Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

LYŽOVÁNÍ NA VYSOČINĚ: Nabídka v kraji se rozšíří. Otevřou i Luka nad Jihlavou a Křemešník

 
pátek, 4. ledna 2019, 14:27

Na Vysočině je v provozu několik sjezdovek ve třech areálech na Žďársku a Jihlavsku. Díky technickému sněhu se lyžuje na Harusově a Fajtově kopci a na Šacberku. Během dneška se otevřou další sjezdovky na Křemešníku na Pelhřimovsku a v Lukách nad Jihlavou, kde museli provoz na konci loňského roku přerušit kvůli oblevě. Od soboty bude v provozu i malá sjezdovka v areálu Jalovec u Číchova na Třebíčsku.

Zkrátka přijdou běžkaři, protože žádné běžkařské stopy na Vysočině kvůli malému množství přírodního sněhu upraveny nejsou. A kvůli víkendovým závodům nebude veřejnosti přístupná ani trať Vysočina Areny u Nového Města na Moravě.

Na sjezdovkách, které jsou v provozu, leží až půl metru technického sněhu. Zasněžuje i Křemešník, který má podle provozovatelky Magdy Vaňkové už vrstvu silnou 60 centimetrů. „Snažíme se první mrazy, které přišly, využít a udělat si dostatečnou zásobu sněhu," řekl Magda Vaňková, která provozuje i sjezdovku v Lukách nad Jihlavou. Lyžaři tam naposledy jezdili 30. prosince, pak provoz přerušila obleva. Na Křemešníku i v Lukách nad Jihlavou, kde je nyní asi 40 centimetrů technického sněhu, se začne znovu lyžovat v pátek v 15:00.

Od soboty spustí malý vlek areál na Jalovci. Zasněžená je prozatím jen sjezdovka v délce asi 150 metrů. Při plném provozu nabízí areál i sjezdovku dlouhou 600 metrů s převýšením 95 metrů.

Ve Vysoké u Havlíčkova Brodu vlek stojí, protože se lyžařskému klubu nepodařilo domluvit na podmínkách s novým majitelem části pozemků ve skiareálu. Sjezdovka v Novém Jimramově bude zavřená i v první polovině ledna kvůli technické závadě, na Karasíně se rozhodli vypustit celou lyžařskou sezonu kvůli nedostatku vody pro zasněžování.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

Vánoční stromky budou v Jihlavě odvezeny ve dvou termínech. Zbavte je...

pátek, 4. ledna 2019, 13:36

Už jste odstrojili vánoční stromeček a odložili jste ho k popelnicím? Nebo čekáte až na Tři krále? Ať tak, či tak, pracovníci...

Vánoční strom v centru Jihlavy půjde v pondělí k zemi. Postupně zmizí...

pátek, 4. ledna 2019, 10:18

Také v centru Jihlavy Vánoce brzy budou minulostí. V pondělí 7. ledna z Masarykova náměstí zmizí vánoční strom. Už 27. prosince...

ANKETA: Silvestrovské ohňostroje zamořují vzduch ve velkých městech,...

čtvrtek, 3. ledna 2019, 20:05

Odpalování ohňostrojů a zábavní pyrotechniky podle meteorologů zhoršuje ovzduší, i když jen krátkodobě se při tom ve vzduchu...

Při nehodách na Vysočině v loňském roce zemřelo pětatřicet lidí. Je...

čtvrtek, 3. ledna 2019, 15:29

Při dopravních nehodách zemřelo loni na Vysočině 35 lidí, o šest víc než v roce 2017. Přibylo lehce zraněných, bylo jich 1507,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Tři pětiny Čechů jsou pro, aby manželství bylo i pro homosexuály

Zhruba tři pětiny lidí v Česku jsou pro, aby manželství mohli uzavírat také gayové a lesbické ženy. Proti se naopak staví třetina Čechů a Češek. Postoje se podle vzdělání příliš neliší. Podpora klesá s rostoucím věkem. Odpůrci nad podporovateli převládají jen mezi muži nad 45 let. Průměrný výsledek trojice průzkumů na tiskové konferenci k pokračování kampaně Jsme fér! představil sociolog Daniel Prokop.

Žena bude mít po více jak padesáti letech šanci zjistit, kdo je její otec. Rozhodl o tom Ústavní soud

Ústavní soud dal šestapadesátileté ženě novou šanci ověřit, kdo je jejím otcem. Okresní soud v Písku musí projednat její žalobu na určení otcovství. Původně řízení zastavil s vysvětlením, že justice už spor jednou řešila v 60. letech, a existuje proto takzvaná překážka věci rozsouzené. Žena ale poukazovala například na to, že v 60. letech justice neprovedla krevní test a že nyní by bylo možné využít spolehlivý test DNA.

Facebook zavřel manipulativní účty skrytě napojené na Rusko

Firma Facebook odstranila několik stovek stránek, účtů a skupin napojených na Rusko, které se na sociálních sítích facebook a instagram pod skrytou identitou dopouštěly manipulací. Společnost to dnes oznámila na svých webových stránkách. Zrušené účty byly podle jejího vyjádření skrytě napojeny na ruskou státní propagandistickou agenturu Sputnik.