Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO, VIDEO: Kvůli bouřce a větru na Vysočině padají stromy. Hasiči mají přes 200 výjezdů

 
pondělí, 1. července 2019, 19:44, aktualizováno 1. července 2019, 22:09

Dnešní horké počasí vyvrcholilo prudkými bouřkami, které doprovázel silný vítr. Na mnoha místech také kroupy. Problémy byly i na železnici, na mnoha místech se zastavil provoz. Hasiči zaznamenali od 14:00 okolo 220 událostí, nejvíc jich bylo na Žďársku, řekla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová dnes večer. Podle informací, které hasiči mají, nebyl při těchto událostech nikdo zraněný. Místy bylo poškozené i elektrické vedení.

Společnost ČEZ evidovala podle mluvčí Šárky Lapáčkové Beránkové před 18:00 na Havlíčkobrodsku sedm poruch na vedení vysokého napětí. Poruchy byly po bouřkách i na Žďársku a na Třebíčsku, informovala Martina Slavíková z firmy E.ON.

Nejčastěji se hasiči potýkají s popadanými stromy. A to na silnicích, na komunikacích často leží také větve. Asi ve dvou případech spadly stromy na auta, na několika místech hasiči čerpali vodu ze sklepů. Nejvíc událostí, přes 190, hasiči zaznamenali mezi 14:00 a 16:00.

Na železnici způsobily odpoledne spadlé stromy problémy na Pelhřimovsku, Jihlavsku, Havlíčkobrodsku i Žďársku, vyplývá z údajů na webu Českých drah. Překážky už byly zčásti odstraněny.

Na trati směrem na Pardubice v úseku Rozsochatec - Havlíčkův Brod provoz stál asi do 19:00, stejně jako v úseku Bransouze - Luka nad Jihlavou na trati mezi Brnem a Jihlavou. Dráhy v těchto dvou lokalitách zajišťují náhradní autobusovou dopravu. Ještě o něco dřív se měl obnovit provoz také mezi Novým Městem na Moravě a jihomoravskou obcí Nedvědice.

Před spadlým stromem odpoledne zastavil vlak například na trati mezi Pacovem a Novou Cerekví, překážky byly i na tratích Třešť - Sedlejov nebo mezi Křižanovem a Velkým Meziříčím. 

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto redakce + čtenáři Jihlavské Drbny | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Školkové babičky dostaly na vysvědčení jedničku. Hledají se i stejně...

sobota, 29. června 2019, 18:54

Náměstek pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk a sekční ředitel Miroslav Březina přivítali tento týden v sídle Kraje Vysočina...

Vysočina skončila na dětské olympiádě na celkovém třináctém místě

pátek, 28. června 2019, 18:45

Se ziskem deseti zlatých, šesti stříbrných a sedmi bronzových medailí skončil Kraj Vysočina na letošní Letní olympiádě dětí a...

KOUPÁNÍ NA VYSOČINĚ: Pro rybník Kachlička platí zákaz. Zhoršila se...

čtvrtek, 27. června 2019, 18:20

Na Vysočině dnes hygienici vydali zákaz koupání pro rybník Kachlička na Havlíčkobrodsku, v jehož vodě je mnoho sinic. Kvalita...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.