Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidič Tatry nezvládl zatáčku a na mokré silnici dostal smyk. Škoda je 4,5 milionu korun

 
čtvrtek, 10. října 2019, 08:28

Hmotná škoda ve výši 4,5 milionu korun vznikla při dopravní nehodě, k níž došlo na silnici I/37 na Havlíčkobrodsku u obce Slavíkov – Dlouhý. Během této události se zranil řidič vozidla Tatra.

Nehoda se stala ve středu 9. října 15 minut před 11. hodinou.

„Čtyřiapadesátiletý řidič nákladního vozidla Tatra projížděl po silnici ve směru od obce Trhová Kamenice směrem na obec Údavy. Při projíždění táhlé levotočivé zatáčky zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a na mokré komunikaci a dostal s vozidlem smyk, kdy ve smyku přejel do protisměru, kde v tu dobu jel řidič nákladního vozidla Renault. Ten na vzniklou situaci reagoval tak, že strhnul řízení vozidla vpravo mimo komunikaci, kde se vozidlo převrátilo na pravý bok. Ke střetu mezi oběma vozidly nedošlo,“ popisuje průběh nehody Dana Čírtková, mluvčí policistů. 

Řidič Tatry následně ve smyku přejel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do vzrostlých stromů a následně se vozidlo přetočilo na levý bok. Při dopravní nehodě se zranil řidič vozidla Tatra, který byl sanitkou převezen do nemocnice. Ke zranění jiných osob nedošlo. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen na místě nehody dechovou zkouškou.

Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na poškozených vozidlech, která byla odhadnuta na částku 4,5 milionu korun.

„Frekventovaná silnice musela být po dopravní nehodě po dobu šetření okolností nehody a zásahu složek integrovaného záchranného systému zcela neprůjezdná. Policisté odkláněli provoz na objízdné trasy po komunikacích v okolí.  Neprůjezdná zůstala také pod dobu vyprošťování havarovaných vozidel,“ dodala Čírtková.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Drbna

Štítky nehoda, Tatra, smyk, zranění,

 


 

Kam dál?

Aktualizováno 8. října 2019, 19:31

Navečer se bouralo i na silnici I/38 u Štoků. Dopravu na místě stále...

úterý, 8. října 2019, 19:23

Krátce po půl páté se u Štoků na silnici I/38 ve směru na Jihlavu srazilo osobní auto s dodávkou. Na místo vyjeli profesionální...

Doprava v Brodě kolabuje, potíže má i MHD. Pokud nemusíte, ani sem...

pondělí, 7. října 2019, 12:02

Doprava v Havlíčkově Brodě od dnešního rána kolabuje kvůli uzavírkám silnic, potíže má i MHD. Výrazně ztížený je průjezd Lidickou...

Přibyslav zváží odpuštění nájmu úřadu práce, aby ve městě zůstal

pondělí, 7. října 2019, 08:58

Radní v Přibyslavi budou v tomto týdnu jednat o možnosti snížení nájmu na symbolickou korunu za kanceláře v budově radnice, které...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.