Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Jihlavanům se nelíbí třeba zákaz průjezdu přes Masarykovo náměstí a nastavení semaforů

 
čtvrtek, 30. listopadu 2017, 09:43

Jihlavané poslali radnici v září okolo 400 připomínek k dopravní situaci ve městě. Řidiči si kupříkladu stěžovali na zákaz průjezdu Masarykovým náměstím či na nastavení semaforů. Připomínky měli i chodci a uživatelé MHD, nejméně se zapojili cyklisté.

Jak novinářům řekl projektový manažer Daniel Šesták z firmy Mott MacDonald, podněty lidé posílali online do Názorové mapy dopravy. Je součástí městského projektu Jihlava (ne)jede, jehož výsledkem bude návrh na zlepšení situace v Jihlavě.

Analytickou část projektu projedná na příštím zasedání rada města. Návrhová část pak bude hotová do června příštího roku. „V té návrhové části se budeme dívat, co přesně v těch konkrétních oblastech dneska chybí a budeme se pokoušet na to reagovat,“ řekl Šesták. Na tvorbě materiálů se pod vedením odborné firmy podílejí úředníci města. Od projektu s náklady kolem 2,5 milionu korun si město slibuje lepší koordinaci akcí v oblasti mobility. Bude také jedním z podkladů pro žádosti radnice o evropské dotace. 

Podle doposud provedených analýz se ukazuje to, že na důležitých městských tepnách tvoří tranzitní doprava často jen malý díl. Hodně lidí ale jezdí do Jihlavy kvůli práci nebo si něco vyřídit, třeba na Znojemském mostě tvoří jejich podíl na celkové dopravě 60 procent. „Pokud bych měl uvést nějaké komunikace, které jsou zase zatížené skoro čistě Jihlaváky, tak bych uvedl ulici Havlíčkovu, tam je 86 procent vnitřních jízd,“ řekl Šesták.

Ukázalo se také, že třeba zastávky MHD se do některých částí s novou obytnou zástavou dostaly až po několika letech. „Mezitím ten člověk, který tam bydlí, skoro zapomene, že Jihlava má městskou hromadnou dopravu a začne to auto používat víc, než by musel,“ řekl Šesták. Lépe podle něj mohla být řešena také dopravní infrastruktura při rozvoji průmyslové zóny, kam jezdí hodně nákladních aut.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

SJÍZDNOST: Na Vysočině napadlo několik centimetrů sněhu. Po ránu...

čtvrtek, 30. listopadu 2017, 07:38

AKTUALIZACE 13:10: Na Vysočině napadlo v noci na dnešek několik centimetrů sněhu, nejvíc na Žďársku. Silnice první třídy jsou...

SJÍZDNOST: Na Vysočině napadlo až pět centimetrů sněhu. Silnice jsou...

středa, 29. listopadu 2017, 07:08

Na Vysočině napadlo dnes v noci několik centimetrů sněhu. Nejvíc sněžení zasáhlo Žďársko a Třebíčsko, kde na silnicích leží...

Velkým Meziříčím už projedeme bez problémů. Dnes končí čtyřměsíční...

úterý, 28. listopadu 2017, 08:23

Na silničním průtahu Velkým Meziříčím v úterý skončí uzavírka mostu, kvůli níž musela auta objíždět centrum od srpna. Objízdná...

SJÍZDNOST: Sněžení působilo po ránu potíže řidičům u Želetavy....

pondělí, 27. listopadu 2017, 07:53

Drobné sněžení způsobilo po ránu problémy řidičům na silnici I/38 poblíž Želetavy na Třebíčsku na tahu z Jihlavy na Znojmo a...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V jihlavské firmě se v pátek odpoledne...

  • Studenti se na Vysočině připojili k...

  • Jihlavský Život 99 pořádá dobročinný bazar....

  • Máte doma oblečení nebo věci, co už...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak fungují referenda ve Švýcarsku?

V rámci debat o zavedení obecného referenda je často zmiňováno Švýcarsko jako příklad země, ve...

Myjete nádobí v ruce? Vezměte si raději rukavice

Více než třetina tuzemských domácností vlastní myčku nádobí, přípravek pro ruční mytí však někdy...

Putin obhájil mandát, po sečtení třetiny hlasů má 74 procent

Ruský vůdce Vladimir Putin dnes podle očekávání s přehledem a velkým náskokem obhájil už v prvním...