Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Šacberku lyžovaly o víkendu jen desítky lidí. Letošní sezona jinak byla velmi úspěšná

 
pondělí, 27. března 2017, 11:27

Jen desítky lyžařů využily o víkendu možná poslední příležitost k lyžování na kopci Šacberk u Jihlavy, jediné sjezdovce na Vysočině, která je ještě v provozu. Lidé lyžovali hlavně ráno, kdy byl povrch sjezdovky po nočních teplotách kolem nuly ztuhlý. Odpoledne už byli na svahu jen jednotlivci, řekl správce areálu Pavel Havlíček.

Od pondělí bude sjezdovka uzavřená, přestože na ní podle Havlíčka leží kolem 50 centimetrů technického sněhu. „Stále ještě platí varianta pozvat veřejnost na lyžování o prvním víkendu v dubnu,“ řekl Havlíček. Aktuální informace zájemci najdou na webu.

Končící lyžařská sezona bude pro Šacberk nejdelší v jeho třináctileté historii. Pokud by skončila dnes, půjde o 112 lyžařských dní. V předcházejících zimách se na Šacberku lyžovalo nejdéle 107 dní, uvedl Havlíček. V této sezoně se vlek poprvé rozjel 3. prosince, jako první v Kraji Vysočina. Po úvodním víkendu následovala dvoudenní přestávka, pak už skiareál fungoval bez přerušení provozu.

V uplynulé sezoně byly na Vysočině otevřeny tři desítky sjezdovek. Po několika letech se dalo lyžovat i na svazích závislých pouze na přírodním sněhu. Kromě Šacberku byla nejdéle v provozu střediska Harusův kopec a Fajtův kopec na Žďársku, kde lyžování skončilo minulou neděli.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook: Skiareál Šacberk
 


 

Kam dál?

V Telči byl z bahna rybníka vyproštěn bagr, který uvíznul na začátku...

pátek, 17. března 2017, 23:05

Bagr, který uvízl v pondělí v bahně Štěpnického rybníka, se dělníkům podařilo vyprostit až dnes večer. Jde o druhý bagr, který...

Základní škola v Cejli nabízí rodičům výměnu role. Na den se mohou...

pondělí, 28. března 2016, 12:31

Den učitelů, který připadá na dnešek 28. března, a také apríl, který nás čeká v pátek 1. dubna, oslaví na základní škole v Cejli...

V domě v Malém Beranově hořela sušička, škoda činila 25 tisíc korun

pátek, 4. prosince 2015, 21:13

Tři jednotky hasičů zasahovaly v pátek dopoledne u požáru sušičky prádla v rodinném domě v Malém Beranově na Jihlavsku. Při...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.