Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pátek třináctého očima jihlavských policistů: Desetkrát vysoká rychlost a jeden opilý řidič

 
pondělí, 16. dubna 2018, 10:58

Policisté si v pátek 13. dubna v rámci dopravně bezpečnostní akce posvítili na řidiče v Jihlavě a blízkém okolí. Zaměřili se hlavně na to, jestli neusedli za volant pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných a psychotropních látek. Kontroly provádělo celkem 27 policistů.

Dohromady zastavili 263 aut a zjistili 23 přestupků, z toho pouze dva z nich zadokumentovali a předají je k vyřízení do správního řízení. Ostatní byly vyřešeny na místě uložením pokuty.

„V deseti případech řidiči překročili nejvyšší povolenou rychlost. V jednom případě policisté při kontrole zjistili, že řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu – naměřená hodnota byla nižší než jedno promile, takže se jednalo o přestupek, který policisté zadokumentují a předají k vyřešení do správního řízení. V osmi případech policisté zjistili nevyhovující technický stav u kontrolovaného vozidla,“ popisuje podrobnosti Dana Čírtková, policejní mluvčí.

Páteční akce nebyla zdaleka jedinou, policisté na Vysočině budou podobným způsobem řidiče kontrolovat během celého roku, a to nejen v rámci běžné služby, ale i při podobných mimořádných dopravně bezpečnostních akcích. Nevynechají ani cyklisty.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Cyklostezka v jihlavské ulici Romana Havelky bude dočasně uzavřená....

pátek, 13. dubna 2018, 12:26

Jihlavu čeká oprava dalšího mostu, a to od 16. dubna do 24. května. Řeč je o mostu dálničního přivaděče I/38 nad ulicí Romana...

Řidiče v Jihlavě zaskočily BUS pruhy v Okružní ulici. Došlo i k...

pátek, 13. dubna 2018, 08:07

V Jihlavě především v Okružní ulici je několik nových BUS pruhů. V době uzavírky Brněnského mostu, kdy je po Okružní ulici vedena...

Co bude s dopravou v Jihlavě? Přijďte diskutovat do DIODu nad návrhy...

úterý, 10. dubna 2018, 16:46

Tým projektu Jihlava [ne]jede dal dohromady návrh dvaadevadesáti opatření, kterými chce zlepšit dopravu v krajském městě v...

Začíná modernizace úseku silnice II/150 mezi Světlou nad Sázavou a...

úterý, 10. dubna 2018, 11:16

Kraj Vysočina zahajuje modernizaci silnice II/150 v úseku mezi obcemi Leštinka a Pavlíkov v okresu Havlíčkův Brod. Modernizace...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.