Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlavanům se nelíbí třeba zákaz průjezdu přes Masarykovo náměstí a nastavení semaforů

 
čtvrtek, 30. listopadu 2017, 09:43

Jihlavané poslali radnici v září okolo 400 připomínek k dopravní situaci ve městě. Řidiči si kupříkladu stěžovali na zákaz průjezdu Masarykovým náměstím či na nastavení semaforů. Připomínky měli i chodci a uživatelé MHD, nejméně se zapojili cyklisté.

Jak novinářům řekl projektový manažer Daniel Šesták z firmy Mott MacDonald, podněty lidé posílali online do Názorové mapy dopravy. Je součástí městského projektu Jihlava (ne)jede, jehož výsledkem bude návrh na zlepšení situace v Jihlavě.

Analytickou část projektu projedná na příštím zasedání rada města. Návrhová část pak bude hotová do června příštího roku. „V té návrhové části se budeme dívat, co přesně v těch konkrétních oblastech dneska chybí a budeme se pokoušet na to reagovat,“ řekl Šesták. Na tvorbě materiálů se pod vedením odborné firmy podílejí úředníci města. Od projektu s náklady kolem 2,5 milionu korun si město slibuje lepší koordinaci akcí v oblasti mobility. Bude také jedním z podkladů pro žádosti radnice o evropské dotace. 

Podle doposud provedených analýz se ukazuje to, že na důležitých městských tepnách tvoří tranzitní doprava často jen malý díl. Hodně lidí ale jezdí do Jihlavy kvůli práci nebo si něco vyřídit, třeba na Znojemském mostě tvoří jejich podíl na celkové dopravě 60 procent. „Pokud bych měl uvést nějaké komunikace, které jsou zase zatížené skoro čistě Jihlaváky, tak bych uvedl ulici Havlíčkovu, tam je 86 procent vnitřních jízd,“ řekl Šesták.

Ukázalo se také, že třeba zastávky MHD se do některých částí s novou obytnou zástavou dostaly až po několika letech. „Mezitím ten člověk, který tam bydlí, skoro zapomene, že Jihlava má městskou hromadnou dopravu a začne to auto používat víc, než by musel,“ řekl Šesták. Lépe podle něj mohla být řešena také dopravní infrastruktura při rozvoji průmyslové zóny, kam jezdí hodně nákladních aut.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

SJÍZDNOST: Na Vysočině napadlo několik centimetrů sněhu. Po ránu...

čtvrtek, 30. listopadu 2017, 07:38

AKTUALIZACE 13:10: Na Vysočině napadlo v noci na dnešek několik centimetrů sněhu, nejvíc na Žďársku. Silnice první třídy jsou...

SJÍZDNOST: Na Vysočině napadlo až pět centimetrů sněhu. Silnice jsou...

středa, 29. listopadu 2017, 07:08

Na Vysočině napadlo dnes v noci několik centimetrů sněhu. Nejvíc sněžení zasáhlo Žďársko a Třebíčsko, kde na silnicích leží...

Velkým Meziříčím už projedeme bez problémů. Dnes končí čtyřměsíční...

úterý, 28. listopadu 2017, 08:23

Na silničním průtahu Velkým Meziříčím v úterý skončí uzavírka mostu, kvůli níž musela auta objíždět centrum od srpna. Objízdná...

SJÍZDNOST: Sněžení působilo po ránu potíže řidičům u Želetavy....

pondělí, 27. listopadu 2017, 07:53

Drobné sněžení způsobilo po ránu problémy řidičům na silnici I/38 poblíž Želetavy na Třebíčsku na tahu z Jihlavy na Znojmo a...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • U Kosteleckých uzenin začne výstavba okružní...

  • Práce jdou dle harmonogramu, zní z Aventinu....

  • VIDEO: Zareagoval jsem asi nejlépe, jak jsem...

  • Na festivalu v Šiklově mlýně dnes zemřel...

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Naštvěte se – a Facebook už zařídí zbytek. Populisté profitují z hněvu na sociálních sítích

Málokterý populistický politik se obejde bez emotivních gest při veřejných vystoupeních nebo emočně zabarvených výrazů v příspěvcích na sociálních sítích. Právě tam, konkrétně na Facebooku, můžou emoce – a nejvíce hněv – populistům pomoci zasáhnout větší publikum. Algoritmus Facebooku totiž takovým emotivním příspěvkům „fandí“.

Jak správně postupovat při reklamaci zájezdu?

Vrátili jste se z dovolené rozčarovaní ze služeb, které vám poskytla cestovní kancelář? Ubytování bylo horší, vzdálenost od moře neodpovídala informaci v katalogu a slibovaný bazén úplně chyběl? Braňte se a vady zájezdu reklamujte.

Nepřipouštěli si neúspěch, řekl český hasič o záchraně Thajců

Neúspěch akce na záchranu 12 thajských fotbalistů uvězněných v zatopené jeskyni si nikdo nepřipouštěl, řekl dnes novinářům český hasič David Kareš, který byl na místo vyslán z České republiky. Společně s kolegou Petrem Vodičkou měli za úkol posoudit, zda by se pro vyproštění dětí a jejich trenéra dala využít velkokapacitní čerpadla. Nasazení českých hasičů dnes ocenil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a předal jim skleněné plakety.