Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Opravená havlíčkobrodská Mírová ulice má být průjezdná koncem letošního října

 
středa, 11. září 2019, 11:49

V Havlíčkově Brodě by opravovaná ulice Mírová měla být znovu průjezdná do konce října, řekl novinářům místostarosta Libor Honzárek (TOP 09). Kilometr dlouhý úsek výpadové silnice směrem na Přibyslav je zavřený od února, auta jezdí po objížďce přes průmyslovou zónu. Rekonstrukce ulice stála podle Honzárka přes 100 milionů korun, spolu s městem ji platí kraj a firma Vodovody a kanalizace.

Investice byla podle Honzárka nutná, protože na tuto silnici budou po mimoúrovňové křižovatce do města sjíždět auta z nového obchvatu. „A samozřejmě tato část města je i významná rezidenční čtvrť," řekl Libor Honzárek. Stavbu čtyřkilometrového silničního obchvatu Havlíčkova Brodu připravuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), podle dříve zveřejněných informací by mohla začít ještě letos.

Uzavírka silnice v ulici Mírová je podle webu městského odboru dopravy ohlášená do půli prosince. Týká se části silnice III. třídy od mostu přes říčku Šlapanku po odbočku na ves Termesivy. Podle Honzárka by ulicí měla auta znovu jezdit do konce října, ale dělníci tam budou i potom kvůli dokončování prací.

V ulici Mírová se dřív vozidla obtížně vyhýbala a stávaly se tam nehody. Výsledkem rekonstrukce je podle Honzárka rozšířená komunikace s chodníkem po jedné straně a s cyklostezkou po druhé straně. Pro Havlíčkův Brod to je jedna z největších investic posledních let, uvedl. Město budou úpravy ulice stát 47 milionů korun, kraj přidá asi 43 milionů milionů. Dalších skoro 16 milionů korun padlo na obnovu vodárenských sítí.

Napsal(a) ČTK | Foto Drbna
 


 

Kam dál?

Pod hladinou rybníka Cihlář utonul muž. Šlo o pohřešovaného seniora,...

úterý, 27. srpna 2019, 11:29

K neštěstí došlo v pondělí 26. srpna večer na Havlíčkobrodsku. V rybníku Cihlář bylo nalezeno tělo dvaaosmdesátiletého muže....

Ledečtí záchranáři půjdou do nového. Stěhovat se bude za plného...

čtvrtek, 25. července 2019, 12:33

Záchranáři v Ledči nad Sázavou mají hotové nové výjezdové stanoviště. Z pronajatých prostor v objektu místní polikliniky se během...

Ve sklárnách Crystalite končí skoro dvě stovky lidí. Většina odejde v...

pátek, 12. července 2019, 08:50

Světelské sklárny Crystalite Bohemia snižují počty pracovníků asi o 180. Většinou odejdou do konce srpna, někteří už skončili....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.