Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Hruškových Dvorech mají zvláštní nový chodník. Jeho části na sebe nenavazují

 
úterý, 6. listopadu 2018, 08:31

Na naši redakci se před nedávnem obrátil jeden nejmenovaný čtenář. Poslal nám fotku chodníku v průmyslové zóně v Hruškových Dvorech. Jsou na ní vyfoceny dva chodníky, které se však vzájemně nepotkají. Na sociálních sítích vzbudilo toto téma poměrně velký rozruch. Proto jsme se obrátili na jihlavskou radnici s žádostí o vysvětlení.

Celý problém je podle vyjádření radnice způsoben snahou města získat co nejvíce dotačních peněz, proto město rozdělilo realizaci chodníku a cyklostezky na dvě samostatné stavby. Na cyklostezku se však zatím nepodařilo sehnat zhotovitele.

Tato na první pohled komická dopravní situace je zapříčiněná tím, že nové stavby chodníků a cyklostezky navazují na původní chodník s cyklostezkou vedoucí od garáží. Ve starém úseku je chodník po levé straně cyklostezky, kdežto na novém úseku je kvůli autobusové zastávce potřeba mít chodník na pravé straně od cyklostezky tak, aby cestující z autobusů vystupovali na chodník, a ne na cyklostezku. Křížení cyklostezky a chodníku nyní vypadá úsměvně, protože zde zatím ještě cyklostezka není.

Aktuální stav po zasypání

„Prostor cyklostezky mezi chodníky město Jihlava dočasně zasypalo, aby byl umožněn přechod mezi jednotlivými částmi chodníku, na výstavbu cyklostezky město v současné době hledá zhotovitele,“ doplnila za tiskové oddělení jihlavské radnice Aneta Hrdličková.

Závěrem ještě doplnila, že statutární město Jihlava tímto uspořádáním splnilo bezpečnostní normy a požadavky PČR a bezpečnostního auditu.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Lenka Dvořáková + čtenář Jihlavské Drbny
 


 

Kam dál?

Silničáři na Vysočině rozmisťují sněhové zábrany a tyče. Stavaři...

pondělí, 5. listopadu 2018, 15:08

Silničáři na Vysočině v těchto dnech rozmisťují kolem silnic sněhové zábrany a vodicí tyče, posypový materiál už mají ve...

Humpolec slavnostně otevřel nové autobusové nádraží, patří k...

pátek, 2. listopadu 2018, 09:34

Humpolec se v pondělí dočkal otevření zmodernizovaného autobusového nádraží. Po úpravě administrativní budovy došlo k výstavbě...

FOTO: Jihlava má dvacítku chytrých zastávek. Jsou třeba na Březinkách...

čtvrtek, 1. listopadu 2018, 12:27

Lidé v Jihlavě budou moci cestovat zase o něco pohodlněji. Hned na dvaceti zastávkách v Jihlavě byly nainstalovány elektronické...

FOTO, VIDEO: Brněnský most po sedmi měsících oprav zase jezdí. Jak po...

čtvrtek, 1. listopadu 2018, 08:51

Velký den dnes mají všichni řidiči v Jihlavě. Přesně po sedmi měsících se totiž před několika hodinami znovu otevřel Brněnský...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Do ochranné budovy kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.