Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kostely v Jihlavě chystají vánoční mše. Oživí je betlém nebo půlnoční koncert

 
sobota, 23. prosince 2017, 14:34

Již zítra se všichni sejdeme u slavnostně prostřeného stolu se svou rodinou a blízkými přáteli a budeme si užívat těch nejkrásnějších svátků v roce. Tyto jedinečné chvíle ještě více může umocnit návštěva mše, u hodně z nás zakořeněné jako „půlnoční“. Lidé jsou srdečně zváni také na koncerty nebo betlém.

Na mnoha místech se tato mše koná již v odpoledních hodinách, nebo třeba ve dvou časech – poprvé na Štědrý den odpoledne a podruhé o půlnoci nebo chvíli před ní.  

Podívejte se na přehled „půlnočních“, které se konají v jihlavských kostelech.

Kostel u Matky Boží, ulice Matky Boží

Zde se na Štědrý den můžete na mši zastavit hned ve čtyřech časech, a to v 8, 10, 16 a 22 hodin. Na Boží hod vánoční se zde bude sloužit mše v 8, 10 a v 17 hodin. Následující den ve stejných časech a stejně i na Nový rok.

Kostel sv. Jakuba, ulice Farní  

24. prosince od 16 hodin bude probíhat mše pro děti, od 23 hodin pak klasická „půlnoční“ bohoslužba. V pondělí 25. prosince mohou lidé přijít na mši v jediném čase, a to v 10:30. Na svatého Štěpána se bude sloužit mše ve stejném čase, tedy opět v 10:30. Kostel sv. Jakuba bude otevřený pro zájemce také na Silvestra, mše zde bude probíhat v 10:30. Ve stejném čase bude možné v kostele rozjímat i následující den, tedy na Nový rok. Ve vánočním čase bude v tomto kostele k vidění také betlém.

Kostel sv. Ignáce, Masarykovo náměstí

Na mši do tohoto svatostánku můžeme dojít hned na Štědrý den ráno, a to v 8:30. Úderem půlnoci všem přítomným zazpívá JSPS Melodie na svém Půlnočním koncertu. Boží hod vánoční v kostele na Masarykově náměstí oslaví také hned ráno, a to mší od 8:30, stejně jako na následující svátek svatého Štěpána. Na třetí vánoční svátek je od 17 hodin v plánu Vánoční koncert, ujme se ho PS Campanula. Na Silvestra jsou nachystány mše ve dvou časech – od 8 hodin a od 8:30. O půl deváté přivítá kostel všechny návštěvníky také na Nový rok.

Kostel sv. Jana Křtitele, křižovatka ulic Havlíčkova a Polenská

Na Štědrý den se zde bude mše sloužit už od 8 hodin. Stejný čas je pro bohoslužbu vyhrazen i v pondělí 25. prosince. Následující den začne mše o půl hodiny později, tedy v 8:30. Ve stejný čas kostel na Janském kopečku přivítá všechny zájemce také na Silvestra a 1. ledna.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Pavel Kacerovský
 


 

Kam dál?

Na Šacberku lyžovaly o víkendu jen desítky lidí. Letošní sezona jinak...

pondělí, 27. března 2017, 11:27

Jen desítky lyžařů využily o víkendu možná poslední příležitost k lyžování na kopci Šacberk u Jihlavy, jediné sjezdovce na...

V Telči byl z bahna rybníka vyproštěn bagr, který uvíznul na začátku...

pátek, 17. března 2017, 23:05

Bagr, který uvízl v pondělí v bahně Štěpnického rybníka, se dělníkům podařilo vyprostit až dnes večer. Jde o druhý bagr, který...

Základní škola v Cejli nabízí rodičům výměnu role. Na den se mohou...

pondělí, 28. března 2016, 12:31

Den učitelů, který připadá na dnešek 28. března, a také apríl, který nás čeká v pátek 1. dubna, oslaví na základní škole v Cejli...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.