Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Třebíč přispěje třemi miliony korun na skautskou klubovnu. Měla by stát do roku 2021

 
pátek, 20. září 2019, 15:35

Třebíč přispěje spolku Junák - český skaut na stavbu nové budovy s klubovnami pro třebíčské středisko. Má stát do roku 2021. Zastupitelé na svém posledním zasedání schválili třímilionovou dotaci. Středisko nyní funguje v náhradních prostorách. Stav původní budovy byl nevyhovující, statik doporučil demolici. Nová budova vyjde podle vedoucí střediska Terezy Čapkové na 13,5 milionů korun.

„Z hlediska filozofie města, je-li to prospěšná aktivita pro fungování života ve městě a žadatel je schopen doložit poměrně velkou část vlastních finančních prostředků, určitě je zájmem města tyto aktivity podpořit," řekl starosta Pavel Pacal (Pro Třebíč).

Podle žádosti předložené zastupitelům je třebíčské středisko s 318 členy, z nich je 266 do 18 let, osmé největší středisko v počtu mladších členů v České republice. „Od začátku roku fungují už všechny naše oddíly v náhradních prostorách. Jedná se například o školy nebo prostory Charity. Také využíváme objekt, který je v majetku samotné organizace Junák - český skaut, z.s.," sdělila Tereza Čapková.

Do dřevostavby se dlouhodobě neinvestovalo 

Klubovny byly v objektu který byl původně jen dočasnou ubikací pro stavební dělníky při stavbě třebíčské hvězdárny. „Našemu středisku sloužila tato dřevostavba v nezměněné podobě od devadesátých let do roku 2018. Do údržby a oprav se dlouhodobě neinvestovalo," řekla Čapková.

Dotace města pokryjí 22 procent nákladů. Přibližně 60 procent nákladů na stavbu pokrývají podle Čapkové dary převážně v podobě stavebního materiálu na hrubou stavbu. „Zbývajících 18 procent máme v plánu pokrýt z dalších zdrojů. Jednáme o půjčce z Fondu nemovitostí Junáka, zapojíme se do skautfundrasingových aktivit, a rádi bychom získali další prostředky například prostřednictvím programu Pomáhej pohybem. Určitá část jde z úspor nás samotných skautů, kdy již několik let mohou v rámci členských příspěvků naši členové přispívat sami sobě na novou klubovnu," doplnila Čapková.

Napsal(a) ČTK

Štítky stavba, hobby, klubovna, Junák,

 


 

Kam dál?

Jaroměřice nad Rokytnou dají do protipovodňových opatření přes 5...

pátek, 20. září 2019, 11:47

Jaroměřice nad Rokytnou na Třebíčsku vymění jako součást protipovodňových opatření obecní rozhlas a doplní ho o nové body měření...

Policisté vypátrali muže, kterému se nechtělo za mříže. Z ulice odjel...

pondělí, 16. září 2019, 19:33

Od třebíčského obchodního domu rovnou do vězení putoval sedmatřicetiletý, celostátně hledaný muž. Našli ho policisté v neděli 15....

Ženě se po nemoci nechtělo zpět do práce. Tak si o deset dní...

pátek, 13. září 2019, 18:47

Až tři roky ve vězení může strávit devětačtyřicetiletá žena, která si neoprávněně prodloužila svou neschopenku. Doma tak zůstala...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.