Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Obce Jihlavska chystají nové úseky cyklostezek z Třeště a Hodic. Pomoci by mohly dotace

 
čtvrtek, 10. října 2019, 13:57

Město Třešť plánuje společně s obcí Jezdovice stavbu nové cyklostezky směrem na Jihlavu. První, přibližně šestikilometrový úsek procházející okolo Třešťského potoka a železniční tratě by měl končit ve vsi Salavice. Pokud se na něj podaří dostat dotaci, mohlo by být příští rok vypsané výběrové řízení na dodavatele stavebních prací, řekl třešťský starosta Vladislav Hynk (KDU-ČSL). Další chystaná cyklostezka v tomto regionu by měla vést z Hodic do Sedlejova.

Obě stezky by umožnily vyhnout se silnici II. třídy mezi Jihlavou a Telčí. „Protože je dopravně zatížená a cyklisté se tam necítí bezpečně," řekl Vladislav Hynk k třešťskému projektu.

Zastupitelé v Třešti schválili kvůli cyklostezce partnerskou smlouvu s obcí Jezdovice minulý měsíc. Vydané je podle údajů na úřední desce města i stavební povolení, zatím nenabylo právní moci. Podle předběžného odhadu by náklady na stavbu cyklostezky z Třeště do Salavic mohly být do 40 milionů korun, dotaci by mohl poskytnout program IROP. V případě získání dotace a úspěšného výběru stavební firmy by podle Hynka cyklostezka mohla být postavená do konce roku 2022.

Vše začíná a končí na penězích 

Ze Salavic se už dá jet směrem na Jihlavu nejen po hlavní trase, ale i po klidnější vedlejší silnici. Výhledově by cyklostezka mohla vést ze Salavic až do Kostelce u Jihlavy a z druhé strany z Třeště do blízkých Hodic. „Územní rozhodnutí na to vydané máme, ale všechno začíná a končí na penězích," poznamenal Hynk. Směrem do Hodic se podle něj také nepodařilo vyjednat některé pozemky kvůli dědickému řízení.

Obec Hodice připravuje nezávisle na výše zmíněném projektu cyklostezku spolu s obcí Sedlejov, obě sídla by tato stezka měřící přes tři kilometry měla propojit v místě historické cesty. „Potřebujeme opravit tu cestu, a když už ji budeme opravovat, tak bychom chtěli umožnit i cyklistům a turistům, aby ji mohli využívat," řekl hodický starosta Josef Bakaj (nestraník). Na projekt už je podle něj zpracovaná projektová dokumentace a podaná žádost o stavební povolení. „Potom budeme pokračovat sháněním nějakých finančních prostředků," řekl. Ze Sedlejova se dá jet na kole do Telče po silnici nižší třídy.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Záchranáře zaměstnala nehoda u Polné, kde se srazily dva osobáky....

úterý, 8. října 2019, 16:05

Záchrané složky dnes před půl třetí zasahovaly u dopravní nehody nedaleko Polné na Jihlavsku. Na výjezdu na Dobroutov se srazila...

Zaparkované Audi A6 na ulici U Pivovaru poškodil vandal. Škoda je...

pátek, 4. října 2019, 12:57

Jihlavští policisté hledají vandala, který na ulici U Pivovaru poškodil zaparkované osobní auto Audi A6. Stalo se tak v noci z...

Obec Třeštice získala Oranžovou stuhu ČR 2019. Komise ocenila hlavně...

čtvrtek, 3. října 2019, 11:24

Obec Třeštice na Jihlavsku získala Oranžovou stuhu České republiky 2019 v rámci národního kola soutěže Vesnice roku. Druhá...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.