Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vysočina chystá opravy 25 silnic, na něž čeká peníze od státu

 
čtvrtek, 2. května 2019, 08:47

Radní Vysočiny schválili seznam 25 úseků silnic, které chce kraj opravit díky letošnímu příspěvku od státu. Jde o akce zhruba za 150 milionů korun, o jejichž přípravu se postarají krajští silničáři. Pokud by na ně kraj peníze nakonec nedostal, je připraven zaplatit je ze svých prostředků. Po zasedání krajské rady to uvedl hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD).

Kraji Vysočina patří skoro 4600 kilometrů silnic druhých a třetích tříd. Vloni na jejich opravy dostal ze SFDI 384,5 milionu korun, o rok dříve 276,7 milionu. V roce 2016 na opravy krajských silnic Vysočiny ze státního fondu plynulo skoro 269 milionů korun a v roce 2015 to bylo 330,7 milionu korun. Podle údajů kraje bylo během těchto čtyř let s pomocí státních peněz na Vysočině opraveno dohromady 277 kilometrů silnic.

Ze čtyř miliard korun, které na opravy krajských silnic druhých a třetích tříd v Česku v pondělí schválila vláda, Vysočina očekává celkem okolo 300 milionů.

O prvních 150 milionů korun je kraj podle Běhounka připraven požádat Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI). „V případě dalších minimálně 150 milionů korun zatím čekáme, na co a jakou formou budeme moci žádat," uvedl hejtman Jiří Běhounek. Poukázal tím na to, že podle vlády by kraje měly polovinu ze slíbené částky získat z evropských peněz.

Mezi akcemi, na které by měli krajští silničáři vybírat dodavatele v nejbližších týdnech, patří například opravy silnic II/150 mezi Hněvkovicemi a Kožlím, II/602 v úseku Měřín - Řehořov nebo opravy vozovky mezi obcemi Staré Bříště a Mysletín.

Napsal(a) ČTK | Foto Lenka Dvořáková

Štítky stavby, silnice, oprava,

 


 

Kam dál?

Ranní nehody na dálnici uzavřely směr na Brno na 11 hodin. V noci se...

úterý, 30. dubna 2019, 18:09

Hromadné nehody kamionů a dodávek dnes téměř na celý den uzavřely dálnici D1 na Vysočině. Kvůli haváriím na 131. kilometru u...

Aktualizováno 30. dubna 2019, 9:58

FOTO: Dnešní ráno na dálnici D1. Nehoda celkem 11 vozidel, dva lidé...

úterý, 30. dubna 2019, 08:46

Na modernizovaném úseku dálnice D1 se dnes ráno kolem páté hodiny staly hned dvě dopravní nehody. Bouralo při nich celkem 11...

FOTO: Stavba obchvatu Velkého Beranova. Jde o historicky největší...

pondělí, 29. dubna 2019, 10:14

Více než dva roky mají ještě stavbaři na vybudování obchvatu Velkého Beranova na silnicích II/602 a II/353. Historicky největší...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.