Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Městskou dopravu v Jihlavě posílí dvě nové autobusové linky. Zároveň zmizí spoj číslo 6

 
čtvrtek, 15. listopadu 2018, 16:04

Městskou hromadnou dopravu čekají hned na začátku příštího roku zajímavé změny. Stávající linku číslo 4 doplní autobusy číslo 41 a 42, důraz se kladl zejména na směnnost v průmyslové čtvrti. Z jízdních řádů se naopak vytratí nepříliš využívaná linka číslo 6.

Průmyslovou zónu v Hruškových Dvorech doposud obsluhovala pouze autobusová linka číslo 4, tu od poloviny ledna příštího roku posílí linky číslo 41 a 42. Ty k cestě do průmyslové zóny dvě různé trasy.

Zřízení autobusových linek s čísly 41 a 42 bylo možné ve chvíli, kdy město dokončilo rekonstrukci Průmyslové ulice, která vede z průmyslové zóny v Pávově do Hruškových Dvorů. Na ulici byly mimo chodníků a přechodů pro chodce vybudovány také dvě zastávky MHD. O jejich názvu se ještě rozhodne.

„Obě linky budou začínat na zastávce Dopravní podnik. Linka 41 bude obsluhovat západní část města, tedy sídliště u Pivovaru, U Hřbitova, Horní Kosov a Dolina. Linka číslo 42 obslouží sídliště Na Kopci, Demlova a Březinova. Obě linky poté zamíří do průmyslové zóny v Hruškových Dvorech po Havlíčkově a Polenské ulici,“ přiblížil vedoucí odboru dopravy města Ján Tinka.

Obě linky budou do průmyslové zóny jezdit v páru třikrát denně v době střídání směn. Nový jízdním řádům se přizpůsobí i linka 4.

V příštím roce by mělo město upravit i zastávky Hruškové Dvory – MOKOV, a to v rámci úpravy komunikací v celé průmyslové zóně. Dle informací z magistrátu dojde brzy ke zrušení nepříliš využívané autobusové linky číslo 6.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Magistrát města Jihlavy | Zdroj Magistrát města Jihlavy
 


 

Kam dál?

Vysočina žádá o evropské peníze na výstavbu nebo modernizaci...

středa, 14. listopadu 2018, 15:14

V nejbližších dnech se Kraj Vysočina stane žadatelem o evropské peníze na realizaci dalších šesti projektů z oblasti dopravní...

Dálnice D1 na Brno stála přes hodinu kvůli nehodě osobáku a náklaďáku

středa, 14. listopadu 2018, 13:53

Dálnice D1 u Humpolce ve směru na Brno dnes byla přes hodinu neprůjezdná kvůli nehodě osobního a nákladního auta. Nehoda se...

V neděli se na šest hodin uzavře Jihlavský tunel. Řidiči využijí...

středa, 14. listopadu 2018, 11:25

Služby města Jihlavy (SMJ), které provozují Jihlavský tunel, provedou jeho úplnou uzavírku, a to v neděli 18. listopadu od 8 do...

Dopravní experti vytipovali tři nebezpečná frekventovaná místa na...

pondělí, 12. listopadu 2018, 15:12

Ze statistik krajského policejního ředitelství na Vysočině vyplývá, že za prvních deset měsíců letošního roku na silnicích v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

GLOSA: Protikorupční Babišova vláda nemaká na protikorupčních zákonech

Andrej Babiš toho má na práci v poslední době opravdu hodně. Tolik, že nedokáže své ministry a ministryně přimět k tomu, aby do plánu legislativních prací zapracovali aspoň něco z protikorupčních opatření, co vláda naslibovala.

VIDEO: Za včerejší kolaps na D1 může nepřipravenost modernizovaného úseku

Včerejší a částečně i dnešní kolaps provozu na dálnici D1 způsobila podle Kraje Vysočina nepřipravenost modernizovaného úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na zimní podmínky. Kraj pošle ministrovi dopravy Danu Ťokovi (za ANO) dopis požadující posunutí svodidel a další úpravy v úseku mezi 90. a 104. kilometrem dálnice. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (ČSSD) po jednání pracovní skupiny Doprava.

Zastavení dotací EU se podle informací z Evropské komise týká jen Agrofertu

Zastavení dotací Evropské unie se netýká celé České republiky, ale jen firem skupiny Agrofert v rámci zemědělské a kohezní politiky. Novinářům to dnes potvrdily dobře informované zdroje z Evropské komise. Nejasnosti okolo dotací vyvolalo středeční vystoupení eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera, který v Evropském parlamentu dal najevo, že Evropská komise nebude Česku do vyjasnění situace okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše vyplácet žádné dotace.