Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doprava

Ledovka na Vysočině: Od rána pět dopravních nehod. Řidiči na lince 158 žádají o sypače

pondělí, 3. prosince 2018, 10:16Doprava
 

Zvýšenou opatrnost musí v posledních hodinách dodržovat kvůli ledovce na Vysočině chodci i řidiči. Silnice v kraji jsou aktuálně sjízdné s opatrností. Ledovka se začala tvořit během včerejšího odpoledne, kdy umrzal déšť. Nejpostiženější jsou...

 

SJÍZDNOST: Silnice na Vysočině jsou sjízdné s velkou opatrností, pozor na ledovku

pondělí, 3. prosince 2018, 06:45Doprava
 

Výstraha meteorologů varující před ledovkou se na Vysočině naplnila. Silnice namrzají v celém kraji, jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Silničáři mají v terénu asi 100 vozidel údržby.

 

SJÍZDNOST: Silnice jsou sjízdné s opatrností, od odpoledne platí výstraha před ledovkou

neděle, 2. prosince 2018, 09:38Doprava
 

Silnice na Vysočině jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Hlavní tahy jsou mokré, někde vymrzlé. Na silnicích nižších tříd leží sníh a někde je povrch zledovatělý. Silničáři měli přes noc v terénu asi 68 vozidel údržby, zejména kvůli mrznoucí...

 

Na silnicích na Vysočině včetně dálnice leží rozbředlý sníh, v permanenci bylo 101 sypačů

sobota, 1. prosince 2018, 08:47Doprava
 

Na dálnici D1 a silnicích první třídy leží dnes ráno místy rozbředlý sníh. Ostatní silnice kryje nový sníh. Silnice jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností.

 

České dráhy přidají s novým jízdním řádem vlaky z Havlíčkova Brodu na Pardubice

pátek, 30. listopadu 2018, 18:12Doprava
 

České dráhy (ČD) přidají na Vysočině s novým jízdním řádem osobní vlaky z Havlíčkova Brodu směrem na Pardubice, jezdit budou přes den téměř každou hodinu. Skoro o půl hodiny později bude přijíždět ranní vlak do Ledče nad Sázavou. Jinde větší...

 

Lidé často chodí mimo přechody a nenosí reflexní prvky, vysvětluje srážky aut s chodci dopravní expert

středa, 28. listopadu 2018, 14:29DopravaSpolečnost
 

V posledních týdnech dochází k více srážkám aut s chodci. Většina nehod je bohužel pro chodce smrtelná. Nejčastější příčiny nehod a způsoby, jak jim zabránit, vysvětluje dopravní expert Roman Budský.

 

Na dálnici D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem bude omezení i v prosinci

sobota, 24. listopadu 2018, 15:29Doprava
 

Na dálnici D1 mezi Humpolcem na 90. kilometru a Větrným Jeníkovem na 104. kilometru, kde opravy nabraly zpoždění, budou stavbaři pracovat i v prosinci. Uvedli, že tam budou do 17. prosince, řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

 

Jihlava bude mít novou zastávku. Vznikne hned na začátku opraveného Brněnského mostu

pátek, 23. listopadu 2018, 10:43Doprava
 

Ještě v tomto roce bude krajské město bohatší o jednu zastávku MHD. Vznikne hned na začátku nedávno znovu otevřeného Brněnského mostu ve směru k centru Jihlavy. Zastávka bude blízko jihlavské zoologické zahrady.

 

Kvalitní zimní obutí se vyplatí. Používejte je však nejdéle pět let od zakoupení, říkají odborníci

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 11:07Doprava
 

Zima se již projevila v plné síle. Část republiky zasypal sníh a na začátku týdne třeba i na Vysočině značně komplikoval dopravu. Na silnicích musíme také počítat s námrazou. Jezdit i v tomto období na letních pneumatikách? Ani náhodou!

 

Most na silnici mezi Jihlavou a Pelhřimovem bude preventivně zkontrolován

středa, 21. listopadu 2018, 10:44Doprava
 

Poslední plánovaná prohlídka mostu 602-044 přes řeku Jihlavu a železniční trať u obce Dvorce na silnici II/602 mezi Jihlavou a Pelhřimovem upozornila na jeho postupně zhoršující se technický stav. Na jednom z krajních nosníků pětipolového mostu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Tři pětiny Čechů jsou pro, aby manželství bylo i pro homosexuály

Zhruba tři pětiny lidí v Česku jsou pro, aby manželství mohli uzavírat také gayové a lesbické ženy. Proti se naopak staví třetina Čechů a Češek. Postoje se podle vzdělání příliš neliší. Podpora klesá s rostoucím věkem. Odpůrci nad podporovateli převládají jen mezi muži nad 45 let. Průměrný výsledek trojice průzkumů na tiskové konferenci k pokračování kampaně Jsme fér! představil sociolog Daniel Prokop.

Žena bude mít po více jak padesáti letech šanci zjistit, kdo je její otec. Rozhodl o tom Ústavní soud

Ústavní soud dal šestapadesátileté ženě novou šanci ověřit, kdo je jejím otcem. Okresní soud v Písku musí projednat její žalobu na určení otcovství. Původně řízení zastavil s vysvětlením, že justice už spor jednou řešila v 60. letech, a existuje proto takzvaná překážka věci rozsouzené. Žena ale poukazovala například na to, že v 60. letech justice neprovedla krevní test a že nyní by bylo možné využít spolehlivý test DNA.

Facebook zavřel manipulativní účty skrytě napojené na Rusko

Firma Facebook odstranila několik stovek stránek, účtů a skupin napojených na Rusko, které se na sociálních sítích facebook a instagram pod skrytou identitou dopouštěly manipulací. Společnost to dnes oznámila na svých webových stránkách. Zrušené účty byly podle jejího vyjádření skrytě napojeny na ruskou státní propagandistickou agenturu Sputnik.