Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ledečtí záchranáři půjdou do nového. Stěhovat se bude za plného provozu

 
čtvrtek, 25. července 2019, 12:33

Záchranáři v Ledči nad Sázavou mají hotové nové výjezdové stanoviště. Z pronajatých prostor v objektu místní polikliniky se během prázdnin přestěhují do vlastních prostor, které byly vybudovány v horní části areálu Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy Ledeč nad Sázavou na ulici Koželská.

„Kraj Vysočina za nové stanoviště zaplatil více než 12 milionů korun. Stavbě už loni v srpnu předcházela demolice původního objektu, který se ukázal pro potřeby zdravotnické záchranné služby (ZZS) nerekostruovatelný. Stavba byla dokončena přesně za plánovaných 330 stavebních dní,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.

Zdravotnická záchranná služba funguje v Ledči nad Sázavou od roku 1994, od roku 2005 pod hlavičkou Kraje Vysočina, spádová oblast zahrnuje přibližně 20 tisíc obyvatel. Z tohoto stanoviště vyjíždí záchranáři ročně k více než 1200 případům.

Typizovaný objekt záchranné služby na ulici Koželská disponuje dvojgaráží a plnohodnotným zázemím pro výjezdové týmy záchranářů. „Důsledně jsme oddělili dopravní proudy záchranné služby a školy tak, aby nedošlo k jejich kolizi, vybudovali nový výjezd na hlavní silnici, došlo i na přeložky areálových inženýrských sítí a terénní úpravy kolem objektů,“ doplnil Martin Kukla.

Do konce prázdnin v novém 

Aktuálně přichází na řadu práce truhlářů a IT techniků, následovat bude stěhování, které by krajská záchranka ráda stihla do konce prázdnin.

„Stěhování bude probíhat za provozu tak, aby nedošlo k jeho přerušení, určená směna pak zahájí v konkrétní den činnost v 7 hodin ráno už v nových prostorách. Nájemní smlouvu na poliklinice máme ukončenu ke konci srpna, a k tomu datu plánujeme oficiální opuštění současně používaných prostorů, které už nevyhovovaly především dispozičně a komplikovaný byl i výjezd sanitek k zásahům,“ potvrdila ředitelka ZZS Kraje Vysočina Vladislava Filová.

Tisková zpráva | Zdroj Kraj Vysočina

Štítky ZZS, sídlo, rekonstrukce,

 


 

Kam dál?

Ve sklárnách Crystalite končí skoro dvě stovky lidí. Většina odejde v...

pátek, 12. července 2019, 08:50

Světelské sklárny Crystalite Bohemia snižují počty pracovníků asi o 180. Většinou odejdou do konce srpna, někteří už skončili....

Na stavbu silničního obchvatu Havlíčkova Brodu dostalo ŘSD dvě nabídky

pondělí, 17. června 2019, 09:25

Na stavbu čtyř kilometrů jihovýchodního obchvatu v Havlíčkově Brodě dostalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dvě nabídky. Obě...

Odsouzené ženy z věznice ve Světlé nad Sázavou absolvovaly pracovní...

středa, 15. května 2019, 09:07

Asi dvacítka odsouzených žen z vězení ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku dostala šanci vyzkoušet si nanečisto pracovní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.