Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Práce na rozšíření Hradební ulice o BUS pruh již několik týdnů stojí kvůli špatné kanalizaci

 
pátek, 7. června 2019, 11:32

Již několik týdnů stojí práce na rozšíření komunikace v Hradební ulici. V místě, kde vznikne nový pruh určený pro městskou hromadnou dopravu, se narazilo na kanalizaci, kterou je, jak se ukázalo, potřeba zrekonstruovat. Termín dokončení stavby 31. července by to ale podle posledních zpráv ohrozit nemělo.

Jak se před několika měsíci stavební stroje řádně "zakously" do zeminy v Hradební ulici, tak poslední týdny je zde ticho po pěšině. Rozšíření komunikace o pruh, který bude sloužit městské hromadné dopravě, je totiž pozastaveno. „Při sanaci plochy musel jít zhotovitel stavby o 15 centimetrů níže do země, kde ale narazil na kanalizaci,“ vysvětluje Jaroslav Šnajdr, tiskový mluvčí města jihlavského magistrátu.

Město následně o situaci uvědomilo Vodárenskou akciovou společnost, která sdělila, že kanalizace je ve špatném stavu a je nutná její rekonstrukce. Tento týden proběhly kamerové zkoušky, které měly upřesnit vitalitu potrubí. „Část kanalizace musí být v kritickém místě vyměněna,“ doplňuje aktuální informaci Šnajdr, „přeložka kanalizace bude hotová nejpozději do 14 dnů a zaplatí ji město.“ 

ČTĚTE ZDE: VIDEO: Řidiče v Jihlavě čeká další omezení. V březnu začne rozšíření Hradební ulice

Je tedy otázkou, zda se termín dokončení stavby 31. července skutečně dodrží. „To v tuto chvíli ještě nevíme, chytřejší budeme během příštího týdne,“ uzavírá Jaroslav Šnajdr.

Hradební ulice se upravovuje zejména kvůli zlepšení plynulosti provozu pro vozy MHD. Veškeré stavební úpravy ulice z větší části zaplatí jihlavská radnice, přes dva miliony přispěje Kraj Vysočina. Zakázku získala společnost Porr, která nabídla nejpříznivější cenu.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

VIDEO: Je porušení soustředění na jízdu a tím zvýšení reakční doby...

sobota, 1. června 2019, 15:40

U kterého typu dopravní nehody je rychlá reakce řidiče nejdůležitější? Zvyšuje prodloužená reakční doba počet fatálních nehod v...

Na dálnici D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem začali stavbaři...

pátek, 31. května 2019, 15:45

Na dálnici D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem dnes začali stavbaři rozbíjet první část starého cementobetonového krytu. Během...

Konec kličkování. Obří výtluky na ulici Romana Havelky budou opraveny...

pátek, 31. května 2019, 12:30

Kdo jezdí po silnici k obchodnímu centru na ulici Romana Havelky, tak si určitě musel všimnou obřích výtluků. Podle nich je...

Aktualizováno 29. května 2019, 12:20

Dálnice na Brno opět stála. Provoz omezily nehody celkem dvanácti aut

středa, 29. května 2019, 11:07

Velké dopravní problémy byly dnes dopoledne na dálnici D1 ve směru na Brno. Provoz na 141. kilometru u Velkého Meziříčí celé...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.