Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bazén v Moravských Budějovicích potřebuje opravu, jinak zůstane zavřený

 
pátek, 9. srpna 2019, 19:26

Plavecký bazén venkovního koupaliště v Moravských Budějovicích na Třebíčsku přichází denně asi o deset metrů krychlových vody. Kde je závada, se nepodařilo zjistit. Příští rok možná zůstane zavřený. Potřebuje rekonstrukci, kterou projektanti odhadli na 37 milionů korun, což takřka odpovídá veškerým výdajům na investice asi sedmitisícového města. Bez dotací si opravu nebude moci dovolit, řekl starosta Vlastimil Bařinka (Sdružení občanů M. Budějovice).

Kromě bazénu na koupališti potřebuje obnovu za asi 20 milionů korun bazén v Základní škole Havlíčkova, kam jezdí na hodiny plavání i děti zhruba ze 14 okolních obcí. Má prorezavělou vanu a špatnou filtraci vzduchu, nevyhovující sociální zázemí a šatny. Bazén je podle Bařinky v provozu takřka 30 let. Poslední větší údržbu podstoupil v roce 2005, když město investovalo asi 1,7 milionu. I přes nedostatky bude podle Bařinky v následujícím školním roce bazén v provozu. Možná ale také poslední rok. Pak by se musela výuka plavání konat v Třebíči. Pro školy v obcích na jihu okresu by to ale znamenalo dlouhé dojíždění. Například z Jemnice je to do Třebíče asi 45 kilometrů.

Mimo provoz už je několik let bazén v místní mateřské škole. Letos nechala radnice zpracovat projekt na jeho obnovu. Stála by víc než sedm milionů. „Pokud bychom všechny bazény měli investovat ze svého, nebudeme ve městě tři nebo čtyři roky dělat nic jiného," řekl starosta Vlastimil Bařinka. Město přitom plánuje stavbu nové infrastruktury v lokalitě Mexiko, nové veřejné osvětlení či opravu chodníků a mostu.

Na provozu koupaliště, které za loňskou sezonu navštívilo 22 tisíc lidí, město ročně ztrácí 1,5 až 1,8 milionu korun. Koupaliště bude podle starosty lidem přístupné ještě asi tři týdny. „Pak bazén vypustíme a budeme shánět dotace a firmu, která to udělá," řekl starosta. Nepodaří-li se to, připustil, že příští rok bazén po 32 letech možná v provozu nebude.

Napsal(a) ČTK | Foto www.vysocina.eu
 


 

Kam dál?

Sedlec na Třebíčsku plánuje rybníky za 14 milionů korun. Obec je ve...

pondělí, 5. srpna 2019, 10:55

Sedlec na Třebíčsku plánuje zřízení dvou nových vodních ploch v údolí potoku Hučák. S jejich financováním mají pomoci dotace....

Třebíč chce zavést nový systém parkování ve městě. Například...

pondělí, 22. července 2019, 08:41

Třebíč chce připravit sérii opatření, která mají upravovat parkování ve městě. První začnou platit od 1. ledna 2020, další o rok...

Stavba nového mostu u třebíčské nemocnice jde přesně podle...

sobota, 13. července 2019, 16:14

Přesně podle časového harmonogramu probíhají práce na stavbě nového mostu u nemocnice v Třebíči. Stavbu za 40 milionů korun...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.