Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Vysočině roste zájem o lyžařské školy a půjčovny. Učí se i lidé v pokročilém věku

 
pondělí, 4. února 2019, 16:16

Na Vysočině se zvyšuje zájem o lyžařské školy. Nabízejí individuální i kolektivní výuku sjezdového lyžování. Hodinová lekce stojí asi 400 korun. Obvykle bývají na týden dopředu obsazené. Některé lyžařské školy nabízejí i permanentky na deset hodin výuky, jinde se konají víkendové lyžařské kurzy. Více zájemců mají i půjčovny lyžařského vybavení. Podle některých provozovatelů přibývá lidí, kteří si vybavení půjčují na celou sezonu.

V Lukách nad Jihlavou funguje lyžařská škola tři roky. Vyučuje pouze individuálně. Denně se zájemcům věnují čtyři instruktoři a padesátiminutová lekce stojí 400 korun. Lyžařská škola provozovaná na Šacberku u Jihlavy zase sází i na skupinovou výuku, kterou nabízí školním kolektivům. Funguje už pátým rokem a podle majitele Martina Kachlíře zájemců v posledních letech přibývá. „Lyžování zažívá velký boom, a to nejen u dětí, zažili jsme loni i letos velkou poptávku u dospělých," řekl Martin Kachlíř. Škola má k dispozici až 30 instruktorů. Pořádá také lyžařské kurzy pro mateřské a základní školy.

Součástí školy je i půjčovna, která nabízí asi 200 párů lyží. Podle Kachlíře je v poslední době zájem o půjčování velký. „Doba zpohodlněla. Lidé využívají toho, že přijedou na sjezdovku bez toho, aby s sebou museli něco tahat," řekl.

Lyžařská škola na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí uspořádala i letos lyžařský kurz. Během tří víkendů se učilo lyžovat 85 dětí, kterým se věnovala asi dvacítka instruktorů. Skončil 20. ledna. Při individuální výuce tam zájemce zaplatí za padesátiminutovou lekci 460 korun. U skupinové výuky s minimálně třemi lidmi cena za hodinu klesá na 300 korun.

Půjčka vybavení na celou sezonu 

Nejčastější doba půjčení lyžařského kompletu je týden. Pro děti je možné komplet na týden půjčit za asi 1000 korun. „Trendem posledních dvou sezon je půjčování vybavení na celou sezonu, kde je nárůst opravdu největší," hlavně u dětí, řekl Miroslav Fremund ze Skicentra Jihlava. To každoročně zákazníkům nabízí k půjčení desítky lyžařských kompletů. Vybavení na celou sezonu je možné zapůjčit nejčastěji za zhruba 3 tisíce korun.

Výhodné je půjčování vybavení podle provozovatelů především pro děti, které z vybavení rychle vyrostou. Třebíčský obchod se sportovními potřebami Twinsport, který provozuje i půjčovnu lyží, každou sezonu půjčuje stovky lyžařských kompletů. Největší zájem je o týdenní zápůjčku, kde se ceny pohybují okolo 1500 korun za komplet lyží, bot a holí.

Lyžařů obecně v poslední době přibývá. Svědčí o tom i zvyšující se prodej lyží nebo zájem o servis. V lyžařských školách zase evidují zájem i starších lidí, naučit se lyžovat. „Děti se naučí lyžovat se školkou, nebo se školou, a rodiče jsou tak obětaví, že se jdou taky naučit lyžovat, aby pak mohli na společné dovolené na hory, nejen k moři," řekl Kachlíř.

 

Už jste někdy využili služeb lyžařské školy?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 8 čtenářů
 
 


 

Kam dál?

LYŽOVÁNÍ NA VYSOČINĚ: Víkendovou návštěvnost sjezdovek pokazila obleva

pondělí, 4. února 2019, 11:14

Víkendovou návštěvnost sjezdovek na Vysočině pokazila obleva. V neděli kvůli dešti přišli jen skalní lyžaři, sobotní návštěvnost...

CHŘIPKA NA VYSOČINĚ: Epidemie začala. Jeden člověk kvůli závažnému...

pondělí, 4. února 2019, 09:14

Na Vysočině začala podle hygieniků epidemie infekčních onemocnění dýchacích cest. V kraji je 1619 nemocných na 100 tisíc...

LYŽOVÁNÍ NA VYSOČINĚ: V provozu je aktuálně třináct sjezdovek. Užijí...

pátek, 1. února 2019, 09:52

Lyžařská sezona na Vysočině je v plném proudu. Podle údajů provozovatelů funguje v kraji nejméně 13 sjezdovek. Na některých leží...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.