Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Vysočině roste zájem o lyžařské školy a půjčovny. Učí se i lidé v pokročilém věku

 
pondělí, 4. února 2019, 16:16

Na Vysočině se zvyšuje zájem o lyžařské školy. Nabízejí individuální i kolektivní výuku sjezdového lyžování. Hodinová lekce stojí asi 400 korun. Obvykle bývají na týden dopředu obsazené. Některé lyžařské školy nabízejí i permanentky na deset hodin výuky, jinde se konají víkendové lyžařské kurzy. Více zájemců mají i půjčovny lyžařského vybavení. Podle některých provozovatelů přibývá lidí, kteří si vybavení půjčují na celou sezonu.

V Lukách nad Jihlavou funguje lyžařská škola tři roky. Vyučuje pouze individuálně. Denně se zájemcům věnují čtyři instruktoři a padesátiminutová lekce stojí 400 korun. Lyžařská škola provozovaná na Šacberku u Jihlavy zase sází i na skupinovou výuku, kterou nabízí školním kolektivům. Funguje už pátým rokem a podle majitele Martina Kachlíře zájemců v posledních letech přibývá. „Lyžování zažívá velký boom, a to nejen u dětí, zažili jsme loni i letos velkou poptávku u dospělých," řekl Martin Kachlíř. Škola má k dispozici až 30 instruktorů. Pořádá také lyžařské kurzy pro mateřské a základní školy.

Součástí školy je i půjčovna, která nabízí asi 200 párů lyží. Podle Kachlíře je v poslední době zájem o půjčování velký. „Doba zpohodlněla. Lidé využívají toho, že přijedou na sjezdovku bez toho, aby s sebou museli něco tahat," řekl.

Lyžařská škola na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí uspořádala i letos lyžařský kurz. Během tří víkendů se učilo lyžovat 85 dětí, kterým se věnovala asi dvacítka instruktorů. Skončil 20. ledna. Při individuální výuce tam zájemce zaplatí za padesátiminutovou lekci 460 korun. U skupinové výuky s minimálně třemi lidmi cena za hodinu klesá na 300 korun.

Půjčka vybavení na celou sezonu 

Nejčastější doba půjčení lyžařského kompletu je týden. Pro děti je možné komplet na týden půjčit za asi 1000 korun. „Trendem posledních dvou sezon je půjčování vybavení na celou sezonu, kde je nárůst opravdu největší," hlavně u dětí, řekl Miroslav Fremund ze Skicentra Jihlava. To každoročně zákazníkům nabízí k půjčení desítky lyžařských kompletů. Vybavení na celou sezonu je možné zapůjčit nejčastěji za zhruba 3 tisíce korun.

Výhodné je půjčování vybavení podle provozovatelů především pro děti, které z vybavení rychle vyrostou. Třebíčský obchod se sportovními potřebami Twinsport, který provozuje i půjčovnu lyží, každou sezonu půjčuje stovky lyžařských kompletů. Největší zájem je o týdenní zápůjčku, kde se ceny pohybují okolo 1500 korun za komplet lyží, bot a holí.

Lyžařů obecně v poslední době přibývá. Svědčí o tom i zvyšující se prodej lyží nebo zájem o servis. V lyžařských školách zase evidují zájem i starších lidí, naučit se lyžovat. „Děti se naučí lyžovat se školkou, nebo se školou, a rodiče jsou tak obětaví, že se jdou taky naučit lyžovat, aby pak mohli na společné dovolené na hory, nejen k moři," řekl Kachlíř.

 

Už jste někdy využili služeb lyžařské školy?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 8 čtenářů
 
 


 

Kam dál?

LYŽOVÁNÍ NA VYSOČINĚ: Víkendovou návštěvnost sjezdovek pokazila obleva

pondělí, 4. února 2019, 11:14

Víkendovou návštěvnost sjezdovek na Vysočině pokazila obleva. V neděli kvůli dešti přišli jen skalní lyžaři, sobotní návštěvnost...

CHŘIPKA NA VYSOČINĚ: Epidemie začala. Jeden člověk kvůli závažnému...

pondělí, 4. února 2019, 09:14

Na Vysočině začala podle hygieniků epidemie infekčních onemocnění dýchacích cest. V kraji je 1619 nemocných na 100 tisíc...

LYŽOVÁNÍ NA VYSOČINĚ: V provozu je aktuálně třináct sjezdovek. Užijí...

pátek, 1. února 2019, 09:52

Lyžařská sezona na Vysočině je v plném proudu. Podle údajů provozovatelů funguje v kraji nejméně 13 sjezdovek. Na některých leží...

Kraj Vysočina podpoří sociální služby více než osmi set miliony korun

středa, 30. ledna 2019, 12:47

Krajští zastupitelé schválili rozdělení státního příspěvku ve výši téměř 802 milionů korun pro všechny registrované poskytovatele...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Díky sbírce vydala Iva Volková knihu. Pomůže pejskům v útulcích po celé republice

Díky sbírce na internetovém portálu Hit Hit mohla Iva Volková, majitelka dočasného domova pro týrané pejsky Rafael o.p.s, vydat knihu Příběhy statečných. Peníze z prodeje pomůžou registrovaným útulkům v České republice hradit například nákladné operace.

Do České republiky se dostalo na deset tisíc pstruhů z Itálie se zakázanou látkou

Veterináři zjistili, že deset a půl tisíce pstruhů z Itálie mělo ve svalovině zakázanou leukomalachitovou zeleň, povolený limit vzorky přesáhly sedmkrát. Se zbytky této látky se veterináři v posledních letech setkávají spíše sporadicky, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Na Srí Lance zrušili po útocích zákaz vycházení, obětí je již 290

Úřady na Srí Lance dnes ráno zrušily zákaz vycházení, který byl vyhlášen v neděli kvůli atentátům. Při nich zemřelo na 290 lidí a dalších asi 500 bylo zraněno. Policie v této souvislosti zadržela 24 lidí, k útokům se ale zatím nikdo nepřihlásil. Agentura AP s odvoláním na forenzního odborníka uvedla, že útoky podle dosavadního vyšetřování spáchalo sedm sebevražedných atentátníků. Před cestami na Srí Lanku varovaly své občany USA, podle nichž na ostrově hrozí další útoky.