Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidiče v Jihlavě zaskočily BUS pruhy v Okružní ulici. Došlo i k nehodě auta s trolejbusem

 
pátek, 13. dubna 2018, 08:07

V Jihlavě především v Okružní ulici je několik nových BUS pruhů. V době uzavírky Brněnského mostu, kdy je po Okružní ulici vedena frekventovaná objízdná trasa, toto opatření napomáhá vozidlům městské i meziměstské dopravy dodržovat jízdní řády.

První BUS pruh byl v Jihlavě vyznačen už před třemi lety na Havlíčkově ulici, novinka na Okružní ulici přesto některé řidiče zaskočila, dokonce zde došlo ke kolizi osobního auta s trolejbusem.

Magistrát města Jihlavy si proto dovoluje řidičům připomenout několik pravidel provozu na komunikaci s BUS pruhy, dle § 14 zákona č. 361/2000 Sb. O provozu na pozemních komunikacích.

1. Pokud vozidlo přejíždí z BUS pruhu do přilehlého jízdního pruhu, má přednost. Řidič vozidla jedoucí ve vedlejším pruhu mu musí umožnit přejezd snížením rychlosti jízdy, popřípadě i zastavením vozidla. Řidič vozidla ve vyznačeném jízdním pruhu je povinen dávat znamení o změně směru jízdy.

2. Řidič odbočující vlevo musí dát přednost v jízdě protijedoucím vozidlům jedoucím ve vyhrazeném jízdním pruhu. A řidič odbočující vpravo musí dát přednost v jízdě vozidlům ve vyhrazeném jízdním pruhu.

3. Jede-li vozidlo ve vyhrazeném jízdním pruhu rychleji než ostatní vozidla jedoucí stejným směrem, nejde o vzájemné předjíždění.

Všechny BUS pruhy, které se nyní v Jihlavě objevily, nejsou vyznačeny nastálo. Po ukončení uzavírky Brněnského mostu zůstanou zachovány jen bíle vyznačené pruhy v dolní části Okružní ulice (na straně u sportovní haly) a před prodejnou Lidl.

Vyznačení BUS pruhů není ojedinělou aktivitou, zapadá do dlouhodobé strategie Jihlavy a je jedním z kroků pro podporu hromadné dopravy osob jako udržitelné formy dopravy.

Tisková zpráva | Foto Magistrát města Jihlavy
 


 

Kam dál?

Co bude s dopravou v Jihlavě? Přijďte diskutovat do DIODu nad návrhy...

úterý, 10. dubna 2018, 16:46

Tým projektu Jihlava [ne]jede dal dohromady návrh dvaadevadesáti opatření, kterými chce zlepšit dopravu v krajském městě v...

Začíná modernizace úseku silnice II/150 mezi Světlou nad Sázavou a...

úterý, 10. dubna 2018, 11:16

Kraj Vysočina zahajuje modernizaci silnice II/150 v úseku mezi obcemi Leštinka a Pavlíkov v okresu Havlíčkův Brod. Modernizace...

Lidé v Jihlavě se seznámí s podobou nového přestupního dopravního...

pondělí, 9. dubna 2018, 10:11

Jihlavská radnice chystá na středu 25. dubna setkání s veřejností, kde bude představena podoba nového Centrálního dopravního...

Dálnice D1 je na Vysočině po bourání nadjezdů opět průjezdná. Žádné...

neděle, 8. dubna 2018, 11:34

Dálnice D1 je mezi Humpolcem a Jihlavou opět průjezdná. Komunikace byla od sobotního večera mezi exity 90 a 112 uzavřena kvůli...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Odbory se činily, zaměstnanci firmy...

  • Rekonstrukce Brněnského mostu spěje do...

  • O víkendu a v pondělí bude kvůli opravě...

  • Politické strany v Jihlavě preferují koalici...

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

GLOSA: Hologram Amy Winehouse na turné. Já vám nevím…

Amy Winehouse vyrazí na světovou šňůru. Ve formě hologramu. Tato zpráva snad všem zpěvaččiným fanouškům zvýšila tep. Někdo je nadšený, další rozpačitý. Spadám do druhé kategorie.

Prezident Zeman jmenoval Tomáše Petříčka ministrem zahraničí

Prezident Miloš Zeman jmenoval dnes před polednem Tomáše Petříčka (ČSSD) ministrem zahraničí. Koaliční vláda ANO s ČSSD se tak tři a půl měsíce po svém jmenování dočkala plnohodnotného šéfa diplomacie. Původního kandidáta sociální demokracie - europoslance Miroslava Pocheho - Zeman jmenovat odmítl, úřad proto dočasně vedl ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček.

Analýza: Systém zdravotního pojištění není připraven na krizi

Český systém zdravotního pojištění není připraven na zhoršení ekonomické situace a případnou další hospodářskou krizi. Nemá dostatečné rezervy. I když bude letos zřejmě v mírném přebytku, výdaje rostou výrazně rychleji než příjmy. Vyplývá to z analýzy zdravotních pojišťoven, jejíž výsledky v Praze na Vysoké škole ekonomické představili její autoři Štěpán Křeček a Karina Kubelková. V Česku funguje sedm zdravotních pojišťoven.