Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidiče v Jihlavě zaskočily BUS pruhy v Okružní ulici. Došlo i k nehodě auta s trolejbusem

 
pátek, 13. dubna 2018, 08:07

V Jihlavě především v Okružní ulici je několik nových BUS pruhů. V době uzavírky Brněnského mostu, kdy je po Okružní ulici vedena frekventovaná objízdná trasa, toto opatření napomáhá vozidlům městské i meziměstské dopravy dodržovat jízdní řády.

První BUS pruh byl v Jihlavě vyznačen už před třemi lety na Havlíčkově ulici, novinka na Okružní ulici přesto některé řidiče zaskočila, dokonce zde došlo ke kolizi osobního auta s trolejbusem.

Magistrát města Jihlavy si proto dovoluje řidičům připomenout několik pravidel provozu na komunikaci s BUS pruhy, dle § 14 zákona č. 361/2000 Sb. O provozu na pozemních komunikacích.

1. Pokud vozidlo přejíždí z BUS pruhu do přilehlého jízdního pruhu, má přednost. Řidič vozidla jedoucí ve vedlejším pruhu mu musí umožnit přejezd snížením rychlosti jízdy, popřípadě i zastavením vozidla. Řidič vozidla ve vyznačeném jízdním pruhu je povinen dávat znamení o změně směru jízdy.

2. Řidič odbočující vlevo musí dát přednost v jízdě protijedoucím vozidlům jedoucím ve vyhrazeném jízdním pruhu. A řidič odbočující vpravo musí dát přednost v jízdě vozidlům ve vyhrazeném jízdním pruhu.

3. Jede-li vozidlo ve vyhrazeném jízdním pruhu rychleji než ostatní vozidla jedoucí stejným směrem, nejde o vzájemné předjíždění.

Všechny BUS pruhy, které se nyní v Jihlavě objevily, nejsou vyznačeny nastálo. Po ukončení uzavírky Brněnského mostu zůstanou zachovány jen bíle vyznačené pruhy v dolní části Okružní ulice (na straně u sportovní haly) a před prodejnou Lidl.

Vyznačení BUS pruhů není ojedinělou aktivitou, zapadá do dlouhodobé strategie Jihlavy a je jedním z kroků pro podporu hromadné dopravy osob jako udržitelné formy dopravy.

Tisková zpráva | Foto Magistrát města Jihlavy
 


 

Kam dál?

Co bude s dopravou v Jihlavě? Přijďte diskutovat do DIODu nad návrhy...

úterý, 10. dubna 2018, 16:46

Tým projektu Jihlava [ne]jede dal dohromady návrh dvaadevadesáti opatření, kterými chce zlepšit dopravu v krajském městě v...

Začíná modernizace úseku silnice II/150 mezi Světlou nad Sázavou a...

úterý, 10. dubna 2018, 11:16

Kraj Vysočina zahajuje modernizaci silnice II/150 v úseku mezi obcemi Leštinka a Pavlíkov v okresu Havlíčkův Brod. Modernizace...

Lidé v Jihlavě se seznámí s podobou nového přestupního dopravního...

pondělí, 9. dubna 2018, 10:11

Jihlavská radnice chystá na středu 25. dubna setkání s veřejností, kde bude představena podoba nového Centrálního dopravního...

Dálnice D1 je na Vysočině po bourání nadjezdů opět průjezdná. Žádné...

neděle, 8. dubna 2018, 11:34

Dálnice D1 je mezi Humpolcem a Jihlavou opět průjezdná. Komunikace byla od sobotního večera mezi exity 90 a 112 uzavřena kvůli...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • U Kosteleckých uzenin začne výstavba okružní...

  • Práce jdou dle harmonogramu, zní z Aventinu....

  • VIDEO: Zareagoval jsem asi nejlépe, jak jsem...

  • Na festivalu v Šiklově mlýně dnes zemřel...

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Indonésii kvůli fotbalu prudce vzrostla cena vajec

Nečekaný dopad měl v Indonésii nedávný světový šampionát ve fotbale. V zemi o více než pětinu stoupla cena vajec, která tak byla nejdražší za poslední dva roky. Mistrovství výrazně podpořilo spotřebu, neboť lidé během sledování zápasů doma konzumovali oblíbené nudle s vejci.

Zajímá vás přítomnost úředníků na krajském úřadě? Teď už se ji na internetu nedozvíte

Telefonní seznam Krajského úřadu Kraje Vysočina už zhruba týden nenabízí aktuální přehled přítomností označených barevnými symboly u konkrétních jmen jednotlivých pracovníků. V praxi to znamená, že na internetu i nadále najdete u jmen kolegyň a kolegů jejich pracovní kontaktní informace, nikoli však aktuální informaci o jejich přítomnosti na pracovišti, popisuje změnu ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.

Afričan, kterého v tramvaji zmlátili fanoušci Sigmy Olomouc, utrpěl trauma. Nepřijde k soudu

Sedmatřicetiletý Afričan, kterého v pražské MHD napadli fotbaloví chuligáni podporující tým SK Sigma Olomouc, trpí posttraumatickou stresovou poruchou, depresemi a komplikacemi v práci. Podle serveru Lidovky.cz to plyne z obžaloby. Tři agresoři předstoupí před soud počátkem září. Napadený se soudu pravděpodobně zúčastní přes video.