Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlava plánuje třetí dopravní terminál, bude mezi Chlumovou ulicí a finančním úřadem

 
úterý, 21. května 2019, 08:41

V Jihlavě se plánuje stavba už třetího dopravního terminálu. Ten má vzniknout do června 2023 v lokalitě od křižovatky Chlumovy a Havlíčkovy ulice až po přechod u finančního úřadu.

Kromě centrálního dopravního terminálu v lokalitě nádraží Jihlava –  město a terminálu v ulici Na Dolech bude v krajském městě zbudován ještě jeden, a to na Havlíčkově ulici. Zde má docházet ke křížení třech druhů dopravy – individuální, městské hromadné a cyklistické. Nejzazší termín jeho realizace je červen 2023.

Město má k dispozici studii tohoto území, a do tří měsíců by mělo být jasno o vítězi výběrového řízení na dodavatele architektonické studie. „Poptáme tři konkrétní uchazeče. Nepůjdeme jen po ceně, ale i po kvalitě,“ upozornil náměstek primátorky pro dopravu Petr Laštovička„zároveň chceme být rozpočtově odpovědní.“ 

To má znamenat, že konečné náklady na projekt nepřevýší předpokládanou cenu 900 tisíc o více než čtyřicet procent. Splněny budou i podmínky pro čerpání částky alokované pro integrovaný plán rozvoje území. 

A jak se tedy prostor mezi napojením Chlumovy ulice na Havlíčkovu a přechodem u finančního úřadu promění? Původně provizorní dopravní řešení, které vzniklo při rekontrukci Brněnského mostu, se osvědčilo a bude realizováno napevno. „Dále budou upraveny zastávky městské hromadné dopravy a chodníky, zlepší se napojení na navazující komunikace a parkování. Nebude chybět zeleň, bude to tam prostě hezké,“ usmál se Laštovička. 

„Půjde spíše o lepší uspořádání prostoru než ke stavbě dalších budov,“ dodal náměstek primátorky Jaromír Kalina, na něhož navázal Vít Zeman. „Má jít o bezpečnou a užitnou lokalitu s důrazem na funkci, pro kterou to byla navržena.“

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Facebook Dopravního podniku města Jihlava
 


 

Kam dál?

V pondělí se na Horním Kosově začne budovat parkoviště. Nových 56...

sobota, 18. května 2019, 13:55

Mezi ulicemi Vrchlického a Jarní bude nové parkoviště. Výstavba začne 20. května a její dokončení je plánováno na polovinu října...

VIDEO: Téměř třetina usmrcených při autonehodách nebyla připoutána

středa, 15. května 2019, 17:20

Nejúčinnějším nástrojem pasivní bezpečnosti jsou jednoznačně bezpečnostní pásy. Přesto polovina mladých řidičů EU ve věku 18 až...

Obchvat Nového Veselí: Skoro šest kilometrů nové silnice už má v...

pátek, 10. května 2019, 15:14

Jarní start má za sebou stavba obchvatu Nového Veselí na krajské silnici II/353. 5,5 kilometru nové komunikace zahrnující...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.