Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnský most v Jihlavě se otevře již za dva týdny. Linky MHD čekají drobné změny

 
neděle, 21. října 2018, 18:17

Před několika dny jsme vás informovali o tom, že rekonstrukce Brněnského mostu se blíží do svého konce, protože všechny práce jdou podle harmonogramu. Jeho otevření je pro všechny řidiče, chodce, cyklisty i linky MHD naplánováno na 1. listopad. Od tohoto data se tedy vrátí do běžného režimu i linky MHD. Noční trolejbusovou linku N čeká změna trasy. Drobných změn se dočká i trolejbusová linka E.

Ta nově pojede ze zastávky zastávky Vysoká škola polytechnická přes zastávky, Seifertova, Ke Skalce, Žižkova, U Hřbitova a dále po své trase. Tato změna trasy vychází z podnětů cestujících.

Další změny nastanou na lince E, kde dojde k optimalizaci počtu spojů po zářijovém posílení linky č. 8, která taktéž zajišťuje obsluhu Starých Hor.

PSALI JSME: Rekonstrukce Brněnského mostu spěje do finále. Stavařům přeje počasí, termíny se stíhají 

Ostatní linky, které jezdí přes Brněnský most, řeč je konkrétně o trolejbusech s označením B, C a o autobusových linkách 10, 12, 32, se od 1. listopadu vrátí do běžného režimu. Staronové jízdní řády těchto linek budou zhruba v týdenním předstihu zveřejněny na webových stránkách jihlavského dopravního podniku.

Most je dlouhý 237 metrů, byl postaven v roce 1956 a naposledy byl opravován před dvaceti lety. Řidiči v krajském městě využívají objízdné trasy, změny se dotkly také městské hromadné dopravy.    

A jaké práce jsou na Brněnském mostě na poslední dny ještě naplánovány? Na mostě jsou již instalovány trakční stožáry (které současně slouží i jako stožáry veřejného osvětlení), příští týden bude následovat montáž trakčního trolejového vedení. Hotové je vodorovné dopravní značení, přičemž levý krajní pruh bude sloužit jako vyhrazený jízdní pruh pro veřejnou dopravu. „Bohužel jeho pokračování až ke křižovatce s ulicí Znojemská se v letošním roce nepodařilo realizovat. Jeho realizace by měla následovat v příštím roce, přičemž v letošním roce probíhá přesun části trakčních stožárů,“ uvádí na svém facebookovém profilu Dopravní podnik města Jihlavy.

Brněnský most se pro řidiče i pěší uzavřel 1. dubna. Na projekt s názvem II/602 Jihlava – most ev. č. 602-043 má Kraj Vysočina schválenu finanční podporu z Integrovaného regionálního operačního programu, stavební práce přijdou na 58 milionů korun včetně DPH.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Kraj Vysočina | Zdroj Dopravní podnik města Jihlavy
 


 

Kam dál?

Jak jsou na tom zimní pneumatiky? Propadly ty nejlevnější

pátek, 19. října 2018, 08:32

Chladné dny mohou přijít velmi rychle, a s nimi i povinnost zimního obutí aut. Zákon stanoví, že pokud mají zimní pneumatiky...

Počty nehod na železničních přejezdech neklesají. V jejich...

čtvrtek, 18. října 2018, 15:46

Počet nehod na železničních přejezdech neklesá. I přesto, že do rekonstrukce a modernizace přejezdů bylo investováno více než 2,5...

Jízda za mlhy je nepříjemná, může však být bezpečná

středa, 17. října 2018, 10:27

Jízda za mlhy je nebezpečná. Výrazně klesá viditelnost. Mlha navíc zkresluje vnímání rychlosti, jakou se vozidlo pohybuje. Řidiči...

FOTO: V Kostelci je z poloviny hotovo. Do finále jde i stavba kruhové...

pátek, 12. října 2018, 14:27

Nebezpečný úsek zvaný Kaplička je v Kostelci u Jihlavy již hotový a řidiči jej zase mohou naplno využívat. Naopak u uzenin, kde...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Do ochranné budovy kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.