Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Třicetiletý recidivista v Jemnici přepadl svého známého. Z tašky mu vzal peněženku a odjel

 
čtvrtek, 5. září 2019, 11:22

Až deset let může strávit ve vězení třicetiletý muž, který má na svědomí loupežné přepadení v Jemnici na Třebíčsku. Přepadený muž při něm přišel o svou peněženku. Událost se stala v pondělí 2. září na ulici Na Podolí.

Policisté ve večerních hodinách přijali oznámení od muže, že byl na uvedené ulici přepaden. Čin měl mít na svědomí pachatel, s nímž se přepadený muž vzdáleně znal.

„Napadený muž neměl zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření. Policisté zjistili totožnost podezřelého a začali po něm ihned pátrat. Muže důvodně podezřelého ze spáchání násilného trestného činu nalezli v obci na Jindřichohradecku, kde v současné době pobývá. Peněženku, které se při loupeži zmocnil, vydal. Policisté muže zadrželi a odvezli ho na oddělení policie, kde byl umístěn do policejní cely. Peněženku si po provedení nezbytných úkonů převzal zpět její majitel,“ sdělila k loupežnému přepadení Jana Kroutilová, mluvčí policistů.

Drobná zranění, hlavně hematomy

Prověřování závažného případu převzali kriminalisté třebíčského územního odboru. Na základě shromážděných důkazů zahájili trestní stíhání zadrženého muže. Třicetiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ řekla Miluše Vostalová, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl již v milosti soudně trestán.

Kriminalisté v průběhu vyšetřování zjistili, že obviněný třicetiletý výtržník přijel autem do města, kde po čtvrté hodině odpoledne náhodou potkal na ulici Na Podolí muže, se kterým měl v minulosti spor. „Požadoval po něm vydání finanční hotovosti, čemuž muž odporoval. Útočník poté muže fyzicky napadl s cílem získat jeho peníze, z tašky mu vzal peněženku a z místa odjel. Napadený muž utrpěl drobná zranění, zejména hematomy. Po loupeži odešel nejprve domu, ve večerních hodinách poté oznámil případ policii. V peněžence měl kromě finanční hotovosti ještě osobní doklad, platební kartu a další věci,“ popisuje incident Kroutilová.

Případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Za spáchanou trestnou činnosti lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ zakončila Miluše Vostalová.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Drbna
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 4. září 2019, 13:15

Čtyři jednotky hasily požár domu, byla zničena střecha a podkroví....

středa, 4. září 2019, 10:52

Bez střechy a podkroví se dnes ráno po 7. hodině ocitli majitelé rodinného domu ve Starči na Třebíčsku. Poničily ho plameny, k...

Třebíč chce zklidnit dopravu v židovské čtvrti. Turisté se musí...

úterý, 3. září 2019, 12:13

Třebíčská radnice by výhledově chtěla omezit dopravu v židovské čtvrti, která je od roku 2003 zapsaná mezi památkami UNESCO....

Aktualizováno 27. srpna 2019, 14:54

Ženě s mozkovou smrtí lékaři provedli císařský řez. Holčička je už u...

úterý, 27. srpna 2019, 14:35

Zázraky se opravdu dějí. Jeden takový velký zázrak se stal v brněnské fakultní nemocnici, kde lékaři udrželi po rekordně dlouhou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.