Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Hruškových Dvorech mají zvláštní nový chodník. Jeho části na sebe nenavazují

 
úterý, 6. listopadu 2018, 08:31

Na naši redakci se před nedávnem obrátil jeden nejmenovaný čtenář. Poslal nám fotku chodníku v průmyslové zóně v Hruškových Dvorech. Jsou na ní vyfoceny dva chodníky, které se však vzájemně nepotkají. Na sociálních sítích vzbudilo toto téma poměrně velký rozruch. Proto jsme se obrátili na jihlavskou radnici s žádostí o vysvětlení.

Celý problém je podle vyjádření radnice způsoben snahou města získat co nejvíce dotačních peněz, proto město rozdělilo realizaci chodníku a cyklostezky na dvě samostatné stavby. Na cyklostezku se však zatím nepodařilo sehnat zhotovitele.

Tato na první pohled komická dopravní situace je zapříčiněná tím, že nové stavby chodníků a cyklostezky navazují na původní chodník s cyklostezkou vedoucí od garáží. Ve starém úseku je chodník po levé straně cyklostezky, kdežto na novém úseku je kvůli autobusové zastávce potřeba mít chodník na pravé straně od cyklostezky tak, aby cestující z autobusů vystupovali na chodník, a ne na cyklostezku. Křížení cyklostezky a chodníku nyní vypadá úsměvně, protože zde zatím ještě cyklostezka není.

Aktuální stav po zasypání

„Prostor cyklostezky mezi chodníky město Jihlava dočasně zasypalo, aby byl umožněn přechod mezi jednotlivými částmi chodníku, na výstavbu cyklostezky město v současné době hledá zhotovitele,“ doplnila za tiskové oddělení jihlavské radnice Aneta Hrdličková.

Závěrem ještě doplnila, že statutární město Jihlava tímto uspořádáním splnilo bezpečnostní normy a požadavky PČR a bezpečnostního auditu.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Lenka Dvořáková + čtenář Jihlavské Drbny
 


 

Kam dál?

Silničáři na Vysočině rozmisťují sněhové zábrany a tyče. Stavaři...

pondělí, 5. listopadu 2018, 15:08

Silničáři na Vysočině v těchto dnech rozmisťují kolem silnic sněhové zábrany a vodicí tyče, posypový materiál už mají ve...

Humpolec slavnostně otevřel nové autobusové nádraží, patří k...

pátek, 2. listopadu 2018, 09:34

Humpolec se v pondělí dočkal otevření zmodernizovaného autobusového nádraží. Po úpravě administrativní budovy došlo k výstavbě...

FOTO: Jihlava má dvacítku chytrých zastávek. Jsou třeba na Březinkách...

čtvrtek, 1. listopadu 2018, 12:27

Lidé v Jihlavě budou moci cestovat zase o něco pohodlněji. Hned na dvaceti zastávkách v Jihlavě byly nainstalovány elektronické...

FOTO, VIDEO: Brněnský most po sedmi měsících oprav zase jezdí. Jak po...

čtvrtek, 1. listopadu 2018, 08:51

Velký den dnes mají všichni řidiči v Jihlavě. Přesně po sedmi měsících se totiž před několika hodinami znovu otevřel Brněnský...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.