Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kopec na Jihlavu u Kostelce se stane bezpečnějším. Úpravy řidiče omezí už po víkendu

 
pátek, 14. září 2018, 18:16

Řidiči musí od pondělí 17. září až do 11. října počítat s dalším dopravním omezením. Řeč je o místě častých dopravních nehod v Kostelci u Jihlavy – kopci ve směru na Jihlavu, kterému se říká „Kaplička“. V uvedeném úseku se řidiči často snaží rychle předjíždět v prudké zatáčce ve spodní části stoupání.

Po dobu úprav řidiče v daném úseku čeká dopravní omezení a snížení rychlosti na 30 km/h.  „Předpokládá se realizace po polovinách při zachování provozu. Dopravu budou kyvadlově řídit semafory,“ upřesnil Tomáš Mátl, technicko – správní náměstek z Krajské správy a údržby silnic Vysočiny. V uvedeném místě dojde ke změně uspořádání jízdních pruhů a současný povrch bude nahrazen hrubozrnnějším asfaltovým krytem.

Podle projektové dokumentace veřejné zakázky se odfrézuje stávající ložná vrstva v potřebné ploše. Následně se položí vrstvy asfaltu. Navíc bude na celý úsek položena obrusná vrstva z asfaltového v celé šíři jízdního pásu. 

Silnice II/406 je místem, kde v posledních letech bourala řada řidičů. V uvedeném úseku v období od 1. října 2007 do 1. října 2017 došlo k 35 dopravním nehodám šetřených Policií ČR, z toho k 21 nehodám s následkem na zdraví.

Zadavatelem zmíněné stavby je Krajská správa a údržba silnic Vysočiny. Na úpravu vozovky byla vybrána firma Strabag, druhým uchazečem byla Eurovia CS – ta zadavateli nabídla cenu o 50 tisíc korun vyšší. Práce na uvedeném úseku silnice II/406 vyjdou na necelých 4,5 milionu korun.

Stavební práce na silnici číslo II/406 by měly být hrazeny z dotace SFDI (85%) a dotace Kraje Vysočina (15%).

Zhruba od poloviny července se také v Kostelci u Jihlavy pracuje na nové okružní křižovatce poblíž Kosteleckých uzenin. Zde by mělo být hotovo nejpozději 1. listopadu 2018. Více k tomuto tématu čtěte ZDE.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Google maps. Magistrát města Jihlavy, portál veřejných zakázek Kraje Vysočina
 


 

Kam dál?

Ve Žďáru nad Sázavou začíná ŘSD připravovat stavbu další části...

čtvrtek, 13. září 2018, 14:21

Ve Žďáru nad Sázavou začíná Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) připravovat další část silničního obchvatu. Nová silnice dlouhá tři...

Aktualizováno 13. září 2018, 13:31

Dálnici D1 na více než hodinu u Humpolce uzavřela hromadná nehoda...

čtvrtek, 13. září 2018, 13:06

Hromadná nehoda sedmi aut zablokovala dnes po poledni zhruba na hodinu a půl dálnici D1 ve směru na Prahu. Nehoda se stala na 99....

Řidiči, pozor! Přichází čas pravidelného výskytu velkého množství...

čtvrtek, 13. září 2018, 12:12

Září s sebou přivádí zpět do školních lavic spoustu školáků, z nichž někteří se setkají poprvé se zkušeností samostatného pohybu...

Cestující vlakem na Vysočině se nyní mohou ve vybraných vozech...

středa, 5. září 2018, 12:47

Cestující v moderních motorových vozech RegioSpider na Vysočině mohou využívat připojení k internetu prostřednictvím palubní wifi...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Jihlavský hokejista Michal Hlinka byl...

  • Kopec na Jihlavu u Kostelce se stane...

  • V úseku Luka nad Jihlavou – Jihlava byl v...

  • Dnešní zápas Vysočiny bude bez občerstvení....

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Sněmovna rozhodne o vydání Ondráčka k stíhání na příští schůzi

Sněmovna rozhodne o vydání poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) k trestnímu stíhání na schůzi, která začne zhruba za měsíc. Dnes dolní komora projednávání policejní žádosti odročila. Poslanci ještě nemají stanovisko mandátového a imunitního výboru, který se k záležitosti opět sejde v úterý.

Mýtný systém bude zajišťovat od roku 2020 CzechToll a SkyToll

Ministerstvo dopravy ve čtvrtek podepsalo desetiletý kontrakt s vítězným konsorciem firem CzechToll a SkyToll, které budou od roku 2020 vybírat a spravovat mýtné na dálnicích a vybraných silnicích I. třídy.

Chovatel v Jinonicích choval ovce v nevhodných podmínkách, maso možná putovalo do restaurace

Státní veterinární správa při společné kontrole s Českou plemenářskou inspekcí a policií objevila neregistrovaný chov 34 ovcí v Praze – Jinonicích. Při kontrole bylo zjištěno, že zvířata jsou držena v nevyhovujících podmínkách. Na pozemku se nacházely nebezpečné předměty, které mohly zvířata zranit. Ovce neměly dostatek pastvy či sena, chyběl také dostatečný zdroj čisté vody.