Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Novém Městě padlo hned několik traktorových rekordů. Lidé si mohli zkusit i jízdu zručnosti

 
pátek, 20. září 2019, 16:09

Druhý ročník výstavy zemědělských strojů a prezentační přehlídky odborných škol Kraje Vysočina s názvem Vysočina ZetorShow proběhl 19. září ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě. Za přítomnosti české biatlonové reprezentace, hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a výkonného ředitele společnosti Zetor Mariána Lipovského byly pod dohledem komisaře Agentury Dobrý den Pelhřimov vytvořeny nebo překonány hned čtyři české rekordy.

„237 traktorů značky ZETOR na jednom místě viděly během celodenního programu téměř dva tisíce lidí. Účast překonala naše očekávání, navíc díky poskládanému programu a důslednému propojení praxe a škol jsme oslovili násobně více návštěvníků,“ uvedl Milan Hájek ze společnosti Moreau Vysočina, která byla společně s Krajem Vysočina a společností Zetor hlavními organizátory jedné z největších zemědělských akcí letošního roku na Vysočině.

Uvedený počet traktorů na jednom místě znamená dosud nevídaný počin, v rámci kterého Agentura Dobrý den Pelhřimov zapíše do České knihy rekordů 4 nové české rekordy:

  • Nejvíc traktorů jedné značky na jednom místě (dosud oficiálně 103)
  • Nejdelší řada traktorů (bez rozlišení značek) na jednom místě (dosud 231)
  • Nejdelší jedoucí kolona traktorů
  • Nejdelší jedoucí kolona traktorů jedné značky

Téměř čtyřicítka vystavovatelů a prodejců, desítka odborných škol z Vysočiny, stovky hostů ze zemědělských svazů, družstev, asociací a dále především majitelé traktorů značky všech „věkových kategorií“, ochutnávka regionálních potravin, možnost střelby na biatlonové střelnici a následně setkání na autogramiádě s Ondrou Moravcem a Evou Puskarčíkovou-Kristejn – to vše byla Vysočina Zetor Show 2019. Novinkou letošní Show byla soutěž pro veřejnost, v rámci níž Kraj Vysočina ocenil desítku nejpozornějších a nejaktivnějších návštěvníků, oči diváků vzhlížely k jezdcům cyklistické extrémní show na Urampě, dech beroucí kousky na krosových kolech předvedli hned třikrát mistři České republiky včetně fenomenálního Davida Milera.

Po celý den tančily mažoretky z Domu dětí a mládeže Nové Město na Moravě a pozornost diváků pravidelně upoutávali novoměští bubeníci pod vedením Libora Orla. Pro nejlepší mladé řidiče připravila společnost Zetor jízdu zručnosti Zetor cup a ocenění v závěru oficiálního programu čekalo i na řadu řidičů z rekordní kolony. Ta okolím Nového Město na Moravě včetně města projížděla téměř dvě hodiny.

Foto Kraj Vysočina | Zdroj Kraj Vysočina

Štítky traktor, Zetor, show, rekord,

 


 

Kam dál?

Opilá šestadvacetiletá řidička bourala. Po nárazu do sloupu...

středa, 18. září 2019, 12:19

Policisté v úterý 17. září před třetí hodinou ranní dostali oznámení o dopravní nehodě, která se stala ve Žďáře nad Sázavou. Na...

Měřínský živý betlém po 15 letech končí. Poslední ročník se přiblíží...

pondělí, 16. září 2019, 13:07

Od roku 2003 je v Měříně na Štědrý den rok co rok k vidění živý betlém, kam zavítá několik tisíc diváků. Jedno představení se...

Dobrá zpráva. Policie našla šestnáctiletou dívku, kterou hledala od...

pondělí, 9. září 2019, 09:21

Na konci minulého týdne jsme vás informovali o pátrání po šestnáctileté dívce z Ústecka. Ta zřejmě ve středu 4. září odešla ze...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.