Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidiči, pozor. Na 98. kilometru D1 ve směru na Prahu se uzavře levý jízdní pruh

 
pátek, 8. března 2019, 18:47

Na 98. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu bude od sobotních 8 hodin uzavřený levý pruh. Dělníci tam budou znovu opravovat odvodnění dálnice. Dopravní omezení se bude týkat asi půl kilometru D1, skončí nejpozději do nedělních 8:00, sdělil dnes mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Jde o úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, kde byla kvůli zpoždění prací přerušená rekonstrukce. Kvůli ucpané kanalizaci v tomto místě 22. února dálnice namrzala, stalo se tam několik nehod.

Na odstranění závady pracovali dělníci už 23. února. Podle dnešního sdělení ŘSD tam nyní budou provizorně propojovat šachty, aby mohla voda odtékat do vodoteče pod most a nemusela být odčerpávaná čerpadlem. Levý jízdní pruh D1 kvůli tomu bude zavřený mezi kilometry 98,7 až 98,2.

Rekonstrukce kanalizace pod dálnici byla součástí modernizace D1 mezi 94. a 104. kilometrem za 1,75 miliardy korun, která začala loni na jaře.  Nepokračovala ale v naplánovaných termínech. ŘSD po problémech s kolabující dopravou v polovině prosince s původním dodavatelem, jímž bylo konsorcium tvořené českou firmou Geosan Group, italskou Toto Costruzioni Generali a kazašskou SP Sine Midas Stroy, ukončilo spolupráci. Chystá se vybrat jiné stavbaře.

PSALI JSME: ŘSD opravuje kanalizaci na D1 na Vysočině, namrzala tam voda. Pruh na Prahu je uzavřený 

Jak zaznělo na čtvrteční tiskové konferenci, ŘSD nyní čeká na vypracování znaleckého posudku, který ověřuje současný stav dálnice. Generální ředitel ŘSD Jan Kroupa uvedl, že pokud znalec potvrdí obavy silničářů o špatném stavu úseku, vypíše ŘSD zrychlené výběrové řízení a práce by mohly začít už v dubnu.

V souvislosti s pracemi, které ŘSD udělalo kvůli opětovného zprovoznění úseku u Humpolce, čerpá bankovní garance, jež vyhozené stavební firmy složily. Stát tak zatím vyčerpal přes 310 milionů korun. Spor kolem rekonstrukce úseku se nejspíš dostane k soudu. Stavební konsorcium chce zamezit čerpání bankovních garancí a namítá, že smlouva s ŘSD nebyla platná.

Napsal(a) ČTK | Foto Ministerstvo dopravy ČR
 


 

Kam dál?

Brzy budou zahájeny práce na obchvatu Nového Veselí. Řidičům bude...

pátek, 8. března 2019, 13:09

V polovině března budou zahájeny stavební práce na výstavbě obchvatu Nového Veselí na Žďársku. Nevyhovující tranzitní průjezd...

U Jihlavského tunelu se instalovaly kamery, jejich ostrý provoz začne...

čtvrtek, 7. března 2019, 18:37

Jihlava našla pro kamerový systém úsekového měření z dálnice D1 nové využití, řidiče bude hlídat v Jihlavském tunelu. Zkušební...

Kraj Vysočina se uchází o dotaci EU na 23 dopravních staveb. Na...

čtvrtek, 7. března 2019, 13:20

Kraj Vysočina se aktuálně uchází o dotaci v evropském programu IROP na 23 silničních akcí. Získat se mu zatím podařilo skoro 1,4...

Kraj Vysočina plánuje přidat silničářům na opravy po zimě 150 milionů...

úterý, 5. března 2019, 18:01

Silničáři na Vysočině by měli dostat z loňského přebytku hospodaření kraje na rekonstrukce mostů 100 milionů korun a dalších 50...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Filmem roku je Omerzuova roadmovie Všechno bude s šesti lvy

Chlapecká roadmovie Všechno bude režiséra slovinského původu Olmo Omerzua opanovala 26. ročník filmových a televizních cen Český lev 2018 v pražském Rudolfinu. Film získal šest Českých lvů včetně ceny za nejlepší film, nejlepší režii, scénář i herecké výkony Elišky Křenkové a Jana Františka Uhera ve vedlejších rolích. Historický politický thriller Toman Ondřeje Trojana, který měl rekordních 13 nominací, nakonec nezískal ani jedinou skleněnou lví sošku.

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.