Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Biatlonový Pohár IBU v Novém Městě nakonec bude. Organizátoři věří ve slibované ochlazení

 
neděle, 27. prosince 2015, 13:09

Nedávno jsme vás informovali o tom, že nad zorganizováním biatlonového Poháru IBU visí velký otazník, a to kvůli současnému teplému počasí. Organizátoři v Novém Městě na Moravě však nakonec vsadili na předpověď počasí, která slibuje po Novém roce ochlazení, a ve dnech 9. a 10. ledna biatlonové závody nakonec uspořádají.

Udělali jsme v přípravě maximum. Sněhová děla jsme ale mohli použít pouze několik málo dnů na konci listopadu. Abychom mohli závod uspořádat alespoň ve zkrácené verzi, tak bychom potřebovali na výrobu technického sněhu čtyři dny, kdy by se teplota pohybovala pod minus čtyřmi stupni Celsia,“ vysvětlil v pátek 25. prosince ředitel novoměstského závodu Vlastimil Jakeš (více zde).

Své rozhodnutí dnes organizátoři Poháru IBU oznámili Mezinárodní biatlonové unii. „Rozhodli jsme se jít do rizika. Mrznout by mělo na základě dlouhodobé předpovědi počasí už od 30. prosince,“ uvedl prezident České biatlonové unie a předseda organizačního výboru v Novém Městě Jiří Hamza.

Meteorologové předpovídají, že by už na začátku ledna měly teploty na Novoměstsku klesnout až k minus deseti stupňům Celsia, což umožní výrobu technického sněhu.

Biatlonový závod chceme uspořádat i vzhledem k naší kandidatuře na pořádání mistrovství světa. Potřebujeme si také připravit tratě pro závod Světového poháru v běhu na lyžích, který se uskuteční ve Vysočina aréně 23. a 24. ledna. Chceme využít nově vybudovaný zásobník sněhu,“ vysvětlil Hamza.

Osmidílný Pohár IBU má v Novém Městě svou čtvrtou zastávku. V sobotu 9. ledna je na programu od 10 hodin závod žen na 15 kilometrů a od 13.30 závod mužů na dvacet kilometrů. V neděli 10. ledna začne od 10 hodin sprint žen na 7,5 km a ve 13 hodin začne sprint mužů na 10 kilometrů.

Dobrou zprávou pro diváky je informace, že po oba dny nemusí platit vstupné.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto www.commons.wikimedia.org | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

V Měříně se před zraky tří tisícovek lidí již po dvanácté narodil...

pátek, 25. prosince 2015, 10:03

Téměř tři tisíce lidí včera, na Štědrý den, sledovaly na prostranství u kostela v Měříně na Žďársku tradiční biblický příběh o...

Po 75 letech se do poutního kostela na Zelené hoře ve Žďáru vrátí...

úterý, 8. prosince 2015, 18:43

Poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou bude mít znovu zvony. Chybí tam od druhé světové...

Ve Žďáru nad Sázavou hořel sklad s pyrotechnikou, jeden člověk se...

pondělí, 2. listopadu 2015, 13:12

Hasičům byl požár skladu na žďárské Vnitřní ulici oznámen po jedenácté hodině. Na místo události byli vysláni žďárští...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.