Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Řidiče v Jihlavě zaskočily BUS pruhy v Okružní ulici. Došlo i k nehodě auta s trolejbusem

 
pátek, 13. dubna 2018, 08:07

V Jihlavě především v Okružní ulici je několik nových BUS pruhů. V době uzavírky Brněnského mostu, kdy je po Okružní ulici vedena frekventovaná objízdná trasa, toto opatření napomáhá vozidlům městské i meziměstské dopravy dodržovat jízdní řády.

První BUS pruh byl v Jihlavě vyznačen už před třemi lety na Havlíčkově ulici, novinka na Okružní ulici přesto některé řidiče zaskočila, dokonce zde došlo ke kolizi osobního auta s trolejbusem.

Magistrát města Jihlavy si proto dovoluje řidičům připomenout několik pravidel provozu na komunikaci s BUS pruhy, dle § 14 zákona č. 361/2000 Sb. O provozu na pozemních komunikacích.

1. Pokud vozidlo přejíždí z BUS pruhu do přilehlého jízdního pruhu, má přednost. Řidič vozidla jedoucí ve vedlejším pruhu mu musí umožnit přejezd snížením rychlosti jízdy, popřípadě i zastavením vozidla. Řidič vozidla ve vyznačeném jízdním pruhu je povinen dávat znamení o změně směru jízdy.

2. Řidič odbočující vlevo musí dát přednost v jízdě protijedoucím vozidlům jedoucím ve vyhrazeném jízdním pruhu. A řidič odbočující vpravo musí dát přednost v jízdě vozidlům ve vyhrazeném jízdním pruhu.

3. Jede-li vozidlo ve vyhrazeném jízdním pruhu rychleji než ostatní vozidla jedoucí stejným směrem, nejde o vzájemné předjíždění.

Všechny BUS pruhy, které se nyní v Jihlavě objevily, nejsou vyznačeny nastálo. Po ukončení uzavírky Brněnského mostu zůstanou zachovány jen bíle vyznačené pruhy v dolní části Okružní ulice (na straně u sportovní haly) a před prodejnou Lidl.

Vyznačení BUS pruhů není ojedinělou aktivitou, zapadá do dlouhodobé strategie Jihlavy a je jedním z kroků pro podporu hromadné dopravy osob jako udržitelné formy dopravy.

Tisková zpráva | Foto Magistrát města Jihlavy
 


 

Kam dál?

Co bude s dopravou v Jihlavě? Přijďte diskutovat do DIODu nad návrhy...

úterý, 10. dubna 2018, 16:46

Tým projektu Jihlava [ne]jede dal dohromady návrh dvaadevadesáti opatření, kterými chce zlepšit dopravu v krajském městě v...

Začíná modernizace úseku silnice II/150 mezi Světlou nad Sázavou a...

úterý, 10. dubna 2018, 11:16

Kraj Vysočina zahajuje modernizaci silnice II/150 v úseku mezi obcemi Leštinka a Pavlíkov v okresu Havlíčkův Brod. Modernizace...

Lidé v Jihlavě se seznámí s podobou nového přestupního dopravního...

pondělí, 9. dubna 2018, 10:11

Jihlavská radnice chystá na středu 25. dubna setkání s veřejností, kde bude představena podoba nového Centrálního dopravního...

Dálnice D1 je na Vysočině po bourání nadjezdů opět průjezdná. Žádné...

neděle, 8. dubna 2018, 11:34

Dálnice D1 je mezi Humpolcem a Jihlavou opět průjezdná. Komunikace byla od sobotního večera mezi exity 90 a 112 uzavřena kvůli...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • ANKETA: Jihlava začne omezovat pouliční...

  • V Jihlavě přibude další dopravní omezení. V...

  • Řidiči, pozor! Zítra si policisté došlápnou...

  • VIDEO: Mladík napadený u City Parku se již...

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pražští radní podpořili zbourání poškozeného Libeňského mostu

Pražští radní podpořili zbourání Libeňského mostu. Na jeho místě má vzniknout nový. Zbourání musí ještě potvrdit pražští zastupitelé. S návrhem na demolici souhlasilo sedm z 11 radních z řad ANO a ČSSD, bourání nepodpořili zástupci Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN).

Těžba uhlí v OKD bude klesat, zaznělo při návštěvě vlády

Společnost OKD nyní na Karvinsku těží okolo šesti milionů tun uhlí ročně, postupně tento objem klesne na čtyři, pak na dva miliony tun. Utlumování dolů se bude platit z rezerv, které nyní firma vytváří. Částka potřebná na útlum se odhaduje na 4,9 miliardy korun podle cen platných na začátku roku 2017. Loňský, zatím neauditovaný zisk firmy převyšuje tři miliardy korun. Řekl to dnes předseda dozorčí rady OKD Michal Kuča na začátku návštěvy premiéra Andreje Babiše (ANO) a členů vlády v demisi v sídle společnosti v Karviné.

Karlovarský festival uctí památku Formana a ocení Hanzlíka

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary uctí památku nedávno zesnulého režiséra Miloše Formana a jako zahajovací film uvede jeho snímek Lásky jedné plavovlásky. Novinářům to řekl prezident festivalu Jiří Bartoška. Cenu prezidenta festivalu za umělecký přínos české kinematografii dostane herec Jaromír Hanzlík. Festival při této příležitosti uvede snímek Bloudění z roku 1965 Antonína Máši a Jana Čuříka. Podle Bartošky rozpočet festivalu bude asi 140 milionů Kč. Letošní 53. ročník tradiční přehlídky se koná od 29. června do 7. července.