Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

CHŘIPKA NA VYSOČINĚ: K zákazu návštěv se přidávají další zařízení. Zavřela se školka v Jamném

 
pátek, 8. února 2019, 14:19

Nemocnice v Novém Městě na Moravě na Žďársku v sobotu rozšíří kvůli nárůstu počtu nemocných s respiračními nemocemi zákaz návštěv na všechna oddělení. Dosud byl jen na odděleních JIP a ARO. Zákaz platí do odvolání, dnes sdělila mluvčí nemocnice Tamara Pecková Homolová. V kraji je chřipková epidemie a návštěvy kvůli ní zakázaly i další nemocnice a domovy pro seniory. Zavřít musela i mateřská škola v obci Jamné, vyplývá z informací na webu krajských hygieniků.

Podle jejich posledních informací je v kraji 1619 nemocných na 100 tisíc obyvatel, práh epidemie je 1600 nemocných na 100 tisíc obyvatel.

Návštěvy nesmí do nemocnic v Pelhřimově, Třebíči, Havlíčkově Brodě ani do nemocnice Mostiště na Žďársku a Ledeč - Háj. Zakázal je také Dům sv.  Antonína, který pečuje o seniory v Moravských Budějovicích na Třebíčsku, a domovy pro seniory ve Žďáru nad Sázavou, v Třebíči, v Pelhřimově, ve Světlé nad Sázavou, v Telči a v obcích Proseč u Pošné a Myslibořice. Nepouštějí je ani léčebny dlouhodobě nemocných v Moravských Budějovicích a Humpolci nebo jihlavské alzheimercentrum.

Na Vysočině začalo výrazně přibývat nemocných v polovině ledna. Laboratorní testy potvrdily i výskyt pravé chřipky, nejčastěji typu A. Jeden člověk v souvislosti s letošní epidemií v kraji zemřel.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

LYŽOVÁNÍ NA VYSOČINĚ: Aktuálně funguje 14 sjezdovek. Někde jsou i...

pátek, 8. února 2019, 08:52

Na Vysočině mohou lyžaři vybírat nejméně ze 14 sjezdovek, některé pokrývá i tři čtvrtě metru sněhu. V okolí Nového Města na...

Hasiči v kraji vloni vyjížděli skoro k 10 tisícům událostí. Přibylo...

středa, 6. února 2019, 20:21

Hasičský záchranný sbor na Vysočině má na svém kontě za loňský rok skoro 10 tisíc výjezdů. Oproti roku 2017 museli zasahovat u...

Potravinová banka na Vysočině v loňském roce rozdala skoro sto tun...

úterý, 5. února 2019, 17:10

Potravinová banka Vysočina, která sídlí v Ledči nad Sázavou, distribuovala v roce 2018 mezi potřebné a partnery více než 95 tun...

Na Vysočině roste zájem o lyžařské školy a půjčovny. Učí se i lidé v...

pondělí, 4. února 2019, 16:16

Na Vysočině se zvyšuje zájem o lyžařské školy. Nabízejí individuální i kolektivní výuku sjezdového lyžování. Hodinová lekce stojí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Do ochranné budovy kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.