Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V Havlíčkově Brodě podepsalo petici proti zvažované silnici přes třináct set lidí

 
pátek, 13. října 2017, 10:36

V Havlíčkově Brodě podepsalo petici proti zvažované stavbě nové silnice v severozápadním okraji města 1350 lidí, sdělila organizátorka petice Kateřina Dubnová. Podle petice by silnice nevyřešila hlavní problémy s dopravou v centru, zasáhla by do přírody a jinde by se příliš přiblížila k domům. Investorem stavby měl být kraj. Podle sdělení jeho mluvčí Jitky Svatošové ale byly veškeré aktivity kolem tohoto záměru pozastaveny.

Petici by měla v pondělí projednat havlíčkobrodská městská rada. O postoji města k diskutované stavbě zatím žádné rozhodnutí nepadlo, uvedla mluvčí radnice Alena Doležalová.

Informace o možnosti propojit několika kilometry nové silnice městské ulice Ledečská a Masarykova zazněla na havlíčkobrodské radnici zjara. O záměru mělo v červnu jednat zastupitelstvo, z programu byl ale tento bod nakonec stažen. Místostarosta Libor Honzárek (TOP 09) to tehdy novinářům zdůvodnil tím, že radnice chce o této možnosti nejdříve informovat občany.

Státní Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chce začít stavět obchvat v jihovýchodní části Havlíčkova Brodu, přípravy ale uvízly na výkupu posledního pozemku. Tato přes čtyři kilometry dlouhá silnice I. třídy má vést od výpadovky na Žďár nad Sázavou a Pardubice k trase směřující k Jihlavě a dálnici D1.

Podle organizátorů petice by pak městu více než nová silnice v severozápadní části pomohlo propojení výpadových silnic na Jihlavu a na Humpolec, které obě slouží jako přivaděče k D1. Nová severozápadní silnice by podle nich zasáhla kupříkladu do přírodní lokality Lázničkova stráň s pietním místem připomínajícím tragické události druhé světové války. Měla by prý také negativní dopad na obytnou zástavbu v části Perknov.

Napsal(a) ČTK

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policisté objasnili krádež v jihlavské...

  • Po těžké nemoci zemřela wimbledonská vítězka...

  • Je rozhodnuto: U jihlavské nemocnice vznikne...

  • Jihlava po roce zažije Vánoce dětem....

Reklama