Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlavský dopravní podnik chce rozšířit svůj vozový park o tři trolejbusy a pět autobusů

 
úterý, 26. ledna 2016, 12:48

Dopravní podnik města Jihlavy má na tento rok v plánu požádat o evropskou dotaci na nákup tří městských trolejbusů a pěti autobusů na stlačený zemní plyn (CNG). Od nových vozidel si slibuje snížení provozních nákladů a v případě autobusů rovněž menší dopad na ovzduší ve městě.

„ Jde o projekt s náklady do 70 milionů korun,“ řekl ČTK ředitel podniku Josef Vilím.

V tomto roce by jihlavský dopravní podnik chtěl získat ještě další dotaci, a to na plánované rozšíření trolejového vedení ve Vrchlického ulici.

Autobusy na stlačený zemní plyn slouží v jihlavské MHD asi pět let, podnik jich má třináct. Další nové vozy na plyn by podle Vilíma nahradily starší naftové autobusy, které vyhovují pouze emisní normě Euro 3. „Autobusy na zemní plyn, které bychom rádi koupili, mají Euro 6, takže by došlo k výraznému snížení exhalací ve městě,“ vysvětlil Vilím.

Městskou dopravu v padesátitisícové Jihlavě podnik zajišťuje celkem třiceti autobusy a dvaatřiceti trolejbusy. Trolejbusy krajskou Jihlavou jezdí již 67 let. Do obnovy trolejbusů už městský podnik investoval před pěti lety díky dotaci z evropského Regionálního operačního programu. Rozšiřovat trolejové vedení se chystá po mnoha letech. Náklady na novou část vedení ve Vrchlického ulici se podle Vilíma budou pohybovat kolem 15 milionů korun.

O peníze na nízkoemisní a bezemisní vozidla je možné žádat v termínu od konce ledna do 29. července. Výzva byla vyhlášena v Integrovaném regionálním operačním programu spravovaném ministerstvem pro místní rozvoj. Dotaci na nové trolejové vedení ve Vrchlického ulici chce dopravní podnik získat z dotačního programu ministerstva dopravy, který by měl být otevřen v dubnu.  U obou projektů by podle Vilíma získaná dotace mohla pokrýt 85 procent uznatelných nákladů.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto www.dpmj.cz | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Na silnicích Vysočiny se stalo hned několik nehod, místy se tvoří...

úterý, 26. ledna 2016, 08:41

Na silnicích po celé Vysočině se místy tvoří náledí. Sypače začaly jezdit tři hodiny po půlnoci, kdy klesly teploty a vozovky...

Silnice na Žďársku pokrývá ledovka, může být i na dalších místech...

pondělí, 25. ledna 2016, 08:58

Na silnicích v okrese Žďár nad Sázavou ztěžuje dopravu ledovka, řidiči se musejí připravit na řadu obtížně sjízdných úseků....

Na dálnici ve směru na Brno se převrátil kamion, od rána se stalo...

sobota, 23. ledna 2016, 19:05

Dálnice D1 byla na Vysočině před 17. hodinou uzavřena, a to na 128. kilometru ve směru na Brno. Převrátil se tam kamion. Policie...

Dnešní noc byla velmi mrazivá, všechny silnice jsou se zvýšenou...

pátek, 22. ledna 2016, 09:00

Mlha na Pelhřimovsku dnes ráno komplikuje dopravu na Vysočině. Na silnicích druhé a třetí třídy v kraji většinou leží ujetá a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Krev pro dítě s leukémií. Facebookem se šíří další hoax

Řada lidí v posledních dnech a hodinách sdílela výzvu na pomoc dítěti s leukémií, které potřebuje darovat krev. Zpráva se šíří velmi rychle, jde ale o další z hoaxů.

Konečná pro Konečného. Zastupitelé odvolali budějckého náměstka pro dopravu

František Konečný (ANO) byl odvolán z funkce náměstka budějckého primátora. Rozhodli tak zastupitelé na svém dnešním jednání. Hlavní důvod, proč koalice náměstka odvolala, na jednání nepadl. S největší pravděpodobností jde o spojitost s nedávnými informacemi ohledně výstavby Multifunkčního centra Dlouhá louka.

Kontroverzního Kušnarenka vyloučilo ze svých řad Ústředí muslimských obcí

Ústředí muslimských obcí se v neděli rozhodlo jednohlasně zrušit členství Leonida Kušnarenka. Dnes už bývalý předseda pražské muslimské obce v polovině března ve videu zveřejněném na svém facebookovém profilu nabídl členům obce pomoc s vyzbrojením. Jeho výzva podle Výkonné rady Ústředí muslimských obcí poškozuje celou muslimskou společnost a proto bylo jeho vyloučení nutné.