Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

U zastávek Chlumova vznikne přechod pro chodce, dočasně přibudou i jízdní pruhy pro MHD

 
neděle, 11. března 2018, 09:55

Dopravní podnik města Jihlava postupně zveřejňuje podrobnosti k chystaným opatřením v souvislosti s rekonstrukcí Brněnského mostu. Jedním ze způsobů, jak usnadnit jihlavskou dopravu, má být nový přechod pro chodce na Havlíčkově ulici v blízkosti zastávky Chlumova.

Už za necelý měsíc se bude muset krajské město vypořádavat s za dlouhou dobu z největším krokem v oblasti dopravního omezení. Rekonstrukce Brněnského mostu si totiž vyžádá několikaměsíční úplnou uzavírku, která si vyžádá zásadní změny a úpravy v automobilové dopravě.

S celým projektem je logicky spjata i úzká součinnost s Dopravním podnikem města Jihlava, který na konci tohoto týdne přiblížil první z kroků, které mají přispět ke snadnějšímu provozu městské hromadné dopravy.

Úpravy se týkají silnice na Havlíčkově ulici od zastávky Chlumova až po po křižovatku s Fritzovou ulicí. „V prostoru zastávek Chlumova vznikne nový přechod pro chodce a pomocí betonových svodidel zde bude pro zvýšení bezpečnosti zabráněno přebíhání chodců z důvodu nárůstu dopravních intenzit,“ vysvětluje ředitel dopravního podniku Josef Vilím.

Kompletní přehled změn v městské dopravě v důsledku rekonstrukce Brněnkého mostu najdete ZDE.

Na zastávku Chlumova dále naváže dočasný vyhrazený jízdní pruh pro autobusy a trolejbusy městského hromadné dopravy.

Další opatření pro snazší průjezd vozidel MHD vzniknou na Okružní ulici. Nejen trolejbusových linek A a F se bude dále týkat i očekávaná změna přednosti na křižovatce Znojemská – Brtnická, jejíž přípravy začaly taktéž v tomto týdnu.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Facebook Dopravního podniku města Jihlava | Zdroj Dopravní podnik města Jihlavy
 


 

Kam dál?

U obce Kámen začaly přípravné práce na stavbu obchvatu. Bude hotovo...

středa, 7. března 2018, 16:40

Na Pelhřimovsku zahájili stavaři přípravu na stavbu silničního obchvatu obce Kámen. Nových 2,4 kilometru hlavního tahu číslo 19...

SJÍZDNOST: Hlavní tahy jsou mokré a ošetřené. Na vedlejších leží sníh...

středa, 7. března 2018, 07:07

Hlavní tahy na Vysočině jsou po chemickém ošetření mokré. Na silnicích nižších tříd, které se nesolí, leží podle silničářů ujetá...

Řidičák si od začátku roku vyměnilo 30 tisíc řidičů, půl milionu...

úterý, 6. března 2018, 13:41

V průběhu letošního roku vyprší desetiletá platnost řidičského průkazu téměř 626 tisícům řidičů. Za první dva měsíce roku 2018 si...

Nehoda na 129. kilometru na hodinu uzavřela D1 ve směru na Brno....

úterý, 6. března 2018, 11:54

Nehoda na 129. kilometru D1 dnes na necelou hodinu uzavřela dálnici ve směru na Brno. Provoz byl obnoven v 10:23, řekla ČTK...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z jihočeských policistů, kterého vyšetřovala GIBS, spáchal sebevraždu

Jeden z jihočeských policistů, které od září stíhá Generální inspekce bezpečnostních souborů kvůli údajnému mučení třiadvacetiletého Roma, spáchal na začátku týdne sebevraždu. S informací přišel jako první dnes ráno Českobudějovický deník.

Otec věřil, že ho můj bratr udal, uvedl Rath ve sporu o závěť

Bývalý středočeský hejtman David Rath trvá na pravosti závěti, kterou mu jeho otec Ratmír odkázal veškerý majetek. Staršího syna Michala prý Ratmír v testamentu opominul, protože věřil, že ho tento syn udal na policii. Lékař a někdejší politik to dnes uvedl u soudu. Michal Rath v projednávané žalobě zpochybňuje, že závěť napsal a podepsal jeho otec.

Číslo, které by nemělo chybět v mobilu každého lyžaře? 1210

Zimní sezona už běží, pro horskou službu začala 1. prosince. Záchranáři se připravují na své zásahy hlavně o vánočních prázdninách, kdy budou vyjíždět rodiče s dětmi na lyžovačky.