Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Městskou dopravu v Jihlavě posílí dvě nové autobusové linky. Zároveň zmizí spoj číslo 6

 
čtvrtek, 15. listopadu 2018, 16:04

Městskou hromadnou dopravu čekají hned na začátku příštího roku zajímavé změny. Stávající linku číslo 4 doplní autobusy číslo 41 a 42, důraz se kladl zejména na směnnost v průmyslové čtvrti. Z jízdních řádů se naopak vytratí nepříliš využívaná linka číslo 6.

Průmyslovou zónu v Hruškových Dvorech doposud obsluhovala pouze autobusová linka číslo 4, tu od poloviny ledna příštího roku posílí linky číslo 41 a 42. Ty k cestě do průmyslové zóny dvě různé trasy.

Zřízení autobusových linek s čísly 41 a 42 bylo možné ve chvíli, kdy město dokončilo rekonstrukci Průmyslové ulice, která vede z průmyslové zóny v Pávově do Hruškových Dvorů. Na ulici byly mimo chodníků a přechodů pro chodce vybudovány také dvě zastávky MHD. O jejich názvu se ještě rozhodne.

„Obě linky budou začínat na zastávce Dopravní podnik. Linka 41 bude obsluhovat západní část města, tedy sídliště u Pivovaru, U Hřbitova, Horní Kosov a Dolina. Linka číslo 42 obslouží sídliště Na Kopci, Demlova a Březinova. Obě linky poté zamíří do průmyslové zóny v Hruškových Dvorech po Havlíčkově a Polenské ulici,“ přiblížil vedoucí odboru dopravy města Ján Tinka.

Obě linky budou do průmyslové zóny jezdit v páru třikrát denně v době střídání směn. Nový jízdním řádům se přizpůsobí i linka 4.

V příštím roce by mělo město upravit i zastávky Hruškové Dvory – MOKOV, a to v rámci úpravy komunikací v celé průmyslové zóně. Dle informací z magistrátu dojde brzy ke zrušení nepříliš využívané autobusové linky číslo 6.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Magistrát města Jihlavy | Zdroj Magistrát města Jihlavy
 


 

Kam dál?

Vysočina žádá o evropské peníze na výstavbu nebo modernizaci...

středa, 14. listopadu 2018, 15:14

V nejbližších dnech se Kraj Vysočina stane žadatelem o evropské peníze na realizaci dalších šesti projektů z oblasti dopravní...

Dálnice D1 na Brno stála přes hodinu kvůli nehodě osobáku a náklaďáku

středa, 14. listopadu 2018, 13:53

Dálnice D1 u Humpolce ve směru na Brno dnes byla přes hodinu neprůjezdná kvůli nehodě osobního a nákladního auta. Nehoda se...

V neděli se na šest hodin uzavře Jihlavský tunel. Řidiči využijí...

středa, 14. listopadu 2018, 11:25

Služby města Jihlavy (SMJ), které provozují Jihlavský tunel, provedou jeho úplnou uzavírku, a to v neděli 18. listopadu od 8 do...

Dopravní experti vytipovali tři nebezpečná frekventovaná místa na...

pondělí, 12. listopadu 2018, 15:12

Ze statistik krajského policejního ředitelství na Vysočině vyplývá, že za prvních deset měsíců letošního roku na silnicích v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle Babiše není výrok Novákové důvodem k zásadním krokům

Výrok ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) ohledně ceny mobilních dat není důvodem k zásadním krokům, řekl novinářům v Jeruzalémě premiér Andrej Babiš (ANO) na dotaz, zda Novákovou odvolá. Vyjádření ministryně v nedělním pořadu 168 hodin České televize, že data jsou drahá, protože je využívá jen malá skupinka lidí a Češi spíš hledají připojení k wi-fi sítím, považuje za nešťastné.

VIDEO: Legendární Čtyřlístek letos slaví 50 let. K narozeninám vychází celovečerní film

Legendární český komiks Čtyřlístek letos oslaví 50 let! U příležitosti kulatého výročí vstoupí 4. dubna do kin celovečerní film s názvem Velké dobrodružství Čtyřlístku.

Ozzy Osbourne ruší ze zdravotních důvodů další koncerty

Legendární Ozzy Osbourne byl nucen odložit další část svého rozlučkového turné No More Tours 2. Zpěvákův management oznámil, že se ruší koncerty v Austrálii, Novém Zélandu a Japonsku. Děje se tak ze zdravotních důvodů. Už dříve byla zrušena i evropská část šňůry.