Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zprávy

Dvě slova, která děsí ministerstvo financí: daňové podvody

středa, 1. dubna 2015, 13:26Byznys
 

O elektronické evidenci tržeb, kterou jsme již řešili v jednom z předcházejících článků, se mluví zejména v souvislosti se zamezením tzv. daňových podvodů. Tento termín je však dosti široký a lze za něj schovat široké spektrum lidského jednání....

 

Situace v kraji se uklidnila, hasiči už u popadaných stromů zasahují jen ojediněle

středa, 1. dubna 2015, 13:12Zprávy
 

Od osmé hodiny ranní do jedenácté hodiny dopoledne zasahovali hasiči v souvislosti s počasím u jedné desítky událostí.

 

V jihlavské ZOO se hledají vajíčka

středa, 1. dubna 2015, 09:45Kultura
 

Také Zoologická zahrada v Jihlavě slaví Velikonoce a to po celou dobu prázdnin. Otevřeno bude také celé Velikonoční pondělí.

 

Hasiči na Vysočině za sebou mají náročnou noc, od sedmé hodiny večer do dnešního rána zasahovali u další stovky událostí v souvislosti s počasím

středa, 1. dubna 2015, 09:06Zprávy
 

Hasiči na Vysočině se od včerejšího rána nezastavili a neustále po celém kraji likvidují následky silného větru. Ten nejenom vyvracel stromy, které padaly na komunikace a dráty elektrického vedení, ale také trhal střechy domů.

 

Kontrolu domácnosti přes internet umí Gigaset

středa, 1. dubna 2015, 08:18Byznys
 

Opouštíte často svůj domov na delší dobu a trnete hrůzou, kdy k vám přijde na návštěvu nevítaný host? Pokud se chcete bránit před vloupáním, postačí vám k tomu internetové připojení a sada zabezpečovacího systému s jednoduchou obsluhou.

 

Dragouni projeli Vysočinou

pondělí, 30. března 2015, 17:52Zprávy
 

Kolona amerických vojáků projela Vysočinou okolo 14 hodiny. Podél dálnice D1 stály davy fanoušků. Českou republiku projede dohromady 115 vozidel.

 

Poslanci rozhodnou o energetice, dětské skupině a o exekucích

pondělí, 30. března 2015, 09:09Politika
 

Rozsáhlou novelu energetického zákona, návrh na dobrovolnou registraci dětských skupin a předlohu o vyšší ochraně nezadluženého manžela při exekuci budou schvalovat na nadcházející schůzi poslanci. V úvodním kole by měli projednat například...

 

Stáže přinášejí studentům praxi, zaměstnavatelům spolehlivé zaměstnance

neděle, 29. března 2015, 14:37Vzdělání
 

Přemýšleli jste o možnosti využít odborné znalosti v praxi a zároveň získat zajímavé pracovní kontakty? Hledáte nové posily do týmu a měl by to být někdo z oboru? Zapojte se do projektu Stáže pro mladé 2 a využijte možnosti zúčastnit se pracovní...

 

Rodiče si zazávodí s kočárky

pátek, 27. března 2015, 13:46Kultura
 

O tom, že mateřskou dovolenou lze strávit v pohybu a bez omezení sportu svědčí tradiční závody s kočárkem. Ty se budou zítra konat po celé republice. Na Vysočině se k akci kromě krajského města připojil také Pacov, Pelhřimov a Třebíč.

 

Jihlavská ZOO připravuje Den ptactva

pátek, 27. března 2015, 11:20Kultura
 

Již tradičně chystá jihlavská ZOO pro své návštěvníky Den ptactva. Nositelé ptačích jmen budou mít v sobotu 4. dubna padesáti procentní slevu na vstup.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Filmem roku je Omerzuova roadmovie Všechno bude s šesti lvy

Chlapecká roadmovie Všechno bude režiséra slovinského původu Olmo Omerzua opanovala 26. ročník filmových a televizních cen Český lev 2018 v pražském Rudolfinu. Film získal šest Českých lvů včetně ceny za nejlepší film, nejlepší režii, scénář i herecké výkony Elišky Křenkové a Jana Františka Uhera ve vedlejších rolích. Historický politický thriller Toman Ondřeje Trojana, který měl rekordních 13 nominací, nakonec nezískal ani jedinou skleněnou lví sošku.

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.