Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na trati Jemnice - Moravské Budějovice kraj objedná víkendové vlaky. Po sedmileté pauze

 
středa, 6. prosince 2017, 08:13

Kraj Vysočina objedná příští rok na trati Jemnice - Moravské Budějovice na Třebíčsku víkendové vlaky. Jezdit budou od jara do podzimu. Provoz na této železniční dráze kraj podpoří po sedmileté pauze. Radní kraje dnes uložili odboru dopravy uzavřít smlouvu o zajištění provozu na této trati s dopravcem Railway Capital sídlícím v Praze.

Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytla mluvčí kraje Jitka Svatošová. Starosta Jemnice Miloslav Nevěčný (ODS) rozhodnutí kraje uvítal.

Na památkově chráněné jednokolejce z roku 1896 měřící skoro 21 kilometrů byla pravidelná osobní doprava zastavena 31. prosince 2010, podle úřadů kvůli ztrátovosti. Místní samosprávy se s tím nechtěly smířit a spolu s nadšenci ze Spolku pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě organizují příležitostné jízdy. „My jsme pak ještě jako město objednávali víkendovou dopravu přes prázdniny,“ doplnil Nevěčný.

Pravidelné osobní vlaky kraj na této dráze neobjednává od ledna 2011.  Příští rok je znovu objedná na víkendy a na svátky, a to pro období od velikonočních svátků do 2. listopadu. Vyčleněno na tento účel má 683 tisíc korun. Provoz těchto vlaků bude zaveden nejpozději s červnovou změnou jízdního řádu. V případě, že se na tom kraj dohodne se Správou železniční dopravní cesty, budou vlaky moci jezdit už od Velikonoc.

Státní Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) se teď ale železnici Moravské Budějovice - Jemnice pokouší prodat. V první neúspěšné veřejné soutěži ukončené v září za ni chtěla 94,7 milionu korun, nyní cena klesla na 8,377 milionu korun. Zájemci se mohou hlásit do konce února. „Z praktického hlediska je lhostejné, kdo tu trať vlastní. Dokud se tam objednává doprava, musí se udržovat,“ řekl Nevěčný. Za lepší variantu by ale vzhledem k zavedení víkendových vlaků považoval to, kdyby správa prodej trati zastavila.

Napsal(a) ČTK | Foto České dráhy
 


 

Kam dál?

SJÍZDNOST: Jízdu na Vysočině ztěžuje sněžení a sněhové jazyky. Řidiči...

úterý, 5. prosince 2017, 07:40

Na silnicích Vysočiny byl dnes ráno rozbředlý nebo ujetý sníh, místy se tvoří sněhové jazyky. Teploty se držely mezi nulou a...

Řidiči si mohou zakoupit dálniční kupony pro rok 2018, cena zůstává...

pondělí, 4. prosince 2017, 19:49

Řidiči můžou už nyní kupovat nové dálniční kupony pro rok 2018. V pátek byl zahájen prodej ročních známek hmotnostní kategorie do...

Nehoda na 132. kilometru dálnice D1 zastavila provoz směrem na Brno....

pondělí, 4. prosince 2017, 17:45

AKTUALIZOVÁNO 19:30: Nehoda dvou nákladních automobilů na 132. kilometru dálnice D1 dnes v podvečer zhruba na dvě hodiny...

V neděli začne pro vlaky platit nový jízdní řád. Na jaké změny se...

pondělí, 4. prosince 2017, 17:11

V neděli 10. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2018. V Kraji Vysočina zůstává rozsah regionální dopravy na...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • U Kosteleckých uzenin začne výstavba okružní...

  • Práce jdou dle harmonogramu, zní z Aventinu....

  • VIDEO: Zareagoval jsem asi nejlépe, jak jsem...

  • Na festivalu v Šiklově mlýně dnes zemřel...

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Indonésii kvůli fotbalu prudce vzrostla cena vajec

Nečekaný dopad měl v Indonésii nedávný světový šampionát ve fotbale. V zemi o více než pětinu stoupla cena vajec, která tak byla nejdražší za poslední dva roky. Mistrovství výrazně podpořilo spotřebu, neboť lidé během sledování zápasů doma konzumovali oblíbené nudle s vejci.

Zajímá vás přítomnost úředníků na krajském úřadě? Teď už se ji na internetu nedozvíte

Telefonní seznam Krajského úřadu Kraje Vysočina už zhruba týden nenabízí aktuální přehled přítomností označených barevnými symboly u konkrétních jmen jednotlivých pracovníků. V praxi to znamená, že na internetu i nadále najdete u jmen kolegyň a kolegů jejich pracovní kontaktní informace, nikoli však aktuální informaci o jejich přítomnosti na pracovišti, popisuje změnu ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.

Afričan, kterého v tramvaji zmlátili fanoušci Sigmy Olomouc, utrpěl trauma. Nepřijde k soudu

Sedmatřicetiletý Afričan, kterého v pražské MHD napadli fotbaloví chuligáni podporující tým SK Sigma Olomouc, trpí posttraumatickou stresovou poruchou, depresemi a komplikacemi v práci. Podle serveru Lidovky.cz to plyne z obžaloby. Tři agresoři předstoupí před soud počátkem září. Napadený se soudu pravděpodobně zúčastní přes video.