Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlava do příštího roku bude mít novou cyklostezku a záchytné parkoviště typu P+R

 
čtvrtek, 3. května 2018, 17:19

Jihlava do příštího roku postaví novou cyklostezku do průmyslové zóny a záchytné parkoviště pro 110 aut. Za stavbu cyklostezky zaplatí město přes 59 milionů korun a 31 milionů za parkoviště u výpadovky na Pelhřimov. Rada města již schválila výběr dodavatelů staveb. Část nákladů pokryje evropská dotace z programu IROP, řekl dnes novinářům primátor Rudolf Chloupek (ČSSD).

Cyklostezka povede z městské části Bedřichov, začínat bude v ulici 5. května. „Povede podél železniční trati, její součástí bude tunel pod pávovskou silnicí,“ řekl náměstek primátora Vratislav Výborný (ČSSD).  Dokončena má být 31. května příštího roku. Přípravné práce včetně přeložek nebo demolicí objektů v koridoru cyklostezky musí být dokončeny už do září letošního roku, uvedl mluvčí radnice Radek Tulis.

ČTĚTE TAKÉ: Jihlava má velké plány v dopravě. Chce stavět menší terminál, cyklostezku a parkoviště 

Záchytné parkoviště se 110 místy musí stavební firma postavit do konce listopadu letošního roku. Bude v Žižkově ulici u městského hřbitova na západním okraji Jihlavy. Má sloužit jako podpora veřejné dopravy systémem P+R (Park and Ride), kdy řidič po zaparkování může dále pokračovat v cestě linkami hromadné dopravy.

 Současně s parkovištěm tak vzniknou i dvě nové autobusové zastávky MHD. Termín jejich dokončení je stanoven už na 15. srpna. Následně bude upravena přilehlá křižovatka, na které vznikne odbočovací pruh k parkovišti. S jejím dokončením se počítá v dubnu 2019.

Napsal(a) ČTK | Foto Lenka Dvořáková
 


 

Kam dál?

Motorkáři se na Vysočině vydají na společnou jízdu, která upozorní na...

středa, 2. května 2018, 16:11

Začněme spolu aneb kolama dolů, tak zní název preventivní akce, kterou pořádá Policie ČR a jež je určená pro všechny motorkáře....

Aktualizováno 30. dubna 2018, 17:50

FOTO: Ve Stonařově po obědě bourala tři auta. Místo bylo zcela...

pondělí, 30. dubna 2018, 15:02

Velké dopravní problémy přinesla dopravní nehoda dvou osobních a jednoho nákladního auta, ke které došlo dnes přes půl jednou...

FOTOGALERIE: Oprava mostu dálničního přivaděče v Jihlavě je v plném...

neděle, 29. dubna 2018, 10:32

V Jihlavě se již od poloviny dubna opravuje most dálničního přivaděče 1/38 nad ulicí Romana Havelky. Rekonstrukce ovlivní...

ANKETA: Fontána nebo nový podchod. Lidé se seznámili s podobou...

středa, 25. dubna 2018, 20:07

Jihlavská radnice dnes veřejnosti představila studii, jak by měl v budoucnu vypadat Centrální dopravní terminál, jenž by měl v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

PET lahvemi zaplavená Kamenice v národním parku rozlítila tisíce lidí, turisté ale hlavními viníky nejsou

Tisíce lidí pobouřily snímky řeky Kamenice, kterou plují stovky plastových lahví a další odpadky. Fotografie navíc pocházejí z chráněného území Národního parku České Švýcarsko. Podle zaměstnanců NP České Švýcarsko (NPČŠ) ale nejsou návštěvníci parku hlavními autory odpadků.

Polovina Rusů se podle průzkumu stydí za rozpad SSSR

Téměř každý druhý Rus cítí zlost a stud kvůli rozpadu Sovětského svazu počátkem 90. let minulého století. Podle agentury Interfax to vyplývá z průzkumu nezávislé sociologické služby Levada. Za výsledky takzvané perestrojky - procesu reforem - bývalého sovětského vůdce Michaila Gorbačova z druhé poloviny 80. let se stydí čtvrtina dotazovaných.

Tři pětiny Čechů jsou pro, aby manželství bylo i pro homosexuály

Zhruba tři pětiny lidí v Česku jsou pro, aby manželství mohli uzavírat také gayové a lesbické ženy. Proti se naopak staví třetina Čechů a Češek. Postoje se podle vzdělání příliš neliší. Podpora klesá s rostoucím věkem. Odpůrci nad podporovateli převládají jen mezi muži nad 45 let. Průměrný výsledek trojice průzkumů na tiskové konferenci k pokračování kampaně Jsme fér! představil sociolog Daniel Prokop.