Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Městskou dopravu v Jihlavě posílí dvě nové autobusové linky. Zároveň zmizí spoj číslo 6

 
čtvrtek, 15. listopadu 2018, 16:04

Městskou hromadnou dopravu čekají hned na začátku příštího roku zajímavé změny. Stávající linku číslo 4 doplní autobusy číslo 41 a 42, důraz se kladl zejména na směnnost v průmyslové čtvrti. Z jízdních řádů se naopak vytratí nepříliš využívaná linka číslo 6.

Průmyslovou zónu v Hruškových Dvorech doposud obsluhovala pouze autobusová linka číslo 4, tu od poloviny ledna příštího roku posílí linky číslo 41 a 42. Ty k cestě do průmyslové zóny dvě různé trasy.

Zřízení autobusových linek s čísly 41 a 42 bylo možné ve chvíli, kdy město dokončilo rekonstrukci Průmyslové ulice, která vede z průmyslové zóny v Pávově do Hruškových Dvorů. Na ulici byly mimo chodníků a přechodů pro chodce vybudovány také dvě zastávky MHD. O jejich názvu se ještě rozhodne.

„Obě linky budou začínat na zastávce Dopravní podnik. Linka 41 bude obsluhovat západní část města, tedy sídliště u Pivovaru, U Hřbitova, Horní Kosov a Dolina. Linka číslo 42 obslouží sídliště Na Kopci, Demlova a Březinova. Obě linky poté zamíří do průmyslové zóny v Hruškových Dvorech po Havlíčkově a Polenské ulici,“ přiblížil vedoucí odboru dopravy města Ján Tinka.

Obě linky budou do průmyslové zóny jezdit v páru třikrát denně v době střídání směn. Nový jízdním řádům se přizpůsobí i linka 4.

V příštím roce by mělo město upravit i zastávky Hruškové Dvory – MOKOV, a to v rámci úpravy komunikací v celé průmyslové zóně. Dle informací z magistrátu dojde brzy ke zrušení nepříliš využívané autobusové linky číslo 6.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Magistrát města Jihlavy | Zdroj Magistrát města Jihlavy
 


 

Kam dál?

Vysočina žádá o evropské peníze na výstavbu nebo modernizaci...

středa, 14. listopadu 2018, 15:14

V nejbližších dnech se Kraj Vysočina stane žadatelem o evropské peníze na realizaci dalších šesti projektů z oblasti dopravní...

Dálnice D1 na Brno stála přes hodinu kvůli nehodě osobáku a náklaďáku

středa, 14. listopadu 2018, 13:53

Dálnice D1 u Humpolce ve směru na Brno dnes byla přes hodinu neprůjezdná kvůli nehodě osobního a nákladního auta. Nehoda se...

V neděli se na šest hodin uzavře Jihlavský tunel. Řidiči využijí...

středa, 14. listopadu 2018, 11:25

Služby města Jihlavy (SMJ), které provozují Jihlavský tunel, provedou jeho úplnou uzavírku, a to v neděli 18. listopadu od 8 do...

Dopravní experti vytipovali tři nebezpečná frekventovaná místa na...

pondělí, 12. listopadu 2018, 15:12

Ze statistik krajského policejního ředitelství na Vysočině vyplývá, že za prvních deset měsíců letošního roku na silnicích v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

První vysokorychlostní tratě se začnou stavět v roce 2025

První vysokorychlostní tratě z Prahy-Běchovic do Poříčan a z Přerova do Ostravy se mají začít stavět v roce 2025, nádraží se letos opravují za miliardu korun. Taková témata projednával ministr dopravy Vladimír Kremlík s vedením Správy železniční dopravní cesty a generálním ředitelem Jiřím Svobodou.

Studené počasí končí, oteplí se. Bez deštníků se ale neobejdeme

Studené počasí s podprůměrnými teplotami, které panovalo v první polovině května, podle meteorologů pomalu končí. Pozvolna se bude oteplovat, nejvyšší denní teploty se mají příští týden pohybovat kolem dvaceti stupňů. I poslední květnový týden a v první polovině června by se teploty měly pohybovat kolem hodnot obvyklých pro toto období roku. Příští týden má ještě hodně pršet, někde i vydatně. V dalších týdnech bude srážek míň.

Zemanův tým odmítl další bezzásahové zóny

Expertní tým prezidenta Miloše Zemana se dnes na zámku v Lánech zabýval kůrovcovou kalamitou i vodními stavbami na Labi. Kvůli napadení stromů kůrovcem odmítl snahy rozšiřovat takzvané bezzásahové zóny v národních parcích, což se týká především Šumavy. Kritizoval také odklad stavby plavebních stupňů Děčín a Přelouč, informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Schůzky u prezidenta se zúčastnil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), jeho předchůdce ve funkci Tomáš Podivínský (KDU-ČSL) a jihočeská hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD).