Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Řidiče v Jihlavě čeká další omezení. V březnu začne rozšíření Hradební ulice

 
pátek, 25. ledna 2019, 12:30

Na sklonku zimy čeká řidiče v Jihlavě další dopravní omezení. Řeč je o plánovaném rozšíření Hradební ulice, všechny stavební práce vyjdou městskou kasu na více než 14 milionů korun.

Hradební ulice, na níž má mimo jiné sídlo obchodní centrum City Park, bude rozšířena v úseku od křižovatky se Znojemskou ulicí po chodník vedoucí k domu dětí a mládeže (DDM) do dosud travnaté části pod městskými hradbami. Opraveny budou také schody vedoucí k DDM. „Součástí projektu je také oprava opěrné zídky, chodníku a schodiště vedoucího k domu dětí a mládeže, přeložka trolejového vedení a úpravy světelné signalizace,“ uvedl k plánovaným pracím Petr Laštovička (ODS), náměstek jihlavské primátorky.

Veškeré stavební úpravy ulice z větší části zaplatí jihlavská radnice, přes dva miliony přispěje Kraj Vysočina. Zakázku získala společnost Porr, která nabídla nejpříznivější cenu. Do soutěže se přihlásily celkem tři firmy. „Jejich nabídky se, co se ceny týče, příliš nelišily,“ pokračuje Petr Laštovička. Na rozšíření Hradební ulice má společnost Porr 200 dní.

Hradební ulice se bude upravovat zejména kvůli zlepšení plynulosti provozu pro vozy MHD. Stavební práce se dotknou také řidičů, protože je čeká jisté omezení. „Omezení nastane pro řidiče na frekventované křižovatce, zejména v odbočovacím pruhu vedoucím k Masarykovu náměstí,“ vysvětlil dopravní situaci po dobu stavby Laštovička.

 

Je, podle vás, potřeba Hradební ulici rozšiřovat?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 247 čtenářů
 

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

SJÍZDNOST: V části Vysočiny v noci sněžilo. To ovlivní cestování po...

pátek, 25. ledna 2019, 07:50

Hlavní tahy včetně dálnice D1 jsou na Vysočině holé a mokré po chemickém ošetření. V noci někde sněžilo. Na silnicích nižších...

Provoz na D1 po 14. hodině omezí oprava vysokého napětí. Nahlášený je...

čtvrtek, 24. ledna 2019, 13:35

Oprava elektrického vedení omezí odpoledne provoz na dálnici D1 na Vysočině. Dálnice bude obousměrně uzavřená na 96. kilometru...

PARKOVÁNÍ V JIHLAVĚ: Nová místa pro obyvatele sídlišť. Rezidentská...

čtvrtek, 24. ledna 2019, 13:20

Hodně aut a málo parkovacích míst na sídlištích i v centru. To je realita snad v každém větším městě. Jihlava není výjimkou....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci kolem protestů v Hongkongu zdržela násilí a hledala smír. Uvedl to v otevřeném dopisu, který dnes odeslal čínskému velvyslanci v Praze Čang Ťien-minovi. Možné nasazení armády proti demonstrantům srovnal s invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968.

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu současné koalice, a to zejména kvůli sporu o střet zájmů primátora Milana Kroupy. Zároveň se jedná o první případ rozpadu koalice na úrovni statutárních měst od loňských voleb.