Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Třebíč chce zavést nový systém parkování ve městě. Například zjednosměrněním ulic

 
pondělí, 22. července 2019, 08:41

Třebíč chce připravit sérii opatření, která mají upravovat parkování ve městě. První začnou platit od 1. ledna 2020, další o rok později. Bude mezi ně patřit zjednosměrnění některých ulic, omezování parkování větších aut na sídlištích nebo stavba parkovišť a parkovacích domů. Omezení se zřejmě dotknou majitelů více aut. Novinářům to řekl starosta Pavel Pacal (Pro Třebíč).

„Když si dneska projedete některá sídliště v Třebíči, tak tam vidíte spoustu dodávek a nákladních automobilů. Myslíme si, že tato auta na sídliště nepatří," řekl Pavel Pacal.

Konkrétní opatření podle něho ještě stanovená nejsou. Zástupci radnice o nich chtějí diskutovat s občany. Už se setkali s lidmi žijícími ve čtvrti Týn, kde by díky jednosměrným ulicím mohlo být víc podélných parkovacích stání.

Na sídlištích bude zřejmě platit omezení pro majitele více aut nebo pro služební vozy. „Například ve slovenském Trenčíně má na sídlišti rodina možnost přihlásit jedno auto na parkování, pokud přihlásí další, tak za patřičný poplatek," řekl Pacal.

Letos nechá město asi za 500 tisíc korun rozšířit parkoviště v Revoluční ulici. Přibude přes 20 stání. Nové záchytné parkoviště má vzniknout ve východní části města mezi železnicí a areálem První brněnské strojírny. Uvažuje se také o stavbě parkovacího domu u nemocnice.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Stavba nového mostu u třebíčské nemocnice jde přesně podle...

sobota, 13. července 2019, 16:14

Přesně podle časového harmonogramu probíhají práce na stavbě nového mostu u nemocnice v Třebíči. Stavbu za 40 milionů korun...

Třebíč bude prodávat stavební pozemky. Některé dokonce opakovaně,...

pátek, 21. června 2019, 15:12

Třebíč bude prodávat 20 stavebních pozemků v lokalitě Na Kopcích - západ. Některé opakovaně. V předešlé aukci o ně nebyl zájem....

Kvůli nehodě nejezdí vlaky na Třebíčsku. Zranil se cestující v...

čtvrtek, 23. května 2019, 10:26

Střet osobního vlaku s autem dnes před 9. hodinou zastavil provoz na železnici mezi Náměští nad Oslavou a Kralicemi nad Oslavou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.