Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Krajská Jihlava je pátým nejlepším městem pro byznys v republice

 
čtvrtek, 16. května 2019, 20:00

Jihlava se umístila na pátém místě v celorepublikovém kole srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2018. V rámci kraje je Jihlava pro byznys druhým nejlepším městem, a to po Humpolci. Cenu za druhé místo v krajském kole si převzala na krajském setkání Svazu měst a obcí v polovině února primátorka města Karolína Koubová.

„Podle výzkumu se Jihlava v minulém roce mohla pochlubit vysokým podílem podpory veřejné dopravy a vynikající elektronickou komunikací, za což patří velký dík hlavně úředníkům a jejich poctivé práci,“ uvedla Karolína Koubová.

Analytická agentura Datank ve srovnávacím výzkumu hodnotí přístup veřejné správy a podnikatelské prostředí ve všech městech a obcích s rozšířenou působností v České republice. Vyhlašovatelem již jedenáctého ročníku výzkumu je týdeník Ekonom.

Pátá pozice v celorepublikovém kole je pro Jihlavu velkým skokem vpřed. Ani v minulých ročnících si však metropole Vysočiny nevedla špatně, udržela se mezi prvními padesáti městy po deset let.

Nejlepším Městem pro byznys roku 2018 se stal Prostějov. V krajském kole Vysočiny na vrcholu žebříčku se za minulý rok umístil Humpolec, za Jihlavou skončil třetí Pelhřimov.

Tisková zpráva | Foto Lenka Dvořáková
 


 

Kam dál?

Stavebním firmám z Vysočiny loni stoupla výroba skoro o dvanáct...

úterý, 2. dubna 2019, 10:20

Stavebním firmám na Vysočině loni stoupla základní výroba o 11,6 procenta na 6,6 miliardy korun. Platy v meziročním porovnání...

Ajťáci z Jihlavy a okolí se už nemusí za prací stěhovat

pondělí, 29. října 2018, 16:00

Stěhování do velkých měst je pro mnoho lidí, kteří se chtějí uplatnit ve svém oboru běžnou praxí. Pro IT nadšence byl ještě...

Společnost PSJ podala návrh na insolvenci, nesehnala strategického...

úterý, 11. září 2018, 13:46

Stavební společnost PSJ se sídlem v Jihlavě podala sama na sebe návrh na insolvenci. Představenstvo ho předložilo v pondělí...

Holding PSJ prodává firmu Alpine rakouské společnosti PORR. Zhruba za...

středa, 29. srpna 2018, 19:32

Společnost PSJ prodává svou firmu Alpine Bau CZ zaměřenou na stavby v oblasti dopravní infrastruktury společnosti PORR. Jde o...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD Zdeňka Bursu za korupci. Místo něj mu uložil tříletou podmínku se čtyřletým odkladem. Nov to dnes sdělila mluvčí soudu Simona Heranová. Bursa také podle verdiktu musí zaplatit 500 tisíc korun jako peněžitý trest, jinak stráví ve vězení 2,5 roku. Dnešní rozsudek je pravomocný.

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

Jaromír Čemus, nebo prostě jednoduše Míra, už pětadvacet let dělá podkováře. Pohádkové povolání ale není zas taková prča, jak to vypadá. Stejně by ale Míra ani po letech neměnil. Práce se zvířaty, svobodné zaměstnání... A koneckonců vlastně ani nic jiného pořádně neumí.

Po vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dál

Kvůli vydatnému a vytrvalému dešti od rána stoupají hladiny řek odvodňující hory na severu a severovýchodě země. Na toku Senice v Ústí na Vsetínsku platí třetí povodňový stupeň. Hladina stoupla rychle, podle starosty již voda zatopila tři rodinné domy. Řeka Jičínka v Novém Jičíně dosáhla druhého stupně povodňové aktivity a je pravděpodobné, že ještě odpoledne dosáhne stupně třetího.