Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidiči, pozor. Na 98. kilometru D1 ve směru na Prahu se uzavře levý jízdní pruh

 
pátek, 8. března 2019, 18:47

Na 98. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu bude od sobotních 8 hodin uzavřený levý pruh. Dělníci tam budou znovu opravovat odvodnění dálnice. Dopravní omezení se bude týkat asi půl kilometru D1, skončí nejpozději do nedělních 8:00, sdělil dnes mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Jde o úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, kde byla kvůli zpoždění prací přerušená rekonstrukce. Kvůli ucpané kanalizaci v tomto místě 22. února dálnice namrzala, stalo se tam několik nehod.

Na odstranění závady pracovali dělníci už 23. února. Podle dnešního sdělení ŘSD tam nyní budou provizorně propojovat šachty, aby mohla voda odtékat do vodoteče pod most a nemusela být odčerpávaná čerpadlem. Levý jízdní pruh D1 kvůli tomu bude zavřený mezi kilometry 98,7 až 98,2.

Rekonstrukce kanalizace pod dálnici byla součástí modernizace D1 mezi 94. a 104. kilometrem za 1,75 miliardy korun, která začala loni na jaře.  Nepokračovala ale v naplánovaných termínech. ŘSD po problémech s kolabující dopravou v polovině prosince s původním dodavatelem, jímž bylo konsorcium tvořené českou firmou Geosan Group, italskou Toto Costruzioni Generali a kazašskou SP Sine Midas Stroy, ukončilo spolupráci. Chystá se vybrat jiné stavbaře.

PSALI JSME: ŘSD opravuje kanalizaci na D1 na Vysočině, namrzala tam voda. Pruh na Prahu je uzavřený 

Jak zaznělo na čtvrteční tiskové konferenci, ŘSD nyní čeká na vypracování znaleckého posudku, který ověřuje současný stav dálnice. Generální ředitel ŘSD Jan Kroupa uvedl, že pokud znalec potvrdí obavy silničářů o špatném stavu úseku, vypíše ŘSD zrychlené výběrové řízení a práce by mohly začít už v dubnu.

V souvislosti s pracemi, které ŘSD udělalo kvůli opětovného zprovoznění úseku u Humpolce, čerpá bankovní garance, jež vyhozené stavební firmy složily. Stát tak zatím vyčerpal přes 310 milionů korun. Spor kolem rekonstrukce úseku se nejspíš dostane k soudu. Stavební konsorcium chce zamezit čerpání bankovních garancí a namítá, že smlouva s ŘSD nebyla platná.

Napsal(a) ČTK | Foto Ministerstvo dopravy ČR
 


 

Kam dál?

Brzy budou zahájeny práce na obchvatu Nového Veselí. Řidičům bude...

pátek, 8. března 2019, 13:09

V polovině března budou zahájeny stavební práce na výstavbě obchvatu Nového Veselí na Žďársku. Nevyhovující tranzitní průjezd...

U Jihlavského tunelu se instalovaly kamery, jejich ostrý provoz začne...

čtvrtek, 7. března 2019, 18:37

Jihlava našla pro kamerový systém úsekového měření z dálnice D1 nové využití, řidiče bude hlídat v Jihlavském tunelu. Zkušební...

Kraj Vysočina se uchází o dotaci EU na 23 dopravních staveb. Na...

čtvrtek, 7. března 2019, 13:20

Kraj Vysočina se aktuálně uchází o dotaci v evropském programu IROP na 23 silničních akcí. Získat se mu zatím podařilo skoro 1,4...

Kraj Vysočina plánuje přidat silničářům na opravy po zimě 150 milionů...

úterý, 5. března 2019, 18:01

Silničáři na Vysočině by měli dostat z loňského přebytku hospodaření kraje na rekonstrukce mostů 100 milionů korun a dalších 50...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Češi si začnou vybírat budoucí europoslance

Češi dnes začnou rozhodovat o tom, kdo je příštích pět let bude zastupovat v Evropském parlamentu. Volební místnosti, jichž je téměř 14 800, kvůli tomu budou otevřeny dnes dvě hodiny po poledni. Mezi první voliče budou tradičně patřit mnozí volební lídři a předsedové parlamentních stran, stejně jako prezident Miloš Zeman.

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky místních na procházku maminky s kočárkem, celé rodiny i kamarádi. Milují ji běžci, inlajnisté i pejskaři. Ve zdejší lokalitě je ale stále co vylepšovat a město šlo s nápady přímo za místními.

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a maďarského řidiče. Důvodem je jejich chování, které by v našich končinách bylo považováno za neetické a u našich západních sousedů za nezákonné. Oba řidiči si totiž natáčeli místo tragické nehody, ke které došlo v úterý u Norimberku.