Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Práce na slibovaném P+R parkovišti v Jihlavě se minimálně o rok posouvají. Hledá se zhotovitel

 
čtvrtek, 21. března 2019, 08:45

Jihlavský magistrát téměř přesně po roce opětovně vypisuje výběrové řízení na dodavatele stavby parkoviště P+R (park and ride) u ústředního hřbitova na Žižkově a úprav křižovatky u čerpací stanice ONO. Podle loňských plánů mělo být parkoviště hotové na konci loňského října a celápak křižovatka do konce letošního dubna. Podobný harmonogram má platit i letos, ovšem s jiným rokem dokončení, a to 2020. Okolí hřbitova tak bude rozkopané dva roky.

V loňském výběrovém řízení uspěla firma PSJ s nabídkou ve výši zhruba 31 milionů korun. I přesto, že celá část stavby u čerpací stanice je hotová, tak náklady na dokončení stavby mají být ještě vyšší než loňská cena

Předpokládané náklady na I. etapu (parkoviště a navazující objekty) jsou téměř 19 milionů korun bez DPH. Dokončení světelné křižovatky, úpravu komunikací a vybudování chodníků v rámci druhé etapy stavby pak město odhaduje na dalších 13 milionů korun bez DPH.

Loni po prázdninách se začaly práce kolem hřbitova a čerpací stanice zpožďovat. Firma PSJ, která tuto zakázku v loňském roce získala, následně započatou stavbu opustila a začala řešit své insolvenční starosti.

Následovaly problémy s provizorním zabezpečením a postupným zprovozňováním alespoň úseku kolem sousední čerpací stanice ONO. Rozkopaná plocha podél hřbitova je od té doby provizorně oplocená.

Poslední práce, které byly v lokalitě provedeny, nasvětlily přechod a dosypaly rozkopanou zastávku mezi hlavní silnicí a hřbitovem.

Jihlavský odbor rozvoje města, který má stavbu na starosti, dokončil soupis toho, co je již hotové a toho, co je potřeba ještě udělat. V současné době je připravena soutěž na firmu, která má stavbu po PSJ dokončit. Dnes zasedá rada města, která má podmínky výběru schválit.

PSALI JSME: Práce na parkovišti u ústředního hřbitova stojí. Pokračovat by se mělo na jaře 2019 

Po této radě odbor rozvoje města zahájí zadávací řízení na nového zhotovitele v souladu se zákonem č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek,“ sdělila na dotaz redakce Aneta Hrdličková, mluvčí jihlavské radnice.

I když některé práce jsou již hotové, harmonogram zůstává na letošní rok prakticky stejný, jako byl loni. Celá stavba má být rozdělena na dvě etapy. „Předpoklad dokončení I. etapy, tedy parkoviště P+R pro 110 vozidel, je do 31. října. 2019, následně by byla provedena dílčí kolaudace, aby bylo možné v průběhu listopadu parkoviště užívat,“ upřesnila Hrdličková. Dokončení II. etapy, tedy vlastní světelné křižovatky, je plánováno do posledního května roku 2020.

Pokud vše půjde podle plánu, tak provizorní semafory budou na křižovatce svítit ještě dalších 14 měsíců. Poté již konečně budou moci řidiči využívat moderní, světelně řízenou křižovatku s preferencí MHD a s řadicími pruhy rovnou na bezplatné parkoviště pro 110 aut, a odtud do centra města pokračovat autobusem z nové zastávky městské hromadné dopravy.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Lidé cestující po dálnici D1 musí o víkendu počítat s omezením. Bude...

pátek, 15. března 2019, 19:46

Řidiči, kteří budou během víkendu cestovat po dálnici D1, musí mezi exitem 21 Mirošovice a exitem 90 Humpolec počítat s dopravním...

VIDEO: Kuriózní nehoda vyřadila světla na křižovatce u jihlavského...

čtvrtek, 14. března 2019, 16:54

Pokud jste v posledních hodinách měli cestu k jihlavskému Tescu, tak jste určitě zaznamenali, že jsou na blízké křižovatce...

SJÍZDNOST: Řidiči musí být po nočním sněžení opatrní. Krajští...

úterý, 12. března 2019, 08:00

Silnice na Vysočině jsou po nočním sněžení s opatrností sjízdné. Někde napadlo přes deset centimetrů sněhu. Kromě sypačů musely...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Do roku 2025 má u dálniční policie přibýt 750 služebních míst

Do roku 2025 by mělo v dálničních odděleních Policie ČR přibýt 750 služebních míst. Počítá s tím návrh rozvoje dálničních oddělení, který připravilo ministerstvo vnitra. Během příštího roku by mělo přibýt 231 služebních míst na stávající oddělení a dalších 34 pro postupné obsazení nových oddělení Droužkovice, Borek a Napajedla. Nyní je u dálniční policie 591 obsazených systemizovaných služebních míst.

Před 55 lety byla vynalezena populární remoska

Její obsluha i údržba je jednoduchá, spotřeba energie nízká a životnost dlouhá. Remoska je malá přenosná elektrická pečící mísa či pánev, která vaří, peče, smaží, dusí i opéká a připravit se v ní dá téměř cokoli. Remoska je českým vynálezem, její ochranná známka byla zapsána 21. července 1964. A i když s existencí měla už párkrát na kahánku, hospodyňky na ni dodnes nedají dopustit.

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.