Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Technoparty v Meziříčku se účastní asi 3500 lidí. Policie zaznamenala stížnosti na hluk

 
neděle, 11. srpna 2019, 13:04

Na technoparty v Meziříčku na Třebíčsku je podle odhadu policie asi 3500 lidí. Policie dohlíží na dopravu i na pohyb lidí mimo areál mlýnu, kde se technoparty tradičně koná. Akce potrvá do pondělního večera. V noci na dnešek police zaevidovala stížnosti na hluk, jiné problémy nebyly, řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Řádně ohlášená akce začala v pátek. První návštěvníci do areálu podle Čírtkové přijížděli už ve čtvrtek večer. Na pozemcích, které pořadatelé pronajali na parkování, stojí asi 400 vozidel, většinou karavany nebo dodávky. „Pořadatel s námi úzce spolupracuje, nastavili jsme si pravidla, aby měl dostatečný počet lidí, kteří budou přijíždějící návštěvníky navigovat na vyhrazená parkoviště," řekla Dana Čírtková. Podél silnice poblíž mlýna platí dočasně zákaz stání. V minulosti tam odstavená auta bránila průjezdu. „Našim hlavním cílem, který se povedl, bylo, aby komunikace spojující Krasonice a Meziříčko zůstala průjezdná," doplnila Čírtková.

Policie má na místě několik hlídek včetně motocyklistů. Připravená je také cizinecká policie, protože na technoparty dorazila řada zahraničních účastníků. „V průběhu noci jsme přijali dvě oznámení na zvýšenou hladinu hluku od občanů z vesnice v blízkosti. Policisté s pořadatelem řešili, aby se produkce ztišila," jmenuje mluvčí Čírtková.

Loni technoparty navštívilo denně přes tisíc lidí.

Napsal(a) ČTK | Foto Junior
 


 

Kam dál?

Bazén v Moravských Budějovicích potřebuje opravu, jinak zůstane...

pátek, 9. srpna 2019, 19:26

Plavecký bazén venkovního koupaliště v Moravských Budějovicích na Třebíčsku přichází denně asi o deset metrů krychlových vody....

Sedlec na Třebíčsku plánuje rybníky za 14 milionů korun. Obec je ve...

pondělí, 5. srpna 2019, 10:55

Sedlec na Třebíčsku plánuje zřízení dvou nových vodních ploch v údolí potoku Hučák. S jejich financováním mají pomoci dotace....

Třebíč chce zavést nový systém parkování ve městě. Například...

pondělí, 22. července 2019, 08:41

Třebíč chce připravit sérii opatření, která mají upravovat parkování ve městě. První začnou platit od 1. ledna 2020, další o rok...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.