Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kopec na Jihlavu u Kostelce se stane bezpečnějším. Úpravy řidiče omezí už po víkendu

 
pátek, 14. září 2018, 18:16

Řidiči musí od pondělí 17. září až do 11. října počítat s dalším dopravním omezením. Řeč je o místě častých dopravních nehod v Kostelci u Jihlavy – kopci ve směru na Jihlavu, kterému se říká „Kaplička“. V uvedeném úseku se řidiči často snaží rychle předjíždět v prudké zatáčce ve spodní části stoupání.

Po dobu úprav řidiče v daném úseku čeká dopravní omezení a snížení rychlosti na 30 km/h.  „Předpokládá se realizace po polovinách při zachování provozu. Dopravu budou kyvadlově řídit semafory,“ upřesnil Tomáš Mátl, technicko – správní náměstek z Krajské správy a údržby silnic Vysočiny. V uvedeném místě dojde ke změně uspořádání jízdních pruhů a současný povrch bude nahrazen hrubozrnnějším asfaltovým krytem.

Podle projektové dokumentace veřejné zakázky se odfrézuje stávající ložná vrstva v potřebné ploše. Následně se položí vrstvy asfaltu. Navíc bude na celý úsek položena obrusná vrstva z asfaltového v celé šíři jízdního pásu. 

Silnice II/406 je místem, kde v posledních letech bourala řada řidičů. V uvedeném úseku v období od 1. října 2007 do 1. října 2017 došlo k 35 dopravním nehodám šetřených Policií ČR, z toho k 21 nehodám s následkem na zdraví.

Zadavatelem zmíněné stavby je Krajská správa a údržba silnic Vysočiny. Na úpravu vozovky byla vybrána firma Strabag, druhým uchazečem byla Eurovia CS – ta zadavateli nabídla cenu o 50 tisíc korun vyšší. Práce na uvedeném úseku silnice II/406 vyjdou na necelých 4,5 milionu korun.

Stavební práce na silnici číslo II/406 by měly být hrazeny z dotace SFDI (85%) a dotace Kraje Vysočina (15%).

Zhruba od poloviny července se také v Kostelci u Jihlavy pracuje na nové okružní křižovatce poblíž Kosteleckých uzenin. Zde by mělo být hotovo nejpozději 1. listopadu 2018. Více k tomuto tématu čtěte ZDE.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Google maps. Magistrát města Jihlavy, portál veřejných zakázek Kraje Vysočina
 


 

Kam dál?

Ve Žďáru nad Sázavou začíná ŘSD připravovat stavbu další části...

čtvrtek, 13. září 2018, 14:21

Ve Žďáru nad Sázavou začíná Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) připravovat další část silničního obchvatu. Nová silnice dlouhá tři...

Aktualizováno 13. září 2018, 13:31

Dálnici D1 na více než hodinu u Humpolce uzavřela hromadná nehoda...

čtvrtek, 13. září 2018, 13:06

Hromadná nehoda sedmi aut zablokovala dnes po poledni zhruba na hodinu a půl dálnici D1 ve směru na Prahu. Nehoda se stala na 99....

Řidiči, pozor! Přichází čas pravidelného výskytu velkého množství...

čtvrtek, 13. září 2018, 12:12

Září s sebou přivádí zpět do školních lavic spoustu školáků, z nichž někteří se setkají poprvé se zkušeností samostatného pohybu...

Cestující vlakem na Vysočině se nyní mohou ve vybraných vozech...

středa, 5. září 2018, 12:47

Cestující v moderních motorových vozech RegioSpider na Vysočině mohou využívat připojení k internetu prostřednictvím palubní wifi...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.

Desítky kilogramů polského masa se salmonelou snědli ve školách i nemocnici

Státní veterinární správa dnes uveřejnila místa, kam se dostalo nebezpečné polské maso s obsahem salmonely. Některé maso se podařilo zajistit a bude zlikvidováno, jinde ho ale už zpracovali. Dostalo se tak na talíře dětí v základních školách i pacientů v nemocnici. Podle polského ministra ale Česko celý problém zveličuje.

Za nenávistné komentáře k fotce prvňáků padlo třetí obvinění

Za nenávistné komentáře, které se na podzim 2017 objevily na sociálních sítích pod fotografií prvňáků z teplické základní školy, policisté v úterý obvinili zhruba čtyřicetiletého muže z Moravy. Vyplývá to z informací na webu policie Ústeckého kraje a vyjádření teplického policejního mluvčího Daniela Vítka. Do třídy chodily převážně romské, vietnamské a arabské děti, muž je třetím obviněným v této kauze. Na jeho obvinění dnes upozornil server Novinky.cz.