Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Je málo sněhu, o víkendu se proto v Novém Městě poběží pouze sprinty

 
čtvrtek, 7. ledna 2016, 12:53

V rámci biatlonového Poháru IBU se o nadcházejícím víkendu v Novém Městě na Moravě poběží pouze sprinty. Pořadatelé museli program změnit kvůli nedostatku sněhu.

V sobotu i v neděli začnou závody žen v 10 hodin, od 13 hodin pak budou závodit muži. Původně se měly v sobotu konat vytrvalostní závody (o původně plánovaném programu si přečtěte zde).

„Rozhodnutí padlo po dnešní obhlídce tratí. Vzhledem k současným podmínkám jsme rádi, že závody uspořádáme. Počasí nám umožnilo upravit okruhy pouze v délkách 2,5 a 3,3 kilometru,“ upřesnil dnes sekretář závodu Jan Skřička.

Biatlonového IBU Cupu se zúčastní celkem 205 závodníků z celkem 35 zemí.

Velký otazník původně visel nad tím, zda se tento rok biatlonový Pohár IBU vůbec uskuteční. Důvodem bylo nezvykle teplé počasí v prosinci (více zde).

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto www.vysocina-arena.cz | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Biatlonový Pohár IBU v Novém Městě nakonec bude. Organizátoři věří ve...

neděle, 27. prosince 2015, 13:09

Nedávno jsme vás informovali o tom, že nad zorganizováním biatlonového Poháru IBU visí velký otazník, a to kvůli současnému...

V Měříně se před zraky tří tisícovek lidí již po dvanácté narodil...

pátek, 25. prosince 2015, 10:03

Téměř tři tisíce lidí včera, na Štědrý den, sledovaly na prostranství u kostela v Měříně na Žďársku tradiční biblický příběh o...

Po 75 letech se do poutního kostela na Zelené hoře ve Žďáru vrátí...

úterý, 8. prosince 2015, 18:43

Poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou bude mít znovu zvony. Chybí tam od druhé světové...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.