Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlava do příštího roku bude mít novou cyklostezku a záchytné parkoviště typu P+R

 
čtvrtek, 3. května 2018, 17:19

Jihlava do příštího roku postaví novou cyklostezku do průmyslové zóny a záchytné parkoviště pro 110 aut. Za stavbu cyklostezky zaplatí město přes 59 milionů korun a 31 milionů za parkoviště u výpadovky na Pelhřimov. Rada města již schválila výběr dodavatelů staveb. Část nákladů pokryje evropská dotace z programu IROP, řekl dnes novinářům primátor Rudolf Chloupek (ČSSD).

Cyklostezka povede z městské části Bedřichov, začínat bude v ulici 5. května. „Povede podél železniční trati, její součástí bude tunel pod pávovskou silnicí,“ řekl náměstek primátora Vratislav Výborný (ČSSD).  Dokončena má být 31. května příštího roku. Přípravné práce včetně přeložek nebo demolicí objektů v koridoru cyklostezky musí být dokončeny už do září letošního roku, uvedl mluvčí radnice Radek Tulis.

ČTĚTE TAKÉ: Jihlava má velké plány v dopravě. Chce stavět menší terminál, cyklostezku a parkoviště 

Záchytné parkoviště se 110 místy musí stavební firma postavit do konce listopadu letošního roku. Bude v Žižkově ulici u městského hřbitova na západním okraji Jihlavy. Má sloužit jako podpora veřejné dopravy systémem P+R (Park and Ride), kdy řidič po zaparkování může dále pokračovat v cestě linkami hromadné dopravy.

 Současně s parkovištěm tak vzniknou i dvě nové autobusové zastávky MHD. Termín jejich dokončení je stanoven už na 15. srpna. Následně bude upravena přilehlá křižovatka, na které vznikne odbočovací pruh k parkovišti. S jejím dokončením se počítá v dubnu 2019.

Napsal(a) ČTK | Foto Lenka Dvořáková
 


 

Kam dál?

Motorkáři se na Vysočině vydají na společnou jízdu, která upozorní na...

středa, 2. května 2018, 16:11

Začněme spolu aneb kolama dolů, tak zní název preventivní akce, kterou pořádá Policie ČR a jež je určená pro všechny motorkáře....

Aktualizováno 30. dubna 2018, 17:50

FOTO: Ve Stonařově po obědě bourala tři auta. Místo bylo zcela...

pondělí, 30. dubna 2018, 15:02

Velké dopravní problémy přinesla dopravní nehoda dvou osobních a jednoho nákladního auta, ke které došlo dnes přes půl jednou...

FOTOGALERIE: Oprava mostu dálničního přivaděče v Jihlavě je v plném...

neděle, 29. dubna 2018, 10:32

V Jihlavě se již od poloviny dubna opravuje most dálničního přivaděče 1/38 nad ulicí Romana Havelky. Rekonstrukce ovlivní...

ANKETA: Fontána nebo nový podchod. Lidé se seznámili s podobou...

středa, 25. dubna 2018, 20:07

Jihlavská radnice dnes veřejnosti představila studii, jak by měl v budoucnu vypadat Centrální dopravní terminál, jenž by měl v...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Řidič s naloženým návěsem měl co...

  • Jihlavský Motorpal získal miliardovou...

  • Tak přece jen mezi českou elitou! Gladiators...

  • Všechno je jinak. Na Hradební ulici zatím...

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pomozte mi shánět podpisy, žádal studenty profesor Gerloch, který chce být senátorem

Pokud jste ochotni pomoci profesoru Gerlochovi se sháněním podpisů pro jeho kandidaturu, zastavte se za ním v uvedených hodinách. E-mail, který obdrželi studenti Právnické fakulty Univerzity Karlovy, rozvířil debatu o vhodnosti politické agitace na akademické půdě. A taky otázku možného zneužití postavení vyučujícího vůči studentům.

Útoky na novináře jsou tu stále častější, říká novinářka z Polska. To dál padá v žebříčku svobody tisku

Na podzim to budou tři roky, co se v Polsku ujala moci jednobarevná vláda strany Právo a spravedlnost. Od té doby je terčem kritiky Evropské unie i nevládních organizací za kontroverzní plány reformy justice nebo kvůli zásahům do nezávislosti veřejnoprávních médií. „K útokům na novináře v Polsku dochází stále častěji, naštěstí zatím jen k těm verbálním,“ říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org Beata Bielová z organizace Fundacja Reporterów.

Greenpeace protestovalo před obchodem Billa proti přebytečným plastům

Dobrovolníci hnutí Greenpeace ČR včera dopoledne u supermarketu poblíž pražského náměstí Republiky demonstrativně rozbalili plastové obaly s potravinami. Obsah přemístili do látkových tašek a plasty odnesli zpět do supermarketu. Na akci upozornili i transparentem "Chceme kupovat jídlo, ne zbytečné plasty!" Protestovali tak proti nadměrnému používání obalů tohoto typu v obchodech.