Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

LYŽOVÁNÍ NA VYSOČINĚ: Nabídka v kraji se rozšíří. Otevřou i Luka nad Jihlavou a Křemešník

 
pátek, 4. ledna 2019, 14:27

Na Vysočině je v provozu několik sjezdovek ve třech areálech na Žďársku a Jihlavsku. Díky technickému sněhu se lyžuje na Harusově a Fajtově kopci a na Šacberku. Během dneška se otevřou další sjezdovky na Křemešníku na Pelhřimovsku a v Lukách nad Jihlavou, kde museli provoz na konci loňského roku přerušit kvůli oblevě. Od soboty bude v provozu i malá sjezdovka v areálu Jalovec u Číchova na Třebíčsku.

Zkrátka přijdou běžkaři, protože žádné běžkařské stopy na Vysočině kvůli malému množství přírodního sněhu upraveny nejsou. A kvůli víkendovým závodům nebude veřejnosti přístupná ani trať Vysočina Areny u Nového Města na Moravě.

Na sjezdovkách, které jsou v provozu, leží až půl metru technického sněhu. Zasněžuje i Křemešník, který má podle provozovatelky Magdy Vaňkové už vrstvu silnou 60 centimetrů. „Snažíme se první mrazy, které přišly, využít a udělat si dostatečnou zásobu sněhu," řekl Magda Vaňková, která provozuje i sjezdovku v Lukách nad Jihlavou. Lyžaři tam naposledy jezdili 30. prosince, pak provoz přerušila obleva. Na Křemešníku i v Lukách nad Jihlavou, kde je nyní asi 40 centimetrů technického sněhu, se začne znovu lyžovat v pátek v 15:00.

Od soboty spustí malý vlek areál na Jalovci. Zasněžená je prozatím jen sjezdovka v délce asi 150 metrů. Při plném provozu nabízí areál i sjezdovku dlouhou 600 metrů s převýšením 95 metrů.

Ve Vysoké u Havlíčkova Brodu vlek stojí, protože se lyžařskému klubu nepodařilo domluvit na podmínkách s novým majitelem části pozemků ve skiareálu. Sjezdovka v Novém Jimramově bude zavřená i v první polovině ledna kvůli technické závadě, na Karasíně se rozhodli vypustit celou lyžařskou sezonu kvůli nedostatku vody pro zasněžování.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

Vánoční stromky budou v Jihlavě odvezeny ve dvou termínech. Zbavte je...

pátek, 4. ledna 2019, 13:36

Už jste odstrojili vánoční stromeček a odložili jste ho k popelnicím? Nebo čekáte až na Tři krále? Ať tak, či tak, pracovníci...

Vánoční strom v centru Jihlavy půjde v pondělí k zemi. Postupně zmizí...

pátek, 4. ledna 2019, 10:18

Také v centru Jihlavy Vánoce brzy budou minulostí. V pondělí 7. ledna z Masarykova náměstí zmizí vánoční strom. Už 27. prosince...

ANKETA: Silvestrovské ohňostroje zamořují vzduch ve velkých městech,...

čtvrtek, 3. ledna 2019, 20:05

Odpalování ohňostrojů a zábavní pyrotechniky podle meteorologů zhoršuje ovzduší, i když jen krátkodobě se při tom ve vzduchu...

Při nehodách na Vysočině v loňském roce zemřelo pětatřicet lidí. Je...

čtvrtek, 3. ledna 2019, 15:29

Při dopravních nehodách zemřelo loni na Vysočině 35 lidí, o šest víc než v roce 2017. Přibylo lehce zraněných, bylo jich 1507,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Předsednictví ČR Radě EU může vést k vytvoření 570 nových míst

Předsednictví České republiky Radě EU ve druhé polovině roku 2022 si vyžádá podle aktuálních požadavků zhruba 570 nových pracovních míst na dobu určitou. Vyplývá to z materiálu, který dostane vláda v pondělí pro informaci. Dokument je úvodní informací o nárocích na předsednictví. Podrobný návrh rozpočtu by měla vláda dostat do konce dubna a každý rok jej aktualizovat.

Ministr Vojtěch odhaduje, že letos bude až tisíc případů spalniček

Počet případů onemocnění spalničkami může letos v České republice vzrůst až na tisícovku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle ČT onemocnělo v tuzemsku jen za letošní rok k pátku 21. března spalničkami již 366 lidí a jen za poslední týden přibylo šest desítek případů. Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, mohou je provázet závažné komplikace. Loni bylo nemocných 203 za celý rok.

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba jedná o směrnici o autorských právech na sociálních sítích, o které bude v příštím týdnu hlasovat Evropský parlament. Ta přináší zásadní otázku: Jsou racionálně neznalí voliči připraveni na důkladné ověřování informací, které budou nalézat na internetu?