Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Dukovanská elektrárna v loňském roce vypustila nejvíc látek škodících ozonu

 
čtvrtek, 12. října 2017, 08:20

Jaderná elektrárna Dukovany vypustila v roce 2016 do ovzduší nejvíce látek poškozujících ozonovou vrstvu. Vyplývá to z žebříčku, který zveřejnila ekologická organizace Arnika a který čerpá data z Integrovaného registru znečišťování. Podle mluvčího elektrárny Jiřího Bezděka je důvodem probíhající modernizace hasicích zařízení v elektrárně.

Podle údajů Arniky vyplývá, že ve vypouštění látek poškozujících ozon se na první příčce objevila s velkým náskokem Jaderná elektrárna Dukovany s 2287 kilogramy, druhá Spolana Neratovice vypustila deset kilogramů těchto látek.  Společnost Faurecia Interior Systems Bohemia na třetím místě zatížila ovzduší necelými dvěma kilogramy takových škodlivin.

Dukovanská elektrárna podle Bezděka skutečně loni nahlásila v souladu s předpisy zvýšenou spotřebu plynu halonu, který se využívá jako hasicí plyn ve vybraných speciálních provozech. „Jeho spotřeba nesouvisela s požárem, protože k žádnému nedošlo, ale s ověřením funkčnosti zařízení v červnu loňského roku,“ řekl Bezděk ČTK. Mimořádná záležitost by se podle něj neměla opakovat. Modernizace speciálního hasicího systému by měla být dokončena v roce 2020.

Žebříček vyhlašuje Arnika třináctým rokem, čerpá z Integrovaného registru znečišťování, který je pro určitý rok kompletní vždy k 30. září následujícího roku. Cílem žebříčku je motivovat firmy produkující škodlivé látky ke změně.

Výsledky analýz Arniky lze najít na webu.

Napsal(a) ČTK | Foto www.vyletnik.cz

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Bedřichově došlo k tragédii. Neznámý...

  • Ze spáchání páteční vraždy je podezřelý...

  • Muž podezřelý ze spáchání páteční vraždy byl...

  • Policisté hledají třiatřicetiletého muže z...