Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Řidiče v Jihlavě čeká další omezení. V březnu začne rozšíření Hradební ulice

 
pátek, 25. ledna 2019, 12:30

Na sklonku zimy čeká řidiče v Jihlavě další dopravní omezení. Řeč je o plánovaném rozšíření Hradební ulice, všechny stavební práce vyjdou městskou kasu na více než 14 milionů korun.

Hradební ulice, na níž má mimo jiné sídlo obchodní centrum City Park, bude rozšířena v úseku od křižovatky se Znojemskou ulicí po chodník vedoucí k domu dětí a mládeže (DDM) do dosud travnaté části pod městskými hradbami. Opraveny budou také schody vedoucí k DDM. „Součástí projektu je také oprava opěrné zídky, chodníku a schodiště vedoucího k domu dětí a mládeže, přeložka trolejového vedení a úpravy světelné signalizace,“ uvedl k plánovaným pracím Petr Laštovička (ODS), náměstek jihlavské primátorky.

Veškeré stavební úpravy ulice z větší části zaplatí jihlavská radnice, přes dva miliony přispěje Kraj Vysočina. Zakázku získala společnost Porr, která nabídla nejpříznivější cenu. Do soutěže se přihlásily celkem tři firmy. „Jejich nabídky se, co se ceny týče, příliš nelišily,“ pokračuje Petr Laštovička. Na rozšíření Hradební ulice má společnost Porr 200 dní.

Hradební ulice se bude upravovat zejména kvůli zlepšení plynulosti provozu pro vozy MHD. Stavební práce se dotknou také řidičů, protože je čeká jisté omezení. „Omezení nastane pro řidiče na frekventované křižovatce, zejména v odbočovacím pruhu vedoucím k Masarykovu náměstí,“ vysvětlil dopravní situaci po dobu stavby Laštovička.

 

Je, podle vás, potřeba Hradební ulici rozšiřovat?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 247 čtenářů
 

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

SJÍZDNOST: V části Vysočiny v noci sněžilo. To ovlivní cestování po...

pátek, 25. ledna 2019, 07:50

Hlavní tahy včetně dálnice D1 jsou na Vysočině holé a mokré po chemickém ošetření. V noci někde sněžilo. Na silnicích nižších...

Provoz na D1 po 14. hodině omezí oprava vysokého napětí. Nahlášený je...

čtvrtek, 24. ledna 2019, 13:35

Oprava elektrického vedení omezí odpoledne provoz na dálnici D1 na Vysočině. Dálnice bude obousměrně uzavřená na 96. kilometru...

PARKOVÁNÍ V JIHLAVĚ: Nová místa pro obyvatele sídlišť. Rezidentská...

čtvrtek, 24. ledna 2019, 13:20

Hodně aut a málo parkovacích míst na sídlištích i v centru. To je realita snad v každém větším městě. Jihlava není výjimkou....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.