Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Světelské sklárny Crystalite Bohemia jsou na prodej. Za více než miliardu korun

 
pátek, 15. června 2018, 15:52

Sklárny společnosti Crystalite Bohemia ve Světlé nad Sázavou jsou na prodej za částku výrazně převyšující miliardu korun. Jednou z důležitých podmínek prodeje stanovených majitelem firmy Luborem Cervou je zachování výroby a dlouhodobá strategie rozvoje těchto skláren se stovkami zaměstnanců.

Vyplývá to ze společné tiskové zprávy Crystalite a poradenské firmy BDO Advisory, která získala mandát na prodej skláren. Uvedla, že kupce hledá zejména v zahraničí.

Záměr oznámil Cerva počátkem června. „Firmu prodávám s čistým svědomím, protože se jí daří, je ve skvělé kondici a je připravena na další růst,“ uvedl v aktuální tiskové zprávě. Spolu s menší sklárnou v Květné na Uherskohradišťsku, již si Cerva nechá, zaměstnává Crystalite přes 1000 lidí. Obrat celého podniku loni převýšil 1,2 miliardy korun.

Crystalite Bohemia
​Crystalite patří ve Světlé nad Sázavou a okolí mezi největší zaměstnavatele. Sklárny s pěti tavicími agregáty zpracují denně až 150 tun skloviny, vyrábí nápojové a dekorační sklo. Původní sklárny Sklo Bohemia ve Světlé nad Sázavou patřily do zadlužené sklářské skupiny Bohemia Crystalex Trading (BCT). Výroba v nich skončila v září 2008 a na majetek byl prohlášen konkurz. Firma podnikatele Cervy závod koupil v roce 2009.

Na oznámení prodeje už podle BDO Advisory reagovali první zájemci, poradenská firma přesto osloví další vytipované subjekty. Oslovit chce do deseti zahraničních firem. „Primárně uvažujeme o zahraničním partnerovi, pro kterého bude akvizice sklárny znamenat komplementární doplnění portfolia a synergii v jeho dalších obchodních aktivitách,“ uvedl partner BDO Advisory Petr Kymlička. Transakce by se podle něj mohla uskutečnit do konce roku nebo v příštím roce.

„Společnost BDO Advisory jsme zvolili zejména vzhledem k její mezinárodní síti, díky které mají bohaté zahraniční zkušenosti s prodeji výrobních podniků,“ uvedl ve zprávě Cerva k prodeji. Dodal, že po téměř deseti letech svého působení ve sklárnách naplnil vizi, již si na začátku stanovil. „O veškerém dění budeme informovat nejen zaměstnance závodu, ale i místní samosprávu,“ slíbil podnikatel.

Napsal(a) ČTK | Foto www.svoboda-wiliiams.com
 


 

Kam dál?

Podnikatel Lubor Cerva chce prodat sklárny Crystalite ve Světlé se...

pondělí, 4. června 2018, 15:52

Podnikatel Lubor Cerva oznámil záměr prodat hlavní výrobní závod skláren Crystalite Bohemia ve Světlé nad Sázavou, jejichž je...

Odbory společnosti Automotive Lighting vyhlásily pohotovost kvůli...

sobota, 5. května 2018, 08:11

Odboráři jihlavské společnosti Automotive Lighting dnes ráno zahájili neomezenou stávkovou pohotovost. Hlavním důvodem je podle...

V jihlavské firmě Bosch Diesel uzavřeli novou kolektivní smlouvu....

sobota, 28. dubna 2018, 17:37

Tarifní platy v jihlavské společnosti Bosch Diesel stoupnou příští rok o šest procent a v roce 2020 o další 2,1 procenta. Ve...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.