Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ajťáci z Jihlavy a okolí se už nemusí za prací stěhovat

 
pondělí, 29. října 2018, 16:00

Stěhování do velkých měst je pro mnoho lidí, kteří se chtějí uplatnit ve svém oboru běžnou praxí. Pro IT nadšence byl ještě donedávna přesun do Brna, Ostravy či do Prahy nutností. Situace se ale pomalu mění. Významné IT firmy přišly s novou strategií. Přestaly čekat, až za nimi zaměstnanci přijdou a zamířili rovnou za nimi. My v Etneteře patříme mezi první, kteří si uvědomili potenciál lidí mimo velká města, a proto jsme v létě otevřeli pobočku v Jihlavě na Masarykově náměstí.

„Rozšíření do regionů vidíme jako jednu z cest, jak se vyrovnat s dlouhodobým nedostatkem lidí v IT,” říká Petr Votoček, který Etneteru řídí. Zabýváme se zakázkovým vývojem webových, mobilních a VR aplikací. Na trhu působíme už 21 let a mezi naše nejvýznamnější klienty patří například O2, Fortuna nebo Datart. S naší prací jste se mohli setkat třeba jako diváci O2 TV, jejíž aplikaci pro mobilní telefony a tablety jsme nedávno redesignovali.

“Jihlavou jsme začali zejména proto, že u nás funguje tzv. jihlavská klika. Několik lidí odsud pochází a bylo pro ně zajímavé pobočku budovat. Hledáme zde hlavně nové talenty. Myslím, že mnozí absolventi Vysoké školy polytechnické ocení, že se za zajímavou prací v IT už nemusí stěhovat do Prahy nebo do Brna,“ dodává Petr, proč jsme se rozhodli zrovna pro Jihlavu.

Nyní ke třem vývojářům, kteří na Masarykově náměstí už pracují, hledáme další kolegy ideálně se zaměřením na Javu a JavaScript. Kromě kanceláří na krásném místě v samotném centru města můžeme nabídnout unikátní firemní kulturu, která stojí na svobodě a vzájemné důvěře. Venku se sice ochladilo, ale pokud by ještě vykouklo sluníčko, je možné pracovat ze zahrádky vedlejší kavárny u půllitru Ježka. Mimochodem dosahuje tam naše wi-fi.

Jihlavská klika spolupracuje na projektech s pražskou pobočkou, takže si zdejší vývojáři sáhnou na práci pro velké firmy. Kromě firemní kultury určitě stojí za zmínku pravidelné firemní akce pro zaměstnance – kromě klasického vánočního večírku, třeba každoroční Offline, či akce, které pořádají samotní zaměstnanci pro své kolegy. Jak se v Etneteře žije, můžete zjistit na našem Facebooku, nebo 7. listopadu na veletrhu JOBStart na Vysoké škole polytechnické Jihlava, kde budeme mít stánek. Na místě budou potenciální kolegové, kterých se budete moci na cokoliv zeptat.

PR text
 


 

Kam dál?

Společnost PSJ podala návrh na insolvenci, nesehnala strategického...

úterý, 11. září 2018, 13:46

Stavební společnost PSJ se sídlem v Jihlavě podala sama na sebe návrh na insolvenci. Představenstvo ho předložilo v pondělí...

Jihlavský Motorpal získal miliardovou zakázku v Indii. Bude...

středa, 15. srpna 2018, 16:01

Jihlavský Motorpal získal zakázku za miliardy korun v Indii. Mechanické vstřikovací systémy pro dieselové motory bude dodávat...

V Jihlavě by měl vzniknout logistický areál se sklady. Termín...

středa, 15. srpna 2018, 08:31

V Jihlavě by mělo vzniknout další logistické centrum, stavbu plánuje pražská firma I.C.P. u Znojemské ulice. Záměr, jehož dopad...

Češi mění zaměstnavatele kvůli platu i nedostatku uznání. Mzda je...

pondělí, 25. června 2018, 16:47

Nízký plat, nedostatek uznání a neuspokojující kariéra patří mezi důvody, proč Češi nejčastěji opouští zaměstnavatele. Naopak...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?