Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Řidiče v Jihlavě čeká další omezení. V březnu začne rozšíření Hradební ulice

 
pátek, 25. ledna 2019, 12:30

Na sklonku zimy čeká řidiče v Jihlavě další dopravní omezení. Řeč je o plánovaném rozšíření Hradební ulice, všechny stavební práce vyjdou městskou kasu na více než 14 milionů korun.

Hradební ulice, na níž má mimo jiné sídlo obchodní centrum City Park, bude rozšířena v úseku od křižovatky se Znojemskou ulicí po chodník vedoucí k domu dětí a mládeže (DDM) do dosud travnaté části pod městskými hradbami. Opraveny budou také schody vedoucí k DDM. „Součástí projektu je také oprava opěrné zídky, chodníku a schodiště vedoucího k domu dětí a mládeže, přeložka trolejového vedení a úpravy světelné signalizace,“ uvedl k plánovaným pracím Petr Laštovička (ODS), náměstek jihlavské primátorky.

Veškeré stavební úpravy ulice z větší části zaplatí jihlavská radnice, přes dva miliony přispěje Kraj Vysočina. Zakázku získala společnost Porr, která nabídla nejpříznivější cenu. Do soutěže se přihlásily celkem tři firmy. „Jejich nabídky se, co se ceny týče, příliš nelišily,“ pokračuje Petr Laštovička. Na rozšíření Hradební ulice má společnost Porr 200 dní.

Hradební ulice se bude upravovat zejména kvůli zlepšení plynulosti provozu pro vozy MHD. Stavební práce se dotknou také řidičů, protože je čeká jisté omezení. „Omezení nastane pro řidiče na frekventované křižovatce, zejména v odbočovacím pruhu vedoucím k Masarykovu náměstí,“ vysvětlil dopravní situaci po dobu stavby Laštovička.

 

Je, podle vás, potřeba Hradební ulici rozšiřovat?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 226 čtenářů
 

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

SJÍZDNOST: V části Vysočiny v noci sněžilo. To ovlivní cestování po...

pátek, 25. ledna 2019, 07:50

Hlavní tahy včetně dálnice D1 jsou na Vysočině holé a mokré po chemickém ošetření. V noci někde sněžilo. Na silnicích nižších...

PARKOVÁNÍ V JIHLAVĚ: Nová místa pro obyvatele sídlišť. Rezidentská...

čtvrtek, 24. ledna 2019, 13:20

Hodně aut a málo parkovacích míst na sídlištích i v centru. To je realita snad v každém větším městě. Jihlava není výjimkou....

Bezpečnost na silnicích? Nejen v autoškole, ale i tématem pro...

čtvrtek, 24. ledna 2019, 09:26

Statistiky hovoří jasně. Mladí řidiči jsou jednou z nejohroženějších skupin účastníků silničního provozu. Může za to nedostatečný...

SJÍZDNOST: Řidiči musí být opatrní. Na některých úsecích je...

čtvrtek, 24. ledna 2019, 07:32

Na silnicích nižších tříd na Vysočině zůstává někde ujetá a zledovatělá vrstva sněhu s vyjetými kolejemi. Řidiči by měli být...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.

Desítky kilogramů polského masa se salmonelou snědli ve školách i nemocnici

Státní veterinární správa dnes uveřejnila místa, kam se dostalo nebezpečné polské maso s obsahem salmonely. Některé maso se podařilo zajistit a bude zlikvidováno, jinde ho ale už zpracovali. Dostalo se tak na talíře dětí v základních školách i pacientů v nemocnici. Podle polského ministra ale Česko celý problém zveličuje.

Za nenávistné komentáře k fotce prvňáků padlo třetí obvinění

Za nenávistné komentáře, které se na podzim 2017 objevily na sociálních sítích pod fotografií prvňáků z teplické základní školy, policisté v úterý obvinili zhruba čtyřicetiletého muže z Moravy. Vyplývá to z informací na webu policie Ústeckého kraje a vyjádření teplického policejního mluvčího Daniela Vítka. Do třídy chodily převážně romské, vietnamské a arabské děti, muž je třetím obviněným v této kauze. Na jeho obvinění dnes upozornil server Novinky.cz.