Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Už za pár dní se úplně uzavře cyklostezka u Českého mlýna. Kvůli opravě mostu

 
pátek, 22. března 2019, 13:32

Cyklisté, kteří využívají cyklostezku u Českého mlýna, musí počítat s omezením. To bude trvat skoro tři měsíce. Důvodem je oprava mostu na silnici číslo I/38. Úplné uzavření cyklostezky bude trvat od 1. dubna do poloviny června, a to na obou březích řeky Jihlavy v prostoru pod mostem. Do poloviny července by pak měl být možný alespoň částečný průjezd, v nepravidelných intervalech během odpoledních hodin.

„Od 15. července do 16. srpna bude průjezd povolen bez omezení a při další etapě stavby do konce září opět částečně omezen dle harmonogramu prací a situace na stavbě,“ upřesňuje termíny Aneta Hrdličková, mluvčí jihlavského magistrátu.

V projektové dokumentaci, kterou předložil zhotovitel stavby zástupcům města, měl být průjezd umožněn pomocí dřevěných tunelů. Po kontrole pracovníků BOZP byl ale z hlediska bezpečnosti vzhledem k pohybu těžké techniky průjezd zcela zakázán.

„Po zhodnocení všech argumentů a rizik jsem přijal toto řešení, které dbá více na bezpečnost, než na komfort rekreačních sportovců, mezi které patřím i já. Avšak musím sdělit, že nesouhlasím s úplnou uzavírkou po celou dobu stavby a vyjednaný částečný provoz považuji za kompromisní řešení. Společně se zhotovitelem se budeme snažit v co nejvyšší možné míře ho v sezóně zajistit, ale samozřejmě se zachováním bezpečnosti,“ uvedl náměstek pro oblast dopravy Petr Laštovička.

Informace o průjezdnosti 

Při provádění první části stavby, která potrvá od začátku dubna do poloviny června, bude na stavbě probíhat betonáž mostních pilířů a manipulace s několika tunovými nosníky. Zpracovatel stavby se podle vedení města zavázal, že bude pomocí návěstidel cyklisty o její průjezdnosti informovat.

„Kdy přesně bude cesta volná, se uvidí podle postupu stavby. Uzavírka se však bude dát po celou dobu objet kolem Vodního ráje, pod mostem na ulici Romana Havelky. Termín dokončení rekonstrukce mostu je 30. září,“ doplnil náměstek primátorky Petr Laštovička.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Práce na slibovaném P+R parkovišti v Jihlavě se minimálně o rok...

čtvrtek, 21. března 2019, 08:45

Jihlavský magistrát téměř přesně po roce opětovně vypisuje výběrové řízení na dodavatele stavby parkoviště P+R (park and ride) u...

Lidé cestující po dálnici D1 musí o víkendu počítat s omezením. Bude...

pátek, 15. března 2019, 19:46

Řidiči, kteří budou během víkendu cestovat po dálnici D1, musí mezi exitem 21 Mirošovice a exitem 90 Humpolec počítat s dopravním...

VIDEO: Kuriózní nehoda vyřadila světla na křižovatce u jihlavského...

čtvrtek, 14. března 2019, 16:54

Pokud jste v posledních hodinách měli cestu k jihlavskému Tescu, tak jste určitě zaznamenali, že jsou na blízké křižovatce...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Do roku 2025 má u dálniční policie přibýt 750 služebních míst

Do roku 2025 by mělo v dálničních odděleních Policie ČR přibýt 750 služebních míst. Počítá s tím návrh rozvoje dálničních oddělení, který připravilo ministerstvo vnitra. Během příštího roku by mělo přibýt 231 služebních míst na stávající oddělení a dalších 34 pro postupné obsazení nových oddělení Droužkovice, Borek a Napajedla. Nyní je u dálniční policie 591 obsazených systemizovaných služebních míst.

Před 55 lety byla vynalezena populární remoska

Její obsluha i údržba je jednoduchá, spotřeba energie nízká a životnost dlouhá. Remoska je malá přenosná elektrická pečící mísa či pánev, která vaří, peče, smaží, dusí i opéká a připravit se v ní dá téměř cokoli. Remoska je českým vynálezem, její ochranná známka byla zapsána 21. července 1964. A i když s existencí měla už párkrát na kahánku, hospodyňky na ni dodnes nedají dopustit.

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.