Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brzy budou zahájeny práce na obchvatu Nového Veselí. Řidičům bude sloužit v listopadu 2020

 
pátek, 8. března 2019, 13:09

V polovině března budou zahájeny stavební práce na výstavbě obchvatu Nového Veselí na Žďársku. Nevyhovující tranzitní průjezd osobní i nákladní automobilové dopravy v intravilánu městyse Nové Veselí a sousední obce Budeč na silničním tahu II/353 mezi Jihlavou a Žďárem nad Sázavou se Kraj Vysočina rozhodl řešit vybudováním obchvatové komunikace, což povede k výraznému zvýšení plynulosti a bezpečnosti provozu v průtazích obou sídel vymístěním především tranzitní dopravy na obchvat.

Nová trasa povede východně od zastavěného území mírně členitým terénem. V plánu je vybudovat most pro překonání toku řeky Oslavy a také okružní křižovatku, která bude usměrňovat provoz v křížení budoucího obchvatu s komunikací III/35311 spojující Nové Veselí s Březím nad Oslavou.

Stavba obchvatu je součástí postupně modernizovaného silničního tahu mezi Jihlavou a Žďárem nad Sázavou.

Kraj Vysočina na této spojnici v minulých letech zrealizoval již dvě významné investiční akce, a to obchvaty Bohdalova a Jamného, na které úspěšně čerpal finanční prostředky z fondů EU. I s podporou evropské dotace byla v minulých dnech zahájena výstavba obchvatu Velkého Beranova.

PSALI JSME: Ve Velkém Beranově začala v pátek stavba obchvatu, stát bude 800 milionů 

Právě výstavba okružní křižovatky bude zhruba od srpna letošního roku znamenat dočasné uzavření této komunikace III. třídy. Objízdná trasa do Březí nad Oslavou povede přes Bohdalov a Pokojov. Dopravní omezení na stávající silnici II/353 jsou plánovaná až na příští rok, kdy dojde k realizaci napojení budoucího obchvatu.

Více než pět kilometrů zbrusu nové komunikace by mělo motoristům sloužit už v listopadu příštího roku. Projekt II/353 Nové Veselí - obchvat je realizován za podpory Integrovaného regionálního operačního programu.

Na projekt s celkovými výdaji 350 milionů korun kraj požádal o evropskou dotaci ve výši téměř 270 milionů korun.

Tisková zpráva | Foto Kraj Vysočina
 


 

Kam dál?

FOTO: Novoměstská nemocnice má nový rentgen. Vyšel na více než šest...

čtvrtek, 31. ledna 2019, 13:10

Přes šest milionů korun stálo nemocnici v Novém Městě na Moravě zakoupení a instalace nového rentgenu. Má kvalitnější zobrazení a...

Stavba dětského pavilonu novoměstské nemocnice spěje do finále. Vše...

středa, 12. prosince 2018, 11:08

Už jen necelý měsíc se bude ozývat z nového dětského pavilonu Nemocnice Nové Město na Moravě hluk stavby. Společnost PKS...

FOTO, VIDEO: Ve Velkém Meziříčí stavbaři dokončili nový most přes...

pátek, 30. listopadu 2018, 15:29

Ve Velkém Meziříčí stavbaři dokončili nový most, po němž vede místní silnice přes říčku Balinku v Třebíčské ulici. Nahradil...

Novoměstská nemocnice bude mít nový rentgen. Vyšel na zhruba šest...

pátek, 16. listopadu 2018, 17:19

Krajská nemocnice v Novém Městě na Moravě na Žďársku bude mít nový rentgen přibližně za šest milionů korun. Stavební úpravy...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Kdybych mohl, oživil bych teplárenský komín, říká známý sprejer DOBS

Jeho malby zná v Budějcích snad každý. Je mu 34 let, ve volném čase sprejuje a dělá truhlařinu. Vystudoval umělecko – průmyslovou školu v Krumlově a kdyby mohl, posprejoval by teplárenský komín. DOBS je zkrátka Docela Obyčejný Budějcký Sprejer.

Češi si začnou vybírat budoucí europoslance

Češi dnes začnou rozhodovat o tom, kdo je příštích pět let bude zastupovat v Evropském parlamentu. Volební místnosti, jichž je téměř 14 800, kvůli tomu budou otevřeny dnes dvě hodiny po poledni. Mezi první voliče budou tradičně patřit mnozí volební lídři a předsedové parlamentních stran, stejně jako prezident Miloš Zeman.

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky místních na procházku maminky s kočárkem, celé rodiny i kamarádi. Milují ji běžci, inlajnisté i pejskaři. Ve zdejší lokalitě je ale stále co vylepšovat a město šlo s nápady přímo za místními.