Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Už za pár dní se úplně uzavře cyklostezka u Českého mlýna. Kvůli opravě mostu

 
pátek, 22. března 2019, 13:32

Cyklisté, kteří využívají cyklostezku u Českého mlýna, musí počítat s omezením. To bude trvat skoro tři měsíce. Důvodem je oprava mostu na silnici číslo I/38. Úplné uzavření cyklostezky bude trvat od 1. dubna do poloviny června, a to na obou březích řeky Jihlavy v prostoru pod mostem. Do poloviny července by pak měl být možný alespoň částečný průjezd, v nepravidelných intervalech během odpoledních hodin.

„Od 15. července do 16. srpna bude průjezd povolen bez omezení a při další etapě stavby do konce září opět částečně omezen dle harmonogramu prací a situace na stavbě,“ upřesňuje termíny Aneta Hrdličková, mluvčí jihlavského magistrátu.

V projektové dokumentaci, kterou předložil zhotovitel stavby zástupcům města, měl být průjezd umožněn pomocí dřevěných tunelů. Po kontrole pracovníků BOZP byl ale z hlediska bezpečnosti vzhledem k pohybu těžké techniky průjezd zcela zakázán.

„Po zhodnocení všech argumentů a rizik jsem přijal toto řešení, které dbá více na bezpečnost, než na komfort rekreačních sportovců, mezi které patřím i já. Avšak musím sdělit, že nesouhlasím s úplnou uzavírkou po celou dobu stavby a vyjednaný částečný provoz považuji za kompromisní řešení. Společně se zhotovitelem se budeme snažit v co nejvyšší možné míře ho v sezóně zajistit, ale samozřejmě se zachováním bezpečnosti,“ uvedl náměstek pro oblast dopravy Petr Laštovička.

Informace o průjezdnosti 

Při provádění první části stavby, která potrvá od začátku dubna do poloviny června, bude na stavbě probíhat betonáž mostních pilířů a manipulace s několika tunovými nosníky. Zpracovatel stavby se podle vedení města zavázal, že bude pomocí návěstidel cyklisty o její průjezdnosti informovat.

„Kdy přesně bude cesta volná, se uvidí podle postupu stavby. Uzavírka se však bude dát po celou dobu objet kolem Vodního ráje, pod mostem na ulici Romana Havelky. Termín dokončení rekonstrukce mostu je 30. září,“ doplnil náměstek primátorky Petr Laštovička.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Práce na slibovaném P+R parkovišti v Jihlavě se minimálně o rok...

čtvrtek, 21. března 2019, 08:45

Jihlavský magistrát téměř přesně po roce opětovně vypisuje výběrové řízení na dodavatele stavby parkoviště P+R (park and ride) u...

Lidé cestující po dálnici D1 musí o víkendu počítat s omezením. Bude...

pátek, 15. března 2019, 19:46

Řidiči, kteří budou během víkendu cestovat po dálnici D1, musí mezi exitem 21 Mirošovice a exitem 90 Humpolec počítat s dopravním...

VIDEO: Kuriózní nehoda vyřadila světla na křižovatce u jihlavského...

čtvrtek, 14. března 2019, 16:54

Pokud jste v posledních hodinách měli cestu k jihlavskému Tescu, tak jste určitě zaznamenali, že jsou na blízké křižovatce...

SJÍZDNOST: Řidiči musí být po nočním sněžení opatrní. Krajští...

úterý, 12. března 2019, 08:00

Silnice na Vysočině jsou po nočním sněžení s opatrností sjízdné. Někde napadlo přes deset centimetrů sněhu. Kromě sypačů musely...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.