Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lidé v Jihlavě se seznámí s podobou nového přestupního dopravního terminálu

 
pondělí, 9. dubna 2018, 10:11

Jihlavská radnice chystá na středu 25. dubna setkání s veřejností, kde bude představena podoba nového Centrálního dopravního terminálu. Ten by se měl nacházet v místě stávajícího městského vlakového nádraží.

Nový moderní dopravní terminál vytvoří podmínky pro zvýšení podílu udržitelných forem dopravy a obyvatelům krajského města Jihlavy a všem ostatním cestujícím usnadní využití a vzájemné přestupy mezi vlakovou dopravou, linkovou autobusovou dopravou a MHD.

„Prezentace urbanisticko-architektonické studie se ujme její autor Tomáš Rusín ze společnosti Atelier RAW, společně s ním se prezentace zúčastní i zástupci vedení města,“ přiblížila Tereza Kafková z odboru rozvoje města.

ČTĚTE TAKÉ: U městského nádraží v Jihlavě vznikne dopravní terminál. Radnice představila vítěznou studii 

Více informací o projektu naleznete na webu, kde bude nejpozději 18. dubna zveřejněna studie terminálu.

Představení terminálu se bude konat ve středu 25. dubna od 17 hodin v gotické síni jihlavské radnice.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Magistrát města Jihlavy (vizualizace)
 


 

Kam dál?

Dálnice D1 je na Vysočině po bourání nadjezdů opět průjezdná. Žádné...

neděle, 8. dubna 2018, 11:34

Dálnice D1 je mezi Humpolcem a Jihlavou opět průjezdná. Komunikace byla od sobotního večera mezi exity 90 a 112 uzavřena kvůli...

Dálnice D1 u Humpolce bude v noci na neděli uzavřena kvůli demolici...

pátek, 6. dubna 2018, 10:41

Dálnice D1 bude v noci ze soboty na neděli uzavřena od Humpolce na 90. kilometru po 112. kilometr u Jihlavy. Dělníci tam budou...

Silničáři Vysočiny už zametají vozovky a spravují nejhorší díry....

pondělí, 2. dubna 2018, 16:28

Silničáři na Vysočině už zametají z vozovek drť vysypanou během zimy a spravují nejhorší výtluky. Náklady na zajišťování...

FOTO + VIDEO: V Jihlavě se kvůli rekonstrukci na sedm měsíců uzavřel...

neděle, 1. dubna 2018, 12:07

Kvůli opravě je ode dneška na sedm měsíců zavřený Brněnský most v centru Jihlavy. Radnice čeká komplikace v dopravě, zatím...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

PET lahvemi zaplavená Kamenice v národním parku rozlítila tisíce lidí, turisté ale hlavními viníky nejsou

Tisíce lidí pobouřily snímky řeky Kamenice, kterou plují stovky plastových lahví a další odpadky. Fotografie navíc pocházejí z chráněného území Národního parku České Švýcarsko. Podle zaměstnanců NP České Švýcarsko (NPČS) ale nejsou návštěvníci parku hlavními autory odpadků.

Polovina Rusů se podle průzkumu stydí za rozpad SSSR

Téměř každý druhý Rus cítí zlost a stud kvůli rozpadu Sovětského svazu počátkem 90. let minulého století. Podle agentury Interfax to vyplývá z průzkumu nezávislé sociologické služby Levada. Za výsledky takzvané perestrojky - procesu reforem - bývalého sovětského vůdce Michaila Gorbačova z druhé poloviny 80. let se stydí čtvrtina dotazovaných.

Tři pětiny Čechů jsou pro, aby manželství bylo i pro homosexuály

Zhruba tři pětiny lidí v Česku jsou pro, aby manželství mohli uzavírat také gayové a lesbické ženy. Proti se naopak staví třetina Čechů a Češek. Postoje se podle vzdělání příliš neliší. Podpora klesá s rostoucím věkem. Odpůrci nad podporovateli převládají jen mezi muži nad 45 let. Průměrný výsledek trojice průzkumů na tiskové konferenci k pokračování kampaně Jsme fér! představil sociolog Daniel Prokop.