Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO, VIDEO: Kritizovaný semafor na Žižkově ulici si vyžádala policie kvůli bezpečnosti před plánovanou zastávkou

pondělí, 11. února 2019, 16:46

Velkou vlnu převážně negativních emocí vyvolala instalace a spuštění nového semaforu na křižovatce mezi Žižkovou a Hradební ulicí. Ten vznikl na popud Policie ČR, která tímto opatřením chtěla zvýšit bezpečnost dopravy před plánovaným vybudováním smíšené zastávky pro městskou hromadnou a linkovou dopravu v ulici Hradební.

Kdo chtěl ze Žižkovy ulice odbočit na Hradební, stačilo mu dát přednost chodcům, rozhlédnout se doleva a jet. Ne tak od minulého pátku. Tehdy byl zprovozněn semafor, který se za několik dní fungování dočkal poměrně zdrcující kritiky, a to i z vyšších míst. „Je to nešťastné řešení,“ podotkl Petr Laštovička, náměstek jihlavské primátorky.

Účastníci dopravního provozu si na nový průjezd křižovatkou zvykají opravdu těžko. Často se tvoří kolony, výjimkou není troubení na auto, které správně stojí na červenou, chodci na červenou naopak přebíhají. 

Kdo a za jakým účelem instalaci tohoto semaforu požadoval? „Byl vybudován na základě rozhodnutí Policie ČR z důvodu bezpečnosti,“ informuje Aneta Hrdličková, mluvčí jihlavského magistrátu. „O pár metrů za odbočkou na Hradební ulici bude totiž Kraj Vysočina budovat smíšenou zastávku pro linkovou a městskou dopravu, a proto policie rozhodla, aby se auta bezpečně stihla zařadit do vedlejšího pruhu a nedocházelo ke kolizím s veřejnou dopravou, o postavení semaforu.“

Tento semafor byl Policií ČR požadován dlouhodobě jako bezpečnostní opatření. „Tento projekt vznikl spoluprací Kraje Vysočina a Jihlavy v rámci zapojení jihlavské MHD do veřejné dopravy Kraje Vysočina. Instalace tohoto semaforu stála Jihlavu zhruba 430 tisíc,“ doplňuje Laštovička. Ten dodal, že výše zmíněné dopravní komplikace předvídal i městský odbor dopravy.

Pracovníci odboru dopravy magistrátu města situaci bedlivě sledují a s firmou, která semafor na místo dodala, komunikují. „Pokud se nabídne jiné, šetrnější řešení - jak z hlediska zachování bezpečného přejezdu na hlavní silnici Hradební, tak z hlediska zachování plynulé dopravy - je magistrát města připraven jej uskutečnit,“ uzavírá Hrdličková.

 

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dalibor Mašek + čtenáři Jihlavské Drbny
 


 

Kam dál?

SJÍZDNOST: Hlavní silnice jsou mokré po ošetření. Vedlejší tahy mohou...

pondělí, 11. února 2019, 07:47

Hlavní tahy včetně dálnice D1 jsou dnes ráno na Vysočině po chemickém ošetření mokré. Vedlejší silnice jsou místy s ujetým nebo...

ŘSD začalo odstraňovat svodidla na zúžené dálnici D1 mezi Humpolcem a...

sobota, 9. února 2019, 10:10

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začalo v pátek 8. února ve 21:00 odstraňovat provizorní svodidla v zúžené části D1 na Vysočině...

Na Vysočině budou asi dalších deset let jezdit vlaky Českých drah....

úterý, 5. února 2019, 09:25

Zastupitelstvo Kraje Vysočina na svém lednovém zasedání schválilo návrh smlouvy s dopravcem České dráhy, a. s. Smlouva řeší...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.