Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pozor, v sobotu se uzavře Jihlavský tunel. Řidiči budou muset využít objížďky

 
středa, 22. května 2019, 13:18, aktualizováno 22. května 2019, 13:29

Pokud plánujete během nadcházejícího víkendu pro své cestování využít Jihlavský tunel, pak zbystřete. Služby města Jihlavy (SMJ), které ho provozují, ho v sobotu 25. května v doprovodu policie v 7:30 uzavřou. Důvodem je jeho pravidelná údržba.

„Tunel bude uzavřen z důvodu mytí, kontroly a případných nutných oprav technologických zařízení. Zavírat se bude na základě žádosti Ředitelství silnic a dálnic ČR, Správa Jihlava. SMJ začnou od 8:00 hodin s mytím tunelu, čištěním kanalizace a výměnou vadného osvětlení,“ vysvětluje Martin Málek, mluvčí SMJ.

Tunel v Jihlavě je sypaný, délku má 307 metrů a zahájil svůj zkušební provoz 1. 7. 2004. Během 1 hodiny projede oběma směry přibližně na 600 osobních a nákladních vozidel, které směřují zejména na D1 nebo Znojmo a Vídeň.

Následovat budou odborné práce na elektronickém zařízení tunelu, kontrolách elektroinstalace, a to včetně jeho revizí. Provede se kontrola stavu rozvaděče řídicí signalizace, SOS skříní, pasportizace signálů, kabelových šachet v tunelu, čisticích šachet a kanalizačních poklopů, nosných konstrukcí osvětlení, portálových konstrukcí semaforů, stavu uzemnění a měření bludných proudů.

PSALI JSME: Měření v Jihlavském tunelu má první výsledky. Pokutováno je v průměru 50 řidičů denně

Řidiči po dobu uzavírky, která potrvá do nedělních 16 hodin, budou moci využívat objízdné trasy. „Objízdná trasa bude schválena dotčenými orgány a bude vytyčena podle potřebné dokumentace. Stanovená objížďka bude vedena po dvou objízdných trasách. První trasa povede od Pelhřimova po ulicích Žižkova, U Cvičiště, Hamerníkova a Jiráskova. Druhá trasa povede po přivaděči od D1 a následně po ulicích Jiráskova, Hamerníkova,  U Cvičiště a Žižkova. Obě trasy budou řádně označené dopravním značením, které rozmístí na místní komunikace SMJ,“ doplňuje pokyny pro řidiče Martin Málek.

Otevření Jihlavského tunelu je naplánované na neděli 26. května v 16 hodin.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto www.smp.cz
 


 

Kam dál?

D1 na Vysočině dnes asi hodinu stála kvůli nehodě autobusů. Tvořily...

úterý, 21. května 2019, 15:01

Necelou hodinu byla dnes kvůli nehodě dvou autobusů zablokovaná D1 na Vysočině u Věžnice na Jihlavsku. Nehoda se stala v...

Jihlava plánuje třetí dopravní terminál, bude mezi Chlumovou ulicí a...

úterý, 21. května 2019, 08:41

V Jihlavě se plánuje stavba už třetího dopravního terminálu. Ten má vzniknout do června 2023 v lokalitě od křižovatky Chlumovy a...

V pondělí se na Horním Kosově začne budovat parkoviště. Nových 56...

sobota, 18. května 2019, 13:55

Mezi ulicemi Vrchlického a Jarní bude nové parkoviště. Výstavba začne 20. května a její dokončení je plánováno na polovinu října...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.