Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pozor, v sobotu se uzavře Jihlavský tunel. Řidiči budou muset využít objížďky

 
středa, 22. května 2019, 13:18, aktualizováno 22. května 2019, 13:29

Pokud plánujete během nadcházejícího víkendu pro své cestování využít Jihlavský tunel, pak zbystřete. Služby města Jihlavy (SMJ), které ho provozují, ho v sobotu 25. května v doprovodu policie v 7:30 uzavřou. Důvodem je jeho pravidelná údržba.

„Tunel bude uzavřen z důvodu mytí, kontroly a případných nutných oprav technologických zařízení. Zavírat se bude na základě žádosti Ředitelství silnic a dálnic ČR, Správa Jihlava. SMJ začnou od 8:00 hodin s mytím tunelu, čištěním kanalizace a výměnou vadného osvětlení,“ vysvětluje Martin Málek, mluvčí SMJ.

Tunel v Jihlavě je sypaný, délku má 307 metrů a zahájil svůj zkušební provoz 1. 7. 2004. Během 1 hodiny projede oběma směry přibližně na 600 osobních a nákladních vozidel, které směřují zejména na D1 nebo Znojmo a Vídeň.

Následovat budou odborné práce na elektronickém zařízení tunelu, kontrolách elektroinstalace, a to včetně jeho revizí. Provede se kontrola stavu rozvaděče řídicí signalizace, SOS skříní, pasportizace signálů, kabelových šachet v tunelu, čisticích šachet a kanalizačních poklopů, nosných konstrukcí osvětlení, portálových konstrukcí semaforů, stavu uzemnění a měření bludných proudů.

PSALI JSME: Měření v Jihlavském tunelu má první výsledky. Pokutováno je v průměru 50 řidičů denně

Řidiči po dobu uzavírky, která potrvá do nedělních 16 hodin, budou moci využívat objízdné trasy. „Objízdná trasa bude schválena dotčenými orgány a bude vytyčena podle potřebné dokumentace. Stanovená objížďka bude vedena po dvou objízdných trasách. První trasa povede od Pelhřimova po ulicích Žižkova, U Cvičiště, Hamerníkova a Jiráskova. Druhá trasa povede po přivaděči od D1 a následně po ulicích Jiráskova, Hamerníkova,  U Cvičiště a Žižkova. Obě trasy budou řádně označené dopravním značením, které rozmístí na místní komunikace SMJ,“ doplňuje pokyny pro řidiče Martin Málek.

Otevření Jihlavského tunelu je naplánované na neděli 26. května v 16 hodin.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto www.smp.cz
 


 

Kam dál?

D1 na Vysočině dnes asi hodinu stála kvůli nehodě autobusů. Tvořily...

úterý, 21. května 2019, 15:01

Necelou hodinu byla dnes kvůli nehodě dvou autobusů zablokovaná D1 na Vysočině u Věžnice na Jihlavsku. Nehoda se stala v...

Jihlava plánuje třetí dopravní terminál, bude mezi Chlumovou ulicí a...

úterý, 21. května 2019, 08:41

V Jihlavě se plánuje stavba už třetího dopravního terminálu. Ten má vzniknout do června 2023 v lokalitě od křižovatky Chlumovy a...

V pondělí se na Horním Kosově začne budovat parkoviště. Nových 56...

sobota, 18. května 2019, 13:55

Mezi ulicemi Vrchlického a Jarní bude nové parkoviště. Výstavba začne 20. května a její dokončení je plánováno na polovinu října...

VIDEO: Téměř třetina usmrcených při autonehodách nebyla připoutána

středa, 15. května 2019, 17:20

Nejúčinnějším nástrojem pasivní bezpečnosti jsou jednoznačně bezpečnostní pásy. Přesto polovina mladých řidičů EU ve věku 18 až...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.