Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lidé cestující po dálnici D1 musí o víkendu počítat s omezením. Bude se demolovat nadjezd

 
pátek, 15. března 2019, 19:46

Řidiči, kteří budou během víkendu cestovat po dálnici D1, musí mezi exitem 21 Mirošovice a exitem 90 Humpolec počítat s dopravním omezením. Důvodem jsou stavební práce související s modernizací. Bude se totiž demolovat dálniční nadjezd u Mirošovic na 22,2. kilometru. Omezení potrvá od sobotního večera do nedělního rána.

„Úplná uzavírka dálnice D1 v obou směrech je plánována mezi Humpolcem a Mirošovicemi od soboty 16. března od 18 hodin do neděle 17. března do 8 hodin pro vozidla nad 12 tun. Objízdná trasa bude stanovena pro vozidla nad 12 tun  -  povede obousměrně  z exitu 90 Humpolec po silnici I/34 - I/19 - dálnici D3 - silnici I/3 - a na exitu Mirošovice najedou vozidla zpět na dálnici D1,“ vysvětluje nutná dopravní opatření Dana Čírtková, mluvčí policistů.

Vozidla do 12 tun také budou muset využít objízdnou trasu, a to v obou směrech. Z exitu 21 Mirošovice řidiči pojedou po silnici II/112 a pak po silnici II/111. Na dálnici najedou na exitu 41 Šternov.

Možnost opustit parkoviště

„Policisté v dostatečném předstihu budou informovat řidiče parkujících nákladních vozidel nad 12 tun na odpočívadlech na 89.kilometru a 84. kilometru směr Praha, aby mohli opustit parkoviště ještě před uzavřením dálnice. Policejní hlídky budou kromě jiného také na sjezdu na 90. kilometru a na silnici I/34 z důvodu dohledu nad případným nerespektováním objízdné trasy pro nákladní vozidla nad 12 tun,“ doplňuje mluvčí.

Do bezpečnostního opatření, které začne v sobotu 16. března v 16.30 a skončí v neděli 17. března ráno, se zapojí policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

VIDEO: Kuriózní nehoda vyřadila světla na křižovatce u jihlavského...

čtvrtek, 14. března 2019, 16:54

Pokud jste v posledních hodinách měli cestu k jihlavskému Tescu, tak jste určitě zaznamenali, že jsou na blízké křižovatce...

SJÍZDNOST: Řidiči musí být po nočním sněžení opatrní. Krajští...

úterý, 12. března 2019, 08:00

Silnice na Vysočině jsou po nočním sněžení s opatrností sjízdné. Někde napadlo přes deset centimetrů sněhu. Kromě sypačů musely...

Za dva roky bude v Jihlavě prodlouženo trolejové vedení. Zřejmě se...

sobota, 9. března 2019, 12:38

Jihlava začne budovat dalších 5,3 kilometru trolejového vedení severním směrem k průmyslové zóně zřejmě v první polovině roku...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.