Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nakonec se zpožděním. Rozšíření Hradební ulice o BUS pruh bude dokončeno nejdříve v září

 
úterý, 18. června 2019, 13:15

Optimistické předpoklady se nepotvrdily. Ještě před čtrnácti dny se zdálo, že rekonstrukce kanalizace pod vznikajícím BUS pruhem plánovaný termín rozšíření silnice Hradební ulici nijak neovlivní. Nyní však vyšlo najevo, že dokončení stavebních prací se prodlouží minimálně do září.

Při sanaci plochy pod povrchem nového jízdního pruhu na Hradební ulici museli jít pracovníci zhotovitele stavby z důvodu nevyhovujících zátěžových zkoušek o 15 centimetrů níže, kde objevili kanalizační infrastrukturu ve špatném technickém stavu. Kvůli stanovení dalšího postupu musely být práce pozastaveny a dokončení stavby se tak prodlouží minimálně do září, namísto původně plánovaného konce července.

PSALI JSME: Práce na rozšíření Hradební ulice o BUS pruh již několik týdnů stojí kvůli špatné kanalizaci

Ještě předminulý týden přitom nebyly vyhlídky vůbec špatné. „Přeložka kanalizace bude hotová nejpozději do 14 dnů a zaplatí ji město,“ popisoval tehdejší situaci tiskový mluvčí města Jihlavy Jaroslav Šnajdr. Nyní se ukazuje, že jen dodací lhůty kanalizačního potrubí jsou zhruba tři týdny, což nutně věde k prodloužení stavby.

Co však zůstává, je fakt, že o realizaci této předložky se postará město Jihlava, aby se mohlo pokračovat co nejrychleji. Původní investice do komunikace přesahovala 9 milionů 200 tisíc korun, dodatečné stavební práce investici navýší přibližně o dalších 300 tisíc korun.

Frekventovaná komunikace se dočká rozšíření ke křižovatce s ulicí Znojemskou, v pravém pruhu ve směru od Brněnského mostu vznikne BUS pruh zejména kvůli zlepšení plynulosti provozu pro vozy MHD. Veškeré stavební úpravy ulice z větší části zaplatí jihlavská radnice, přes dva miliony přispěje Kraj Vysočina. Zakázku získala společnost Porr, která nabídla nejpříznivější cenu.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dalibor Mašek | Zdroj Magistrát města Jihlavy
 


 

Kam dál?

Stavba cyklostezky z Bedřichova do průmyslové zóny nabírá zpoždění,...

pátek, 14. června 2019, 16:04

V Jihlavě nabírá zpoždění stavba 3,1 kilometru dlouhé cyklostezky do průmyslové zóny v části Pávov, na niž má město dostat...

Aktualizováno 14. června 2019, 14:42

FOTO, VIDEO: U ústředního hřbitova se zase pracuje. Řidiči nové P+R...

pátek, 14. června 2019, 14:38

V Jihlavě už na podzim přibydou další parkovací místa. Statutární město Jihlava úspěšně ukončilo zadávací řízení na zhotovitele...

Havíření bude o příštím víkendu velká sláva, ale také dopravní omezení

čtvrtek, 13. června 2019, 20:32

Havíření 2019, největší akce letošního roku, se pomalu blíží. Od 21. do 23. června se Jihlava zaplní havíři z celé republiky i...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.