Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ANKETA: Jak jste spokojeni s čistotou trolejbusů a autobusů v Jihlavě?

 
pondělí, 12. února 2018, 08:33

Před několika dny se na naši redakci obrátil jeden ze čtenářů, který nebyl spokojený s čistotou trolejbusu v rámci noční linky. Oslovili jsme proto ředitele Dopravního podniku města Jihlavy (DPMJ) Josefa Vilíma s dotazem, jak vlastně takový úklid v jihlavských trolejbusech a autobusech probíhá.

V Jihlavě jsou na výjezd každé ráno připraveny vždy čisté vozy. „Interiéry všech autobusů a trolejbusů se až na výjimky uklízejí denně v odpolední směně, která končí o půlnoci,“ říká ředitel Vilím. V Jihlavě už několik měsíců pravidelně jezdí již zmíněné noční linky, na ty je podle slov ředitele DMPJ vypravován trolejbus, který může být na celodenní lince, a není tedy technicky možné ho denně před jeho výpravou umýt. „Dále není technicky možné mýt vozy, které se vracejí z linek těsně před 24. hodinou,“ pokračuje Vilím.

O úklid vozů se starají zaměstnanci dopravního podniku. „Naše společnost si nenajímá žádnou speciální uklízecí firmu,“ dodává ředitel DPMJ.

V zimních měsících probíhá úklid běžným způsobem, všechny vozy denně navíc procházejí myčkou karosérií.

Během úklidu vozů se také často narazí na nejrůznější věci, které lidé využívající linky DPMJ zapomněli. „Zapomenuté věci našich cestujících jsou k dispozici na vrátnici v sídle společnosti na Brtnické ulici,“ uzavírá Josef Vilím.

A co vy, jak jste spokojení s čistotou vozů v jihlavské městské hromadné dopravě? Vyjádřete se v následující anketě.

 

Jste spokojeni s čistotou jihlavských trolejbusů a autobusů?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 231 čtenářů
 

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

SJÍZDNOST: Na silnicích nižších tříd leží zledovatělý sníh. V noci...

pondělí, 12. února 2018, 07:42

Silnice nižších tříd na Vysočině jsou sjízdné s opatrností kvůli zledovatělé vrstvě sněhu. Silničáři je v noci na dnešek znovu...

SJÍZDNOST: Silnice nižších tříd mohou být zledovatělé. Bude slabě...

sobota, 10. února 2018, 08:50

Většina silnic na Vysočině dnes zůstává sjízdná pouze se zvýšenou opatrností. Dálnice D1, která protíná region, je holá a vlhká....

Jihlava má velké plány v dopravě. Chce stavět menší terminál,...

pátek, 9. února 2018, 14:22

Krajská Jihlava letos zahájí více staveb zaměřených na zlepšení dopravy ve městě. Mezi ně patří i tříkilometrová nová cyklostezka...

SJÍZDNOST: Na silnicích dnes opatrně. Náledí se Vysočině vyhnulo

pátek, 9. února 2018, 07:48

Hlavní tahy na Vysočině jsou mokré po chemickém ošetření, na silnicích nižších tříd leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem. ...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Tomu se říká úspěch! Rybníkoví hokejisté z Náměště ovládli mistrovství světa v Kanadě

Skvělá zpráva dorazila před pár hodinami z kanadské provincie Nový Brunšvik, kde se od 14. do 17. února konalo Mistrovství světa v rybníkovém hokeji. Tým z Vysočiny Captains Namest nenašel konkurenta a domů na Vysočinu odváží titul mistrů světa.

Finanční úřady vymohly loni dvě pětiny z 31 miliard nedoplatků daní

Finanční úřady loni získaly 12,9 miliardy korun z 30,9 miliardy korun vymáhaných daňových nedoplatků. Úspěšnost vymáhání nedoplatků tak ve srovnání s předchozím rokem stoupla a činila 41,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které poskytlo Generální finanční ředitelství.

V tuzemsku padlo 77 teplotních rekordů, v Neumětelích bylo 17,3 stupně

Rekordní teploty pro 17. únor v neděli zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v obci Neumětely na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).